Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

18.05.2023

„Daruj krev pro život aneb každá kapka se počítá!“, to je název kampaně našeho Transfuzního oddělení, které chce oslovit nové dárce, aby přišli darovat krev či krevní plazmu! Za loňský rok k nám dorazilo celkem 6 tisíc dárců, ale potřebovali bychom, aby jich bylo min. o 2 tisíce více. Celkový počet odběrů byl v r. 2022 přibližně 13,5 tisíce, ale dalších 4,5 tis. bylo nutné dokoupit s ohledem na vysokou spotřebu, která neustále roste. Přijďte tedy k nám darovat krev, uděláte dobrou věc a někomu tím můžete zachránit život. Krev je natolik jedinečná, že ji nelze ničím nahradit, a proto je pro nás velice důležitá. Je to na Vás!

17.05.2023

V roce 2022 odstartoval ve FTN největší energetický projekt úsporných opatření a stavebních prací za posledních 40 let a pokračuje i letošním roce. Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu a MZ. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu. Stavební práce intenzivně pokračují hned na několika pavilonech najednou.

15.05.2023

FTN upozorňuje, že z organizačních důvodů a malého zájmu o očkování na covid-19 dochází od 15.5. ke změně provozní doby centra. Nově bude otevřeno v režimu: PO-PÁ od 8.30 do 10.00 hod. v pavilonu K. Pokud by se zvýšil zájem očkování na covid-19, tak bude provozní doba opět upravena.

15.05.2023

FTN upozorňuje, že v období od 17.5./7.00 h. do 19.5./16.00 h. bude z důvodu pravidelného malování omezen provoz Oční ambulance. Po dobu omezení bude možné ošetřit pouze akutní stavy a objednané pacienty.

12.05.2023

Vážené a milé sestřičky,

rok se sešel s rokem a opět slavíme Mezinárodní den zdravotních sester. Při této příležitosti mi dovolte, abych Vám upřímně poblahopřál k tomuto významnému dni a poděkoval Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici. Zvláště nyní, kdy v nemocnici probíhají významné rekonstrukční práce. Vím, že Vaše práce je velmi namáhavá, těžká a mnohdy vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké době. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

10.05.2023

Do FTN aktuálně hledáme radiologické asistenty pro naše zrekonstruovaná a moderní pracoviště s CT, RDG, MR a mamografie.

10.05.2023

V rámci evropského plánu boje proti rakovině byl zahájen nový pilotní projekt EU4Health, který usnadní realizaci tzv. screeningu rakoviny plic v celé Evropě. Projekt s názvem „Posílení screeningu rakoviny plic v Evropě (SOLACE)“ zajistí přístup k širšímu spektru lidí napříč všemi sociálními a ekonomickými skupinami. Projekt je financovaný z prostředků EU a byl oficiálně zahájen 1. dubna 2023 na období tří let.

09.05.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla uskutečněna historicky první tzv. bronchiální rheoplastika v ČR. Novou léčebnou metodu provedl bronchologický tým Pneumologické kliniky 1 .LF UK z FTN pod vedením přednostky prof. MUDr. Martiny Koziar Vašákové, Ph.D. společně s primářem kliniky MUDr. Luďkem Stehlíkem a týmem bronchologických sester pod vedením Marcely Martínkové, a to u první pacientky s tzv. chronickou obstrukční plicní chorobou. Jedná se o metodu prováděnou při bronchoskopii, kdy aplikací krátce trvajících vysokofrekvenčních elektrických pulzů na sliznici dýchacích cest dochází k poškození a následnému odhojení zejména zmnožených pohárkových buněk odpovědných za zvýšenou produkci hlenů.

03.05.2023

Zdravé plíce, to bylo téma rozhovoru s přednostkou Plicní kliniky 1. LF UK prof. MUDr. Martinou Koziar Vašákovou, Ph.D. z FTN. Jak se poznají zdravé plíce, jak je chránit a opečovávat anebo jak je důležitý zdravý životní styl a dostatek pohybu pro naše plíce či proč je dobré jíst jablka nebo listovou zeleninu a naopak vyhýbat se kouření cigaret a omezit konzumaci uzeniny, tak na tyto a další otázky odpovídala paní profesorka v pořadu Káva o čtvrté na ČRo.

02.05.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) děkuje lidem ze spolku Kunratice žijou, z. s. za hračky pro naše dětské pacienty. Sbírku hraček uspořádal spolek v rámci akce Vítání jara na kunratické radnici. Hraček se nakonec podařilo vybrat velké množství a sešlo se i několik pěkných kousků, které dětem udělají radost.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.