Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

07.10.2019

Thomayerova nemocnice v pražské Krči potřebuje investice za tři miliardy korun. Plánuje opravy budovy plicního oddělení za 270 milionů korun, stavbu urgentního příjmu za miliardu korun a zateplení budov za 500 milionů. Informace zazněly na tiskové konferenci po návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) v nemocnici. Nejstarší budovy nemocnice pocházejí z konce 20. let minulého století, jsou navíc památkově chráněné. Plicní klinika je podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše v Česku unikátní, stará se o pacienty s tuberkulózou.

07.10.2019

Thomayerovu nemocnici navštívili premiér ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, kde společně s vedením nemocnice jednali o budoucích investicích a aktuálním technickém stavu zařízení. Tématem jednání byla především kompletní rekonstrukce plicní kliniky, výstavba Centrální urgentního příjmu s napojením na budoucí stanici nového metra D a oprava ostatních pavilonů areálu za pomocí evropských dotací. O těchto prioritách hovořili premiér Babiš a ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. v rozhovoru pro blesk.cz.

04.10.2019

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívili dnes Thomayerovu nemocnici, kde jednali s ředitelem nemocnice Zdeňkem Benešem o výstavbě Centrálního urgentního příjmu (CUP) s napojením na budoucí novou stanici metra D a kompletní rekonstrukci Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN. Součástí programu byla prohlídka kliniky, prostoru pro stavbu CUP a samotného areálu nemocnice, který je ve špatném technickém stavu.

02.10.2019

U příležitosti oslav Dne české státnosti, které se konaly 27. září uděloval předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera pamětní stříbrné medaile, a to významným osobnostem z řad vědců, umělců či sportovců za jejich vynikající přínos ve svých oborech. Mezi oceněnými byla i uznávaná kardioložka prof. MUDr. Renata Cífková, CSc., vedoucí lékařka z Centra kardiovaskulární prevence 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

30.09.2019

Dětská chirurgie a traumatologie má v TN velkou tradici a význam v rámci celé ČR. Díky Nadační fond Kolečko a FTV Prima se nyní podařilo rozšířit současnou kapacitu Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a TN (KDCHT), kde došlo k otevření nového oddělení s šestnácti lůžky. Pro rodiče s dětmi je připraveno nově 9 takových lůžek. Celkem rekonstrukce oddělení stála téměř 2,65 mil. Kč.

27.09.2019

Thomayerova nemocnice otevřela nové prostory

O nově otevřeném oddělení dětské chirurgie na Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a TN hovořil v reportáži TV Praha doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice. Jaký přínos přinesla rekonstrukce pro kliniku a pro samotného pacienta přiblížil v rozhovoru prof. MUDr. Petr Havránek, CSc., přednosta kliniky.

26.09.2019

V Thomayerově nemocnici bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované oddělení dětské chirurgie, a to díky Nadačnímu fondu Kolečko a FTV Prima. Po náročné rekonstrukci tak došlo k rozšíření současných kapacit Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a TN (KDCHT), která jen za loňský rok ambulantně ošetřila 60 tis. dětí a přes 3 tis. jich hospitalizovala. Přestavba stála celkem více než 2,65 mil. korun (za TN/965 tis. Kč, za NF Kolečko/1 684 609 Kč). Součástí projektu byl i vznik Primáčkova dětského koutku, který bude sloužit jako relaxační a zábavná zóna pro děti.

25.09.2019

Ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. poskytl krátký rozhovor pro blesk.cz, ve kterém hovořil o budoucím plánu výstavby nového metra D, resp. nové stanice metra v pražské Krči. Tématem rozhovoru byl plán stavby nové polikliniky a také stavební změny či úpravy v souvislosti s novou linkou pražského metra u nemocnice.

20.09.2019

Rakovina varlat: Jaké jsou příznaky kromě bulky a jaká je šance na vyléčení?

Rakovina varlat je velmi závažné onemocnění, které však při včasném odhalení má velmi dobré výsledky léčby. V článku serveru mojezdravi.cz se tomuto tématu věnuje doc. MUDr.  Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice. Šance na vyléčení je u zhoubného nádoru varlat vysoká, 80–90%. Nádory varlat jsou při včasném odhalení velmi dobře léčitelné a příznaky jako změny velikosti nebo tuhosti tkáně, zatvrdlá místa, uzlíky či bulky se dají zjistit pohmatem při samovyšetření.

17.09.2019

Začátkem září odstartovala v TN kampaň Nadačního fondu Muži proti rakovině pod názvem #NechSeVysetrit, která upozorňuje na rakovinu prostaty a varlat. Za účasti zástupců médií a odborné veřejnosti byla všem představena vizualizace kampaně formou billboardů a citylightů, které se začnou objevovat na zastávkách MHD a v metru. Cílem kampaně je prevence a upozornit na nebezpečí takových nádorových onemocnění, kdy např. rakovina prostaty je druhou nejčastější formou rakoviny u mužů.   Za TN se kampaně zúčastnil doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA, přednosta Urologické kliniky 3. LF UK, který je zároveň i předsedou a zakladatelem NF Muži proti rakovině a pro ČTK poskytl rozhovor,  ve kterém hovořil o kampani, prevenci a rakovině prostaty jako takové.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.