Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

27.09.2023

Den 25. září patřil oslavám Světového dne plic v rámci tzv. evropského projektu SOLACE (Strengthening the screening of Lung Cancer in Europe ), kterého se FTN aktivně účastní. Za FTN je zapojena do projektu prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Plicní kliniky 1. LF UK, která je součástí mezinárodního řešitelského týmu.

27.09.2023

Upozorňujeme, že Očkovací centrum ve FTN bude dne 28. září uzavřeno z důvodu státního svátku. Otevřeno bude opět v pátek dne 29. září od 8.30 do 10.00 hodin. Všem připomínáme i důležité očkování proti chřipce! Cena vakcíny je 400 Kč a lidé nad 65 let neplatí nic.

26.09.2023

Očkovací centrum ve FTN upozorňuje, že od pondělí dne 2. října začíná očkovat na COVID-19 již výhradně přes rezervační systém Ministerstva zdravotnictví. Důvodem opatření je veliký zájem o očkování novou vakcínou XBB.1.5. proti COVIDu-19. Provozní doba Očkovacího centra zůstává stejná: PO-PÁ / 8.30 – 10.00 hod. v pavilonu K (přízemí ambulance). 28. září bude Očkovací centrum uzavřeno z důvodu státního svátku!

26.09.2023

V rámci oslav 95. výročí Fakultní Thomayerovy nemocnice se konal Běh pro zdraví s Thomayerkou!, který byl určen pro zaměstnance nemocnice a jejich děti. Jednalo se o první ročník této akce, která navázala na dřívější podobnou sportovní událost - Běh pro Thomayerku. Běželo se ve třech kategoriích – ženy, muži a děti do 15 let, a to v krátké či v dlouhé trati, které vedly částí areálu nemocnice, a především místním Krčským lesem. Běh odstartoval ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. a zúčastnilo se ho 60 nadšených sportovců.

25.09.2023

V Očkovacím centru ve FTN jsme za první týden očkování novou vakcínou XBB.1.5. naočkovali přes 287 lidí.  Jedná se o novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Zájem o očkování je nečekaně veliký a prosíme všechny zájemce o strpení při čekání na vakcinaci. Naši zdravotníci dělají vše, aby proces očkování byl co nejrychlejší, ale přesto to vyžadujeme čas. Děkujeme všem za pochopení.

22.09.2023

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z našeho nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Mgr. Jana Šrámková, která pracuje na pozici vrchní sestry uvedeného oddělení ve FTN. Gratulujeme!

22.09.2023

V letošním roce se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem DEN ZDRAVÍ, který každý rok pořádá MČ Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou výživu.  I v letošním roce mohli lidé navštívit několik našich stánků zaměřených především na prevenci onkologických onemocnění typu rakoviny plic nebo rakoviny prostaty atp. Lidem jsme poradili například i v oblastech prevence osteoporózy.

20.09.2023

V rámci oslav 95. výročí začal (20.9.) BĚH PRO ZDRAVÍ S THOMAYERKOU. Akce je věnována našim zaměstnancům a jejich dětem. Program začíná v 15.00 hod. u pavilonu C – jídelna. S akcí je spojeno dopravní omezení po dobu konání této události a je tedy třeba dbát na zvýšenou pozornost při průjezdu areálem. Osobní vozy budou ostrahou nemocnice odkláněni na objízdné trasy. Děkujeme všem za pochopení. Programem provází moderátor Vlasta Korec.

20.09.2023

V Očkovacím centru ve FTN již od tohoto pondělí očkujeme novou vakcínou XBB.1.5. proti nemoci Covid-19.  Jedná se o zcela novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Během dvou dnů jsme novou vakcínou naočkovali již přes 60 lidí! Očkujeme zatím BEZ REGISTRACE!

15.09.2023

Městská část Praha 4 a Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) Vás zvou na další ročník akce - DEN ZDRAVÍ, který je zaměřen na prevenci zdraví a zdravý životní styl. Akce se koná již 19. září u stanice metra Budějovická (terasa mezi DBK a Českou spořitelnou).

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.