Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

23.06.2022

Přes milion Čechů zažívá několikrát do měsíce záchvaty migrény, které je dokážou zcela vyřadit z běžného života. Bez léků proti bolesti obvykle nedokážou být. „Jejich nadměrné užívání ale paradoxně vede k dalším bolestem hlavy a nastává začarovaný kruh,“ říká MUDr. Jolana Marková, FEAN, vedoucí lékařka centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy z Fakultní Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro Deník v příloze Zdraví.

14.06.2022

Reportáž o chystané netradiční módní přehlídce inovativního a veselého pracovního oblečení pediatrů a dětských sester pod názvem MediParáda, která se konala ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Šlo o první ročník této akce, kterou pořádala Nadace Čokoládové děti, o.p.s. ve spolupráci s FTN. Ve Studiu 6 hovořili o MediParádě primářka Dětské neurologie ve FTN MUDr. Klára Brožová, moderátorka pořadu – Sama doma a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a módní návrhářka a autorka přehlídky Ivana Follová.

14.06.2022

Někteří Ukrajinci museli roztát sníh, aby se mohli napít. V Praze jim pomáhá také primář z Thomayerky: Bojí se i tu, říká

Narodil se na Ukrajině, v České republice ale žije už více než 20 let. Když 24. února letošního roku vtrhla nevyprovokovaná ruská vojska na Ukrajinu a zahájila tím invazi, doktor Anatolij Cybulja (55) zpozorněl. Doma má své blízké, příbuzné i známé. Když se naskytla možnost pomoci nejen jim, ale i ostatním uprchlíkům, nezaváhal a z pozice primáře Oddělení geriatrie a následné péče ve FTN se do podpory trpících aktivně zapojil, jak jen mu to lékařské povinnosti dovolují.

30.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala modernizační maratón, jehož součástí je i velký projekt energetických úspor. Během pěti let chce nemocnice na spotřebě zemního plynu a elektřiny ušetřit přes 35 milionů korun. Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), kdy uvedenou úsporu má nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě. Celková investice dosahuje částky téměř 365 milionů korun (bez DPH). Polovinu hradí ministerstvo zdravotnictví, pro 45 procent z částky se podařilo vyjednat dotaci z evropských fondů.

30.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) zahájila největší komplexní projekt energetických úspor v rámci fakultních nemocnic v ČR, a to díky EU dotacím a podpoře ze strany státu. Díky úsporám na energiích tak FTN ušetří ročně více než 7,1 mil. Kč a sníží objem energií a tepla o více než 30 %. Více v reportáži na CNN Prima News, kde k zahájení projektu poskytl rozhovor ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

30.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) odstartoval minulý týden největší projekt energetických úspor za posledních 40 let. Jedná se o nejvýznamnější komplexní projekt energetických opatřeních i stavebního charakteru v tomto roce v rámci fakultních nemocnic v ČR. Projekt byl ve FTN zahájen za účasti zástupců společností ESCO ČEZ a ENESA ČEZ. Roční garance energetických úspor bude min. ve výši 7,1 mil. Kč v cenách roku 2021 a 2 500 tun emisí Co2. V roce 2022 budou úspory ještě vyšší vzhledem ke stoupajícím cenám energií. Nemocnice sníží objem plynu a elektřiny minimálně o 30 %.

03.05.2022

„Moderní přehnaný pitný režim považuji za nesmysl. Měli bychom se řídit barvou moči,“ říká lékař Pavel Kohout.

Hostem pátečního pokecu na Frekvenci 1 byl doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., vedoucí Centra výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici a přednosta tamní Interní kliniky 3. LF UK a FTN. S moderátorem pořadu Ondrou Kubalou si povídali o vlivu toho, co jíme, na naše tělo, o různých formách diet, o půstech, o střevním mikrobiomu a také o tom, jak poznat kvalitního výživového specialistu.

05.04.2022

Těžký covidový průběh se nevyhýbá nikomu, ani dětem. Adámek na začátku února zle onemocněl, v nemocnici mu diagnostikovali covid a o 24 hodin později byl uveden do umělého spánku, napojen na přístroje s diagnózou pneumokokové meningitidy, třebaže byl proti pneumokokovi očkován. Po pár dnech se přidal covidový zápal plic. Doktoři z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) mu zachránili život, nyní se léčí v Olomouci.

30.03.2022

Jaké možnosti léčby nabízí současná medicína? Existuje souvislost mezi tinnitem a naším životním stylem? Jak je možné si na ušní šelesty zvyknout a jaká režimová opatření mohou ovlivnit jejich intenzitu, tak na tyto a další otázky odpovídal primář ORL MUDr. Jan Paska z FTN v pořadu Káva o čtvrté na Českém rozhlasu.

25.03.2022

Rozhovor s MUDr. Martinem Prchlíkem, primářem z Oddělení dětské intenzivní medicíny – Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK, o komplikovaném případu tříletého chlapce s těžkým průběhem nemoci Covid-19, kterému lékaři zachránili život. U malého Adama se objevil těžký covidový zápal plic a následně také pneumokoková nákaza, která ještě více zkomplikovala jeho zdravotní stav.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.