Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

18.08.2021

O významu a nedostatku krve, podmínkách jejího darování a o aktuální situaci hovořil MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v rozhovoru pro TV Praha. Transfuzní stanice, napříč Českem, se letos potýkají s nedostatkem dárců. Větším, než v letech předchozích. Jedním z důvodů je třeba i to, že po očkování proti koronaviru nemůžete nějaký čas darovat krev, stejně jako po dovolené v zahraničí. Životodárná tekutina, která je v našem těle nenahraditelná. To je krev. Transfuzní stanice po celém Česku, se ale letos potýkají s nedostatkem dárců krve.

18.08.2021

Hlavně na začátku léta si nemocnice stěžovaly na akutní nedostatek dárců krve. Jak to vypadá nyní? Na dotazy serveru Pražský patriot odpovídal primář Transfuzního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) MUDr. Petr Turek, CSc.

13.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na změnu provozní doby očkovacího centra (pavilon F) během víkendů, a to nově od 7.00 do 13.00 hod. Změna začne platit od 28. srpna!

06.08.2021

Finanční dotaci ve výši 318 590 Kč na vybudování a úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu pro předškolní děti získala Základní škola a Mateřská škola při Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to díky podpoře ze strany Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP). Dotace byla konkrétně použita na celkovou úpravu školní zahrady v areálu FTN s vybudováním několika herních a vzdělávacích prvků. Zahrada je využívána hospitalizovanými dětmi, které navštěvují mateřskou školu ve FTN. Přeměna stávající zahrady v přírodní zahradu přinesla zkvalitnění výchovně-vzdělávacího procesu hospitalizovaných dětí a pozitivně tak působí na jejich léčbu.

05.08.2021

Od 1. července začala Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) očkovat i děti od 12 do 15 let. Od té doby dostalo vakcínu už více než 2500 dětí a zájem rodičů o očkování stále roste, a to i v souvislosti s blížícím se školním rokem.

02.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na plánované uzavření ODBĚROVÉHO MÍSTA pro PCR a antigen testování (pavilon G1), a to ve dnech 4.8. a 9.8. z důvodu sanitárního dne.

02.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se v letošním roce zúčastnila dalšího ročníku DNE ZDRAVÍ, který pořádalo Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci s dalšími zdravotnickými zařízeními. Akce se konala v sobotu 31. července na Karlově náměstí, a to za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Nemocnici zastupovalo Transfuzní oddělení a Klinika revmatologie a rehabilitace 3. LF UK ve FTN, kterou na Dni zdraví reprezentoval její přednosta MUDr. Tom Phlilipp, Ph.D., MBA.

30.07.2021

Pacienti s rakovinou plic přichází až v 85 procentech případů pozdě. Navíc podle plicních lékařů a onkologů pokročilých stadií přibývá aktuálně i kvůli pandemii. Příznaky v podobě kašle a zadýchávání se mnohdy přisuzovaly covidu. S rozvinutým onemocněním přicházeli i mladí lidé. Rakovina plic patří k nejvážnějším onemocněním, kdy většina pacientů umírá. Zásadní zlepšení si specialisté slibují od spuštění národního screeningu plic, který se zaměří hlavně na kuřáky. Nadějí jsou i dostupnější biologické a imunoonkologické léky. Každý rok onemocní rakovinou plic zhruba sedm tisíc lidí. Z toho 5500 umírá.

30.07.2021

Patnáct nejmodernějších nemocničních lůžek věnovala televize Prima Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Jde o vyvrcholení zdravotnických promo aktivit spojených se seriály Modrý kód a Sestřičky: Modrý kód. Postele za dva miliony korun teď nemocnice rozdělí mezi oddělení. Podle staniční sestry z odd. ARO paní Jiřiny Holasové může opravdu dobrá postel při léčení pomoct. „K různým vyšetřením ji můžeme zvýšit, snížit, rozšířit, váhový systém nám umožňuje i zvážit pacienta, nastavit různý program poloh,“ vyjmenovala výhody postelí.

30.07.2021

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT ve spolupráci se seriálem Sestřičky a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnovala patnáct nemocničních lůžek za 2 mil. korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Dvanáct nemocničních lůžek typu Eleganza 4 s integrovanými váhami a antidekubitní matrací mířilo na jednotku intenzivní péče v rámci Anesteziologicko-resuscitační kliniky, zbylá tři lůžka typu Eleganza 1 dostalo oddělení ORL. Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu Sestřičky Adélou Gondíkovou a Natálií Halouzkovou, ve které jsou zmíněny benefity LINET lůžek. Ta běží od 1. června v rámci online i sociálních médií skupiny Prima. Nechybí ani reportáže ve zpravodajství CNN Prima NEWS a PR podpora.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.