Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

20.04.2020

V pondělí pašijového týdne (6. 4. 2020) krátce po jedenácté hodině dotlouklo srdce naší první dámy československé anesteziologie paní profesorky MUDr. Danuše Táborské, DrSc. Bylo jí 91 let. Narodila se v Chuchelné na sklonku roku 1928 a prožila proměny žití napříč generacemi, republikami, vládními režimy i vědou poznanými zákonitostmi. V roce 1983 založila v Československu vůbec první Anesteziologicko-resuscitační kliniku ve Fakultní nemocnici u sv. Anny. O mnoho let později, což není již tak obecně známo, byla v roce 2005 díky jejímu působení v úloze garanta ustanovena Anesteziologicko-resuscitační klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Thomayerově nemocnici v Praze Krči.

16.04.2020

Finanční dar ve výši 40 tis. Kč, 600 ks párů bavlněných zdravotních ponožek nebo 100 ks párů pantoflí či 300 kusů látkových roušek s nanovláknem to vše nám dnes pro naše zdravotníky darovala Vietnamská komunita ve Vestci a Jesenici společně s Vietnamskou komunitou - Svaz 1974 v ČR. Za TN převzal uvedené dary Ing. Jiří Cairola, ekonomický náměstek nemocnice, který všem dárcům upřímně poděkoval, a to za všechny zdravotníky z TN.

15.04.2020

To byl název výzvy, kterou uspořádali pořadatelé Miřejovického půlmaratonu a sice zakázkové krejčovství Studio99´ a MK Miřejovice, z.s. na podporu Transfuzního oddělení v Thomayerově nemocnici. Za 1 PŮLMARATON se ušila jedna rouška s logem nemocnice a kapkou života v podobě krve. Celkem se jich podařilo ušít 58.

14.04.2020

Byť některá opatření pomalu slábnou, vypadá to, že roušky na ústech nám zůstanou ještě řadu týdnů, možná měsíců. Jenomže v České republice je mnoho lidí, kteří se při jejich nošení dusí. Jsou to pacienti s chronickými plicními nemocemi, plicními fibrózami, těžkým astmatem a aktuálně čekají problémy i pylové alergiky. O problémech v době koronavirové epidemie, se kterými se lidé s plicními onemocněními musejí vypořádat, poskytla komentář prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN.

14.04.2020

Plicní zdraví Čechů není úplně špatné, ale ani dobré, říká předsedkyně České pneumologické společnosti Martina Vašáková. Přitom stav plic může být pro zvládnutí nakažení koronavirem a potažmo nemoci covid-19 klíčový. Dnes se už také ví, že někteří nakažení nemají žádné příznaky. U jiných virus napadá horní cesty dýchací, což se projevuje mírnějšími obtížemi. U části lidí ale může vyvolat vážnější průběh. Přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice profesorka Martina Vašáková vysvětluje, co se s plícemi děje, když je virus napadne.

14.04.2020

Kvůli koronaviru pracují nemocnice v omezeném režimu, některým pacientům s rakovinou se proto odsouvá léčba. Podle lékařů je u onkologicky nemocných v případě onemocnění koronavirem vyšší riziko zdravotních komplikací. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v neděli však uvedl, že nemocnice by od příštího týdne mohly začít s neakutní léčbou a operacemi. O situaci kolem onkologické léčby v Thomayerově nemocnici během koronavirové epidemie poskytl komentář doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN v Praze pro server idnes.cz.

14.04.2020

Na plicní klinice Thomayerovy nemocnice (TN) v Praze připravují dárce pro odběr krve s protilátkami proti nemoci covid-19. Až bude léčba plazmou povolena, bude vyzkoušena u prvních pacientů v TN. Nyní se pacienti nakažení novým koronavirem léčí například pomocí experimentálního léku plaquenil. V TN je 21 nakažených pacientů. Ve čtvrtek to nemocnice uvedla na svých webových stránkách.

09.04.2020

Thomayerova nemocnice zkouší léčbu experimentálním lékem Plaquenilem a je tak dosud jedinou nemocnicí v Praze. Lék vyzkoušela už na jedenácti pacientech, nyní se podává dalším dvěma a čeká se na výsledky. Nemocnice zároveň testuje nové léčebné prostředky, které by v boji proti koronaviru mohly zabrat.

09.04.2020

Před více než týdnem zemřela zdravotní sestra Věra Hanušová z Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem od pacienta. Nejen její rodina, ale i kolegové nesou ztrátu jejího života velmi těžce. Město Říčany, kde žila, pořádá sbírku na pomoc zdravotníkům nakaženým koronavirem. Část peněz dostane i rodina po zesnulé sestřičce. Sbírka, jejíž výtěžek bude věnován zdravotníkům, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí covid-19, a tedy i rodině tragicky zesnulé zdravotní sestry, je uskutečněna prostřednictvím účtu číslo 19-6131000227/0100.

09.04.2020

Thomayerova nemocnice se od začátku vypuknutí epidemie v ČR aktivně zapojila do boje proti novému typu koronaviru – COVID-19. V rámci své Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN, jako vůbec první nemocnice v Praze, vyzkoušela experimentální lék Plaquenil pro léčbu Covid+ pacientů na této klinice, a to hned u druhého pacienta hospitalizovaného pro COVID už v polovině března. Jen na plicní klinice bylo dosud tímto lékem léčeno více než 11 pacientů po dobu pěti dní s dobrou tolerancí a klinicky příznivým průběhem nemoci. V současné době je tento lék podáván dalším dvěma novým pacientům a čekáme na výsledky léčby.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.