Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

12.05.2021

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni sester a zároveň Vám upřímně poděkovat za Vaši práci, kterou s profesionálním a lidským přístupem odvádíte v naší Fakultní Thomayerově nemocnici. Vím, že je to práce velmi náročná a vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké koronavirové době, která je tu s námi bohužel už více než rok. O to více si vážím Vaší profese, která často nebývá dostatečně společensky vnímána.

10.05.2021

Ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. předal děkovný diplom doc. MUDr. Pavlu Čermákovi, CSc. za jeho dlouholetou činnost v nemocnici a poděkoval mu za jeho úspěšnou spolupráci. Stalo se tak u příležitosti ukončení téměř dvanáctiletého působení doc. Čermáka na Oddělení klinické mikrobiologie ve FTN.

06.05.2021

Od března letošního roku má Oddělení klinické biochemie (OKB) ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) k dispozici zcela moderní komplexní analytický systém, který je schopen rychle reagovat a zpracovat veškeré náročné požadavky velké fakultní nemocnice, a to jak v rozsahu spektra prováděných metod, tak i kvality a rychlosti měření. Kapacita nového systému, tj. dvou paralelních linek COBAS PRO od společnosti Roche, je 2 000 biochemických testů, 600 imunochemických testů a 1 800 vyšetření iontů za hodinu.

05.05.2021

Od vypuknutí koronavirové pandemie zdravotníci prožívají bezesporu nejnáročnější období ve své profesní kariéře. Každý den svádějí boj s neviditelným a zákeřným nepřítelem, kterým je covid-19. Léčí a pečují o pacienty, zachraňují lidské životy. K tomu všemu však potřebí sílu, motivaci a nekonečnou energii. To si uvědomila například i přední česká realitní agentura M&M reality, která se rozhodla alespoň symbolicky podpořit a pomoci zdravotníkům z Interní a Chirurgické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to tím, že jim dodala energetickou stravu.

30.04.2021

Letos už potřetí přišli pobavit VESELÍ KLAUNI naše dětské pacienty, a to díky organizaci – Dr. Klaun (Chance 4 Children), která funguje v ČR již od roku 1997. Tentokrát šlo o hospitalizované děti na Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Kromě veselých klaunů přišel děti pozdravit a zároveň jim udělat radost i známý herec, komik či režisér Jakub Kohák. Tato veselá partička přinesla dětem především dobrou náladu, vtipné scénky, veselou hudbu, ale i například různé dárečky či typický klaunův červený nos, který všem hned vykouzlil úsměv na tváři.

29.04.2021

Ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. se ve středu 28. 4. sešel se známým moderátorem Petrem Vágnerem, aby mu osobně poděkoval za jeho téměř dvouměsíční působení na Interně ve FTN, kde pomáhal zdravotníkům s jejich každodenní péčí o pacienty. Petr Vágner si tak vyzkoušel namáhavou a velice náročnou práci ve zdravotnickém prostředí, kde se aktivně zapojil do činnosti pomocného personálu.

29.04.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice velice děkuje Nadačnímu fondu Kapka naděje za nové ventilátory značky Philips Trilogy EVO, které pořídilo pro naše dětské pacienty hospitalizované na Pediatrické klinice I. LF UK ve FTN.  Tyto ventilátory představují to nejmodernější přístrojové vybavení v oblasti dechové podpory dětí s respiračním selháním.

28.04.2021

Zdravotníci z Anesteziologicko-resuscitační kliniky 1. LF UK z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkují dětem a jejich rodičům z MŠ Třebotov za nápadité a vtipné dárky, které pro zdravotníky vyrobili. Desítky vlastnoručně vyrobených dárků udělalo zdravotníkům velikou radost. Děti vyrobily různé barevné figurky, které se hned staly ozdobou na místním pracovišti kliniky.

27.04.2021

Veliké pocty se před časem dostalo všem zdravotním sestrám a zdravotním bratrům v České republice. Nadace Charty 77 se rozhodla jim v letošním roce udělit Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost v letech 2020 až 2021. Toto významné ocenění dostali všichni za svou odvahu, zodpovědnost a obětavost během složitého a velice náročného období, které je hluboce poznamenané koronavirovou pandemií.

23.04.2021

Nemocnice se pomalu vrací k neakutním zákrokům. Obnovují se tak operace velkých kloubů, například kyčlí i kolen. Ty mohou některá zdravotnická zařízení dohánět ještě další měsíce. Návrat k běžnému provozu je však pomalý, neboť nemocnice nadále evidují vysoký počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19. Takzvané elektivní výkony byly odložené od konce loňského prosince kvůli mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví. Zákroky lze opět vykonávat od 7. dubna, nemocnice ovšem k návratu přistupují pozvolně. Není to tedy tak, že by se vše obnovilo ze dne na den.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.