Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

31.03.2022

FTN upozorňuje, že OČKOVACÍ CENTRUM proti Covid-19 (pro dospělé, děti od 12-15 let, samoplátci) je již delší dobu přestěhováno do pavilonu - B1 (dříve v pav. F). Naproti tomu: tzv. UA POINT (pro dospělé) je umístěn v pavilonu - F (dříve očkovací centrum).

30.03.2022

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkuje společnosti SEPHORA, s.r.o. za finanční dar ve výši 167 800 Kč pro naše Dětské centrum, které má u nás svou mnohaletou tradici. Jedná se již o pravidelnou spolupráci a podporu naší FTN ze strany zaměstnanců Sephory a za to jim patří veliké díky. Uvedenou částku se podařilo vybrat díky finančnímu výtěžku z prodeje každého Sephora maskota – svíticího ledního medvídka pro malé děti.

30.03.2022

Jaké možnosti léčby nabízí současná medicína? Existuje souvislost mezi tinnitem a naším životním stylem? Jak je možné si na ušní šelesty zvyknout a jaká režimová opatření mohou ovlivnit jejich intenzitu, tak na tyto a další otázky odpovídal primář ORL MUDr. Jan Paska z FTN v pořadu Káva o čtvrté na Českém rozhlasu.

25.03.2022

Rozhovor s MUDr. Martinem Prchlíkem, primářem z Oddělení dětské intenzivní medicíny – Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK, o komplikovaném případu tříletého chlapce s těžkým průběhem nemoci Covid-19, kterému lékaři zachránili život. U malého Adama se objevil těžký covidový zápal plic a následně také pneumokoková nákaza, která ještě více zkomplikovala jeho zdravotní stav.

25.03.2022

Dnes byly ve FTN otevřeny DVA UA POINTy pro ukrajinské pacienty - dospělí/děti, kteří utekli do ČR  před válkou na Ukrajině. Cesta k UA POINTům je vyznačena navigačními šipkami a viditelnými info-cedulemi.

23.03.2022

FTN dokončuje přípravu na otevření tzv. UA POINTů pro ukrajinské pacienty (dospělé i děti), kteří utekli do ČR před válkou na Ukrajině. Aktuálně probíhají poslední úpravy pracovišť a jejich příprava do provozu. Ve FTN budou fungovat dva UA POINTy. Jeden pro dospělé pacienty (pavilon F) a druhý pro děti (se zdravotními potížemi) v pavilonu G2 (příjmová ambulance, Pediatrická klinika, vchod od pavilonu U). Preventivní prohlídky, očkování a vydávání potvrzení pro školy u dětí bude probíhat též v pavilonu G2 (dětská ambulance, přízemí, Pediatrická klinika) v režimu - vždy STŘEDA / 9.00 - 14.00 hod.

22.03.2022

Volné vstupenky do Divadla Na Jezerce či vitamíny od společnosti BIOMIN, a.s. putovaly našim zdravotníkům jako poděkování za jejich pracovní nasazení během covidové pandemie v loňském i v letošním roce. Celkem 54 vstupenek a přes 100 kusů balení s vitamínem D udělalo všem velikou radost.

21.03.2022

TV Nova v pátek spustila sbírku „Krabice od srdce“. Společně s Diakonií tak pomáhá dětem, které se svými rodinami prchají před válkou. Zapojit se mohl kdokoliv a usnadnit tak dětem náročné válečné období. Fakultní Thomayerova nemocnice byla jedna z mála nemocnic, která se aktivně do této humanitární sbírky zapojila. Dobročinná sbírka začala v pátek 18. března a skončila v neděli 20. března, přispět mohli lidé ve větších městech po celé zemi vždy u vybraných poboček sítě hypermarketů Albert.

21.03.2022

V rámci humanitární sbírky pro ukrajinské děti, které utekly se svými rodiči do ČR před válkou z Ukrajiny, se podařilo u nás ve FTN jen za víkend vybrat úctyhodných 1466 "KRABIC OD SRDCE". Ty obsahovaly nejrůznější školní, výtvarné nebo sportovní potřeby pro malé školáky a celou řadu dalších užitečných věcí.

16.03.2022

FTN podpořila a zapojila se do mimořádné sbírky „KRABICE OD SRDCE“ na pomoc ukrajinským dětem, které se svými rodiči utekly do ČR před válkou na Ukrajině. Sbírku pořádá DIAKONIE ČCE ve spolupráci s TV NOVA po celé ČR a FTN je jedna z mála nemocnic, která se do této akce aktivně zapojila.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.