Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

26.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) odstartovala více než roční modernizační maratón, jehož součástí je i velký projekt energetických úspor letošního roku v ČR. V jeho cíli čeká pacienty i personál výrazné zlepšení vnitřního komfortu, areál zároveň podstatně sníží energetickou náročnost provozu: během 5 let dosáhne úspora 18 GWh zemního plynu a 10 GWh elektřiny. Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), a tak má tuto úsporu nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě. Projekt realizují ve sdružení společnosti METROSTAV DIZ, ENESA z holdingu ČEZ ESCO a METROSTAV.

25.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že od 1.6. dojde ke změně otevírací doby TESTOVACÍHO MÍSTA na Covid-19. Nově bude fungovat každou středu, a to od 7.00 do 15.00 hod. (posl. klient ve 14.30 hod.).

25.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konala oblíbená a tradiční aktivita – sázení muškátů, a to díky spol. Microsoft CZ a jejich zaměstnancům. Za finanční podpory této společnosti jsme nejen mohli nakoupit překrásné sazenice, ale i díky osmi jejich dobrovolníkům šlo sázení jedna báseň.

23.05.2022

Začátkem května se konal několikadenní workshop pod názvem „Současné trendy ve fyzioterapii“, kterého se zúčastnila řada fyzioterapeutů z celé ČR vč. mezinárodní účasti. Za Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN) se této významné akce zúčastnila mj. Mgr. Jana Hlinovská, vedoucí fyzioterapeut z Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK ve FTN.

20.05.2022

Do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) nastoupila již v roce 1955 a pracuje zde dodnes. Za sebou má oslavu svých úctyhodných 85 narozenin a je stále aktivní. Řeč je o Evě Kubelkové, která více jak půl století pracuje ve FTN, a to na pozici radiologického asistenta. Což je zřejmě celorepublikový unikát v rámci českého zdravotnictví.

17.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy atp. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

12.05.2022

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám upřímně poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a poděkovat Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici. Vím, že Vaše práce je velmi namáhavá a mnohdy vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké době. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

06.05.2022

FTN informuje, že od pondělí 9. 5. 2022 bude zrušen zákaz návštěv, a to s ohledem na příznivou epidemiologickou situaci.
Návštěvy mohou probíhat v běžném režimu s výjimkou oddělení nebo klinik se specifickými podmínkami.

Bližší informace najdete na stránkách jednotlivých oddělení či klinik. Stále je však potřeba být obezřetní a dodržovat základní hygienická pravidla (tj. mytí či dezinfekce rukou, doporučujeme nošení roušek/respirátorů při návštěvách svých blízkých a respektovat pokyny zdravotníků). Naším cílem je ochrana zdraví pacientů i zdravotníků.

Děkujeme za pochopení.

06.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) přeje všem hezký víkend, pevné zdraví a zasloužený relax při oslavách DNE MATEK, který v letošním roce připadá na neděli 8. května!

05.05.2022

Dopravní dopoledne proběhlo v dubnu v našem Dětském centru (DC), a to díky Policii ČR. Ta si připravila pro děti z Centra zábavný program, který byl zaměřený nejen na zábavu a hry, ale také na poučení dětí z různých dopravních situací a na co vše si mají dát pozor, pokud jsou na silnici. Zaměstnanci z DC namalovali dopravní hřiště, vyrobili značky a připravili dětem „vozový park“, aby vše bylo jako opravdové.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.