Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

18.05.2023

„Daruj krev pro život aneb každá kapka se počítá!“, to je název kampaně našeho Transfuzního oddělení, které chce oslovit nové dárce, aby přišli darovat krev či krevní plazmu! Za loňský rok k nám dorazilo celkem 6 tisíc dárců, ale potřebovali bychom, aby jich bylo min. o 2 tisíce více. Celkový počet odběrů byl v r. 2022 přibližně 13,5 tisíce, ale dalších 4,5 tis. bylo nutné dokoupit s ohledem na vysokou spotřebu, která neustále roste. Přijďte tedy k nám darovat krev, uděláte dobrou věc a někomu tím můžete zachránit život. Krev je natolik jedinečná, že ji nelze ničím nahradit, a proto je pro nás velice důležitá. Je to na Vás!

17.05.2023

V roce 2022 odstartoval ve FTN největší energetický projekt úsporných opatření a stavebních prací za posledních 40 let a pokračuje i letošním roce. Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu a MZ. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu. Stavební práce intenzivně pokračují hned na několika pavilonech najednou.

15.05.2023

FTN upozorňuje, že z organizačních důvodů a malého zájmu o očkování na covid-19 dochází od 15.5. ke změně provozní doby centra. Nově bude otevřeno v režimu: PO-PÁ od 8.30 do 10.00 hod. v pavilonu K. Pokud by se zvýšil zájem očkování na covid-19, tak bude provozní doba opět upravena.

15.05.2023

FTN upozorňuje, že v období od 17.5./7.00 h. do 19.5./16.00 h. bude z důvodu pravidelného malování omezen provoz Oční ambulance. Po dobu omezení bude možné ošetřit pouze akutní stavy a objednané pacienty.

12.05.2023

Vážené a milé sestřičky,

rok se sešel s rokem a opět slavíme Mezinárodní den zdravotních sester. Při této příležitosti mi dovolte, abych Vám upřímně poblahopřál k tomuto významnému dni a poděkoval Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici. Zvláště nyní, kdy v nemocnici probíhají významné rekonstrukční práce. Vím, že Vaše práce je velmi namáhavá, těžká a mnohdy vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké době. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

11.05.2023

Pacientům s chronickou bronchitidou mohou pomoci operace, při nichž lékaři elektrickým pulzem zničí část buněk produkujících hlen. Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze, kde takto začali léčit nemocné s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. CHOPN může v Česku trpět podle odhadů odborníků asi 700 tisíc lidí, léčí se však jen asi čtvrt milionu pacientů.

10.05.2023

Do FTN aktuálně hledáme radiologické asistenty pro naše zrekonstruovaná a moderní pracoviště s CT, RDG, MR a mamografie.

10.05.2023

Zánětlivé onemocnění střeva, které je vyvolané nepřiměřenou imunitní reakcí na lepek, to je stručný popis onemocnění, které se nazývá celiakie. Tato nemoc byla tématem pořadu Sama doma na ČT, ve kterém byla hostem přednostka Pediatrické kliniky 1. LF UK ve FTN paní MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D.

10.05.2023

V rámci evropského plánu boje proti rakovině byl zahájen nový pilotní projekt EU4Health, který usnadní realizaci tzv. screeningu rakoviny plic v celé Evropě. Projekt s názvem „Posílení screeningu rakoviny plic v Evropě (SOLACE)“ zajistí přístup k širšímu spektru lidí napříč všemi sociálními a ekonomickými skupinami. Projekt je financovaný z prostředků EU a byl oficiálně zahájen 1. dubna 2023 na období tří let.

09.05.2023

Pacienti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) mají šanci na zlepšení svého stavu a kvalitnější život. V pražské Fakultní Thomayerově nemocnici provedli minulý týden jako první v Česku unikátní zákrok, při kterém pomocí elektrických pulzů šetrně zničili vadné buňky v průduškách zodpovědné za nadměrnou produkci hlenů. Efekt vypadá podle lékařů velmi slibně. Pacientům se po zákroku zlepší plicní funkce a méně kašlou. V Česku je asi 250 tisíc lidí s CHOPN a dalšího půl milionu o ní podle odhadů vůbec neví.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.