Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

14.10.2021

Hlavní sestra Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) a zároveň náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA získala ocenění za mimořádný přínos v ošetřovatelství v letech 2019 až 2021 v boji proti pandemii Covid-19.

08.10.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) informuje, že od 18. října dojde ke zkrácení lhůty pro podání 3. posilující dávky očkování proti covid-19, a to z původních 8 na 6 měsíců od ukončené vakcinace.

07.10.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na dočasné uzavření hlavního vjezdu do areálu nemocnice (budova E – hlavní brána), a to dne 9. října od 7.00 do 11.00 hod. z důvodu opravy vozovky. Výjezd touto hlavní branou je však možný.

30.09.2021

Jak si doma správně změřit krevní tlak, prevence a kdy je potřeba navštívit svého praktického lékaře nebo jaká výše tlaku je v normě a mnoho dalšího se lidé mohli dozvědět ve stánku Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v rámci DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na Ministerstvu zdravotnictví ČR. Akce se konala u příležitosti oslav Dne české státnosti.

24.09.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) aktuálně hledá mj. tyto pracovní pozice. Pokud budete mít zájem, neváhejte nás kontaktovat.

23.09.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla přestřihnuta slavnostní páska od několika nově zrekonstruovaných tříd místní ZŠ, MŠ na Odd. dětské psychiatrie, a to díky finančnímu grantu ze strany Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP (tzv. NORSKÉ FONDY) v rámci projektu „Implementace programu záchytu traumatizovaných dětí a zastavení násilí“. Došlo tak k rekonstrukci několika učeben, společných prostor či sociálního zařízení v Dětském centru při FTN, a to v pokoji a bytě určených pro pobytové služby rodin, ve kterých se vyskytlo domácí násilí. Dále byl pořízen nový školní nábytek, pomůcky pro děti či terapeutické barevné koberce a další potřebné vybavení určené pro malé školáky.  Školní zahrada ve FTN dostala navíc i nutné oplocení.

21.09.2021

U příležitosti oslav Světového dne mikrobiomu uspořádala Interní klinika 3. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) ve spolupráci s Českou mikrobiomovou společností ČLS JEP, z.s. (https://www.mikrobiom-cms.cz) netradiční mikrobiomové odpoledne pod trefným názvem: „Jak se do střeva volá, tak se ze střeva ozývá“. Akce se zúčastnilo celkem 34 účastníků v 11 týmech. Během dne řešili různé úkoly v podobě například výběru vhodných potravin pro střevní mikroby nebo pojmenovávali produkty mikrobů, které rádi a běžně konzumujeme či přiřazovali trus ke správnému zvířeti. Na své si přišel rovněž i pohyb a přesnost s úkolem trefit míčkem koše s příznivými faktory, které ovlivnují naši mikrobiotu.

20.09.2021

Od 20. září očkujeme ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) i 3. dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19. Termín k očkování je možné si zaregistrovat v rezervačním systému MZ anebo přijít i bez registrace!

20.09.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) gratuluje MUDr. Františku Koukolíkovi, DrSc. k získání Ceny předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace (Rada) za propagaci a popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Ocenění převzal z rukou premiéra ČR Andreje Babiše a zároveň předsedy Rady v Lichtenštejnském paláci v Praze.

13.09.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována. Před očkováním bylo ve FTN až 250 zdravotníků v domácí izolaci kvůli koronavirové infekci. Díky očkování počty nemocných zdravotníků začaly rychle klesat, a to až na nulovou úroveň. Efekt očkování se tak v praxi jednoznačně projevil.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.