Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

28.01.2022

KDY MÁME OTEVŘENO?

  • každý den od 7.00 do 19.00 h. (posl. aplikace v 18.30 h.)

...

26.01.2022

„Pečeme pro zdravotníky“ tak by se dala pojmenovat iniciativa ze strany mladých skautů z Modřan, kteří přijeli do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) podpořit zdravotníky z covidových pracovišť. Parta nadšených lidí z Junák-český skaut (5. středisko) se rozhodla, že poděkuje zdravotníkům za jejich práci a nasazení během covidové pandemie v loňském roce a upeče pro ně něco dobrého pro povzbuzení a lepší náladu.

24.01.2022

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o spuštění registrace pro očkování posilovací dávkou pro děti starší 12 let. Očkování bude probíhat vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech a registrace pro tuto věkovou kategorii bude spuštěna v pondělí 24. ledna. Toto bylo projednáno i s Českou vakcinologickou společností ČLS JEP a Českou pediatrickou společností ČLS JEP, které s tím obě vyjádřily souhlas.

20.01.2022

Zdravotníci z Gynekologicko-porodnického oddělení JIP ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) děkují dětem ze 7C Základní školy Mikulova z Prahy 4 za dárky, které si pro ně připravily.

20.01.2022

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) děkuje spol. MOL za dary pro naše zdravotníky z Plicní kliniky a z pracoviště ARO jako poděkování za jejich zodpovědnou práci a enormní nasazení během covidové pandemie v roce 2021. Zaměstnanci z MOL přivezli do FTN několik kilo zrnkové kávy, vánoční perníčky nebo desítky obložených croissantů.

19.01.2022

Ve FTN jsme děti ve věku od 5 do 11 let začali očkovat od 15. prosince 2021. Dosud jsme jich naočkovali přes 750 a zájem je stále veliký. Každou středu očkujeme až 150 dětí. Na místě je pediatr, dětská zdravotní sestra a příslušné zdravotnické vybavení. Očkování probíhá na Pediatrické klinice v pavilonu G2 – přízemí.

18.01.2022

Projekt „ŠETŘI SVÉ PLÍCE“ je preventivní program Pneumologické kliniky 1. LF UK ve FTN, který je určen pro děti ze čtvrtých a pátých tříd základních škol. Jedná se o pilotní projekt v rámci Centra pro závislé na tabáku ve spolupráci s dětským psychologem, který je zaměřen na prevenci proti kouření, a to zábavnou formou – se zaměřením na cílovou skupinu dětí ve věku 9 až 10 let. Při určení této věkové hranice se vycházelo z faktu, že průměrný věk dítěte, které si zapálí svou první cigaretu, je v ČR kolem 10 let, v Praze bohužel i mnohdy méně. I přes všechna protikoronavirová opatření a různá omezení, kvůli kterým se mnohdy nemohlo přednášet na všech školách, které měly zájem se zapojit do projektu, bylo k dnešnímu dni proškoleno přes 418 dětí.

17.01.2022

Vláda dnes schválila navýšení PCR testů hrazených z veřejného zdravotního pojištění, kdy očkované osoby budou mít od 17. ledna nárok na 5 PCR testů za kalendářní měsíc. Změny se týkají také testování ve školách, které bude probíhat 1x týdně. Sjednocují se také pravidla pro lyžařské kurzy a upřesnila se pravidla pro testování v zaměstnání.

10.01.2022

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkuje společnosti ČEZ a jejím zaměstnancům za předvánoční překvapení, které si připravili pro naše zdravotníky. Díky této podpoře putovalo do FTN celkem 500 balíčků lahodné čokolády a kvalitní zrnkové kávy jako poděkování zdravotníkům za jejich zodpovědnou práci a nasazení během covidové pandemie v roce 2021.

10.01.2022

Před koncem minulého roku se společnost TAMDA FOODS opět rozhodla podpořit zdravotníky z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN). Darovala jim tři plné palety značkové minerální vody plné přírodního vápníku, které putovaly zdravotníkům jako poděkování za jejich práci a zodpovědný přístup během covidové pandemie v roce 2021.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.