Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

09.09.2021

Již po druhé se Fakultní Thomayerova nemocnice  (FTN) zúčastnila DNE ZDRAVÍ, který v tomto týdnu pořádala MČ Prahy 4. FTN byla tradičním partnerem zmíněné akce a nabídla veřejnosti hned několik preventivních vyšetření, odborných rad a doporučení. V rámci Dne zdraví mohli lidé navštívit naše stánky a nechat si například změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi anebo se něco nového dozvědět o zdravé výživě a tématu celiakie.

06.09.2021

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo leták se stručným přehledem o platných koronavirových opatřeních, která začala platit od 1. září 2021.

03.09.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) dostala darem nové invalidní vozíky, a to od společnosti Na Stáří Doma, s.r.o. Vozíky byly postupně distribuovány na jednotlivá pracoviště, kde najdou své největší uplatnění. Radost z nich měli zdravotníci například z Interní kliniky nebo z Odd. geriatrie a následné péče či z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie atp.

01.09.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) aktuálně hledá následující pracovní pozice:

31.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) společně s MČ Prahy 4 zvou na DEN ZDRAVÍ, který se bude konat dne 7. září od 11.00 do 18.00 hod. u OC Arkády Pankrác. Jedná se již o druhý ročník, kterého se FTN opět aktivně účastní.

31.08.2021

Velký krok k výzkumu neurodegenerativních onemocnění udělala Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze. V těchto dnech v ní totiž naplno začíná fungovat mozková banka. Je jediná ve střední Evropě a jsou v ní části mozkové tkáně pacientů zemřelých třeba na Alzheimerovu nebo Parkinsonovu nemoc. Podle vědců může zkoumání takových vzorků pomoci najít účinný lék na zatím nevyléčitelné choroby. O významu, fungování a zaměření mozkové banky poskytli rozhovor pro iRozhlas.cz přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK ve FTN doc. MUDr. Robert Rusina, Ph.D. a přednosta Ústavu patologie a molekulární medicíny 3. LF UK ve FTN prof. MUDr. Radoslav Matěj, Ph.D.

19.08.2021

Centrum podpůrné péče (CPP) ve spolupráci s Nadačním fondem CPP FTN – Léčivka zve na Dobročinný podzimní bazar, který se bude konat ve dnech 9. - 11. 9. 2021 v kapli sv. Václava v areálu nemocnice, a to vždy od 9:00 do 18:00 hod. Nákupem uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň podpoříte aktivity Centra podpůrné péče, které prostřednictvím Dobrovolnického centra získává dobrovolníky, aby zpříjemnili pobyt pacientům v nemocnici.

18.08.2021

Hlavně na začátku léta si nemocnice stěžovaly na akutní nedostatek dárců krve. Jak to vypadá nyní? Na dotazy serveru Pražský patriot odpovídal primář Transfuzního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) MUDr. Petr Turek, CSc.

18.08.2021

O významu a nedostatku krve, podmínkách jejího darování a o aktuální situaci hovořil MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v rozhovoru pro TV Praha. Transfuzní stanice, napříč Českem, se letos potýkají s nedostatkem dárců. Větším, než v letech předchozích. Jedním z důvodů je třeba i to, že po očkování proti koronaviru nemůžete nějaký čas darovat krev, stejně jako po dovolené v zahraničí. Životodárná tekutina, která je v našem těle nenahraditelná. To je krev. Transfuzní stanice po celém Česku, se ale letos potýkají s nedostatkem dárců krve.

13.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na změnu provozní doby očkovacího centra (pavilon F) během víkendů, a to nově od 7.00 do 13.00 hod. Změna začne platit od 28. srpna!

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.