Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

24.05.2024

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) představilo nový interaktivní navigační systém pro pacienty a návštěvy, který jim umožní snadnější a rychlejší orientaci v areálu nemocnice. Jedná se o český systém, který byl vyvinut českou spol. Business Systems, a.s. a FTN je prvním zdravotnickým zařízením v ČR, kde začal fungovat. Nejdříve v rámci bezplatného pilotního projektu testování a nyní byl spuštěn do ostrého provozu. Pomocí moderního samoobslužného infokiosku nebo mobilního telefonu dovede člověka nejrychlejší cestou k hledanému cíli, a to i z pohodlí domova. K dispozici má FTN dva infokiosky, a to u hlavního vjezdu do areálu a v přístupové hale porodnice (pavilon U).

23.05.2024

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že ve dnech 23. až 24. května bude pracoviště odběrového místa v pavilonu A1 uzavřeno, a to z důvodu plánovaného malování prostor. Odběr krve budou provádět ordinující oddělení nemocnice.

17.05.2024

V květnu se každoročně koná sbírka v rámci Českého dne proti rakovině, tentokrát s důrazem na prevenci rakoviny prsu a význam screeningových programů. Zvýšení povědomí o nutnosti prevence onkologických onemocnění je klíčové vzhledem k rostoucímu počtu případů každým rokem. V České republice fungují dlouhodobě tři osvědčené screeningové programy a nově jsou spuštěny dva programy zaměřené na časný záchyt onkologických onemocnění.

15.05.2024

Zdravotníci z Neurologické kliniky 3. LF UK děkují firmě ŽALUZIE KOMFORT za nové žaluzie, které putovaly do dvou pacientských pokojů. Celkem klinika dostala darem tři kusy těchto žaluzií, které tak ještě více zvýšily komfort pro hospitalizované pacienty, a to zvláště v tomto teplém jarním období.

12.05.2024

Vážené a milé sestřičky,

opět je před námi oslava Mezinárodního dne zdravotních sester a dovolte mi, abych Vám při této příležitosti upřímně poblahopřál k tomuto významnému dni a poděkoval Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte. Vím, že Vaše práce není vůbec jednoduchá a mnohdy je vyčerpávající, a to zvláště v dnešní složité době, kdy řešíme nedostatek zdravotnického personálu. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

10.05.2024

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) zahájila projekt pod názvem „Podpora rehabilitační péče o pacienty po kritických stavech ve FTN“, který je financovaný díky EU fondům v rámci Národního plánu obnovy ČR a za podpory Min. zdravotnictví. Projekt potrvá až do dubna 2026 a jeho cílem je zajištění komplexního rehabilitačního přístupu a zlepšení dostupnosti péče prostřednictvím pořízení nového a moderního rehabilitačního vybavení a zdravotnických přístrojů.

09.05.2024

V dubnu 2024 se v naší porodnici (pavilon U) ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) narodilo celkem 153 miminek. Nejvíce bylo Davídků, Kristýnek a Laur. Všem maminkám a jejich dětem přejeme hlavně pevné zdraví, štěstí a pohodu.

03.05.2024

Porodnice Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v Krči má za sebou rekordní počet porodů, kdy v březnu letošního roku se zde narodilo 187 dětí.  Nejvíce bylo Davídků, Elišek, Viktorií a Leontýnek. Chlapců bylo celkem 101 a dívek 86.  Všem maminkám a jejich dětem přejem hlavně pevné zdraví, štěstí a pohodu. Novinkou je zrušení registrace k porodu nebo e-objednání na předporodní kurzy či cvičení těhotných nebo platby on-line z pohodlí domova. Porodnice v Krči nabízí budoucím maminkám I porodní pokoje domácího typu s vlastním sociálním zařízením a relaxačním koutem pro jejich partnery. Jsou zde 4 moderní porodní pokoje ve vysokém a moderním standardu.

03.05.2024

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na omezení provozu a parkování ve dnech 5. až 6. května z důvodu úprav komunikace v souvislosti s novými nátěry u parkovacích míst pro vozíčkáře a vymezovací žluté čáry. Tato místa budou zapáskována a bude se na nich provádět nový nátěr. Nebude možné v těchto místech parkovat.

02.05.2024

Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN) navštívil děkan 3. LF UK prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., který se setkal se zástupci vedení několika klinik a za nemocnici ho přivítal její ředitel doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. Tématem diskuse byla především věda, vzdělávání a výzkum v rámci klinických pracovišť nemocnice, které spadají pod 3. lékařskou fakultu UK. Součástí programu byla i prezentace rozvoje akademické činnosti ve FTN za dobu posledních pěti let, kterou přítomným představila RNDr. Jitka Soukupová, Ph.D., náměstkyně ředitele pro vědu, výzkum, výuku a mezinárodní záležitosti.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.