Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

10.01.2022

Zdravotníci z Kliniky hrudní chirurgie 3. LF UK ve FTN velice děkují dětem a učitelům ze ZŠ Ohradní za vánoční přání, vzkazy a milá překvapení, která všem udělala radost.

07.01.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) informuje veřejnost, že je opět otevřena Thomayerova kavárna. Novinkou je snídaňové menu do 10.00 hod., které obsahuje např. párek v rohlíku či míchané vejce anebo kakao s koblihou či horkou čokoládou.

05.01.2022

Ministerstvo zdravotnictví vydalo stručný přehled nových opatření, která začala platit od 3. ledna 2022. Nová opatření se týkají podmínek vstupu do různých typů služeb a restaurací, pořádání hromadných akcí či pravidel nošení respirátorů a testování.

04.01.2022

„Dárky pro malé hrdiny“, tak byla pojmenována akce, resp. podpora ve formě předvánočních dárků od zástupců MAGISTRÁTU HMP a dalších jejích partnerů či příspěvkových organizací pro naše dětské pacienty, kteří z nejrůznějších zdravotních důvodů museli během svátků zůstat v nemocnici. Aby jejich pobyt u nás byl alespoň trochu příjemnější, překvapením pro ně byla bohatá nadílka v podobě omalovánek, voskovek, pexesa, fixů, skládaček anebo časopisů „Trojský koník“,  „Anička a nebešťánek“ či dětské knížky s CD „Zpíváme si na cestách“ atp.

04.01.2022

Proč embryo na začátku svého bytí provede genovou anarchii? A proč se někdy chromozom stočí do kruhu? Na tyto otázky vám genetika odpověď zatím nedá. Na řadu dalších otázek ale ano. V medicíně totiž patří mezi nejvíce fascinující obory. O pestrém světě genetiky z pohledu lékařky poskytla rozhovor pro server vitalia.cz primářka Oddělení lékařské genetiky MUDr. Martina Langová, Ph.D. z FTN, která zároveň přednáší i na 3. lékařské fakultě UK.

04.01.2022

Před časem se v Thomayerově kavárně konala vernisáž obrazů od autorky Renaty Kocianové pod názvem „Toulky přírodou I“. Součástí této akce byl i prodej stejnojmenného kalendáře na rok 2022, který je ještě stále k dispozici na hlavní vrátnici nemocnice. Jelikož ale byl konec roku, který je tradičně spojován s nadělováním dárků a přáním všeho dobrého, rozhodla se autorka kalendáře udělat radost i pacientům z FTN. Darovala jim totiž celkem 70 kusů svého kalendáře.

03.01.2022

Zdravotníci z FTN děkují týmu ze společnosti Friendly a jiným nejmenovaným dárcům za vyjádřenou podporu  v podobě zaslané energie plné lahodné chuti, vitamínových nápojů, čokolády Milky, kulaté Fidorky nebo například zdravé výživy či ovoce a mnoho dalších pochutin. Vše bylo věnováno především zdravotníkům z covidových pracovišť jako poděkování za jejich náročnou práci a velikou zodpovědnost.

03.01.2022

Několik volných vstupenek na různá představení do Divadla Archa získali zdravotníci z covidových pracovišť a očkovacího centra jako poděkování za jejich práci během koronavirové pandemie. V rámci akce #radostlekarum, původně vzniklé z iniciativy divadla Jatka78, tak vyjádřili divadelníci svou podporu a úctu vůči našim zdravotníkům a jejich náročné práci.

03.01.2022

Doslova auto plné sladkých darů v podobě nejrůznějšího domácího vánočního cukroví, zdobených perníčků, ovoce, čajů a dalších laskomin přivezli zástupci ze ZŠ Meteorologická zdravotníkům z FTN jako poděkování za jejich práci během koronavirové pandemie.

31.12.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice přeje všem šťastný nový rok, pohodu a pevné zdraví. Užijte si oslav Nového roku bezpečně a v kruhu svých nejbližších.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.