Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

21.03.2022

TV Nova v pátek spustila sbírku „Krabice od srdce“. Společně s Diakonií tak pomáhá dětem, které se svými rodinami prchají před válkou. Zapojit se mohl kdokoliv a usnadnit tak dětem náročné válečné období. Fakultní Thomayerova nemocnice byla jedna z mála nemocnic, která se aktivně do této humanitární sbírky zapojila. Dobročinná sbírka začala v pátek 18. března a skončila v neděli 20. března, přispět mohli lidé ve větších městech po celé zemi vždy u vybraných poboček sítě hypermarketů Albert.

21.03.2022

V rámci humanitární sbírky pro ukrajinské děti, které utekly se svými rodiči do ČR před válkou z Ukrajiny, se podařilo u nás ve FTN jen za víkend vybrat úctyhodných 1466 "KRABIC OD SRDCE". Ty obsahovaly nejrůznější školní, výtvarné nebo sportovní potřeby pro malé školáky a celou řadu dalších užitečných věcí.

16.03.2022

FTN podpořila a zapojila se do mimořádné sbírky „KRABICE OD SRDCE“ na pomoc ukrajinským dětem, které se svými rodiči utekly do ČR před válkou na Ukrajině. Sbírku pořádá DIAKONIE ČCE ve spolupráci s TV NOVA po celé ČR a FTN je jedna z mála nemocnic, která se do této akce aktivně zapojila.

16.03.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) dostala od MZ rozhodnutí o udělení akreditace k zahájení specializačního vzdělávacího programu v oboru „Nutriční terapeut – Výživa dospělých a dětí“.

15.03.2022

Do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) mj. hledáme tyto pracovní pozice:

15.03.2022

Na humanitární účet Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze jsme poslali celkem 500 000 korun z vlastní veřejné sbírky našich zaměstnanců ve FTN jako vyjádření jejich podpory a solidarity s Ukrajinou. Do sbírky se zapojili všichni zaměstnanci nemocnice a ve velice krátké době dokázali vybrat tuto neuvěřitelnou částku.

14.03.2022

Ministerstvo zdravotnictví spolu s Českou asociací farmaceutických firem (ČAFF) a Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru koordinuje nabídky výrobců a distributorů léčiv na zdravotnickou pomoc České republiky Ukrajině. Dnes vyrazí první várka pomoci s půl milionem balení léků darovaných společnostmi Zentiva, Stada, Glenmark a ProMed.Cs. Dopravu bezplatně zajišťuje společnost Alliance Healthcare a bezplatné právní služby poskytla advokátní kancelář PRK Partners.

14.03.2022

Jaké změny platí od 14. března? Ministerstvo zdravotnictví informuje: ode dneška už jsou respirátory povinné pouze ve veřejné dopravě a zdravotnických a sociálních zařízeních za stejných podmínek jako dosud.

14.03.2022

Rakovinou v Česku onemocní téměř každých osm minut jeden člověk. A každý den na ni u nás zemře 74 lidí, tedy v průměru každých 20 minut jeden. „I když je rakovina u nás až druhou nejčastější příčinou úmrtí po kardiovaskulárních chorobách, jde o největší zdravotní strašák současnosti,“ podotýká Tomáš Büchler, přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a FTN v Praze.

11.03.2022

FTN upozorňujeme, že od 14. března  bude očkovací centrum proti Covid-19 přestěhováno na pavilon B1. V provozu bude nově pouze ve dnech PO, ST, PÁ, a to od 8.00 do 16.00 hodin.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.