Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

07.04.2020

Thomayerova nemocnice získala od společnosti Amica Commerce, s.r.o. dar v podobě nových ledniček a mikrovlnných trub pro své zdravotníky. Celková hodnota daru byla téměř 31 000 Kč. Radost z takových darů mají sestřičky a lékaři z Oddělení geriatrie a následné péče a jejich pacienti. Další část daru putovala na jedno oddělení v rámci Interní kliniky 3. LF UK a TN.

07.04.2020

Kolegové z Thomayerovy nemocnice v Praze drží smutek za svoji zemřelou kolegyni Věru z Říčan. 47letá sestřička v neděli náhle zemřela a byla nakažená koronavirem COVID-19. Podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše zachránila nakaženému taxikáři život a sama se od něj nakazila. Pouhé dva dny před smrtí si volala s kolegyní a plakala. Ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. vysvětlil proč.

07.04.2020

Díky finančnímu příspěvku ve výši téměř 1,6 mil. Kč od Nadace ČEZ získá Thomayerova nemocnice svou první speciální sanitku určenou pro pacienty s onemocněním COVID-19. Vedení TN chce velice poděkovat Nadaci ČEZ za tento štědrý dar, který pomůže dobré věci. TN doposud nedisponovala žádným sanitním vozem uzpůsobeným pro převoz vysoce infekčních pacientů, mezi které spadají i lidé s pozitivním nálezem koronavirové onemocnění.

03.04.2020

O situaci v TN v souvislosti s COVID-19 poskytl rozhovor ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil o velikém psychickém a fyzickém tlaku na zdravotnický personál v tomto těžkém období v boji proti koronaviru. Ocenil práci zdravotníků, která je pro něj a nemocnici velice důležitá a poděkoval jim za jejich úsilí. V reportáži také hovořily zdravotní sestřičky z oddělení následné péče a infekčního oddělní, které detailně popsaly jejich každodenní práci a s čím vším si musí poradit, a to v situacích, která jsou pro ně mnohem složitější a komplikovanější než cokoliv dříve.

03.04.2020

V souvislosti s některými mediálními výstupy, které v poslední době nepřesně či nepravdivě informují veřejnost o stavu pacientů a zdravotníků v TN v souvislosti s COVID-19, a to zvláště na oddělení následné péče, chceme uvést na pravou míru některé skutečnosti a fakta.

02.04.2020

O aktuální situaci v TN v souvislosti s novým typem koronaviru – COVID-19 poskytl ucelený rozhovor ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro server Deník N. Vzhledem k tomu, že si autorka článku (Thomayerova nemocnice nechce říct, jak se mohly nakazit sestry. Vaše otázky mě urážejí, vzkázal ředitel, Deník N, 2.4.2020) celý tento rozhovor záměrně upravila tak, aby vyhovoval především jejímu zadání, a to bez respektování objektivních faktů ze strany TN, které jí byly poskytnuty, rozhodli jsme se zveřejnit originál rozhovoru v plném jeho znění, a to bez jakýchkoliv úprav. Nyní má veřejnost možnost udělat si sama obrázek o tom, jak pracují některá média s informacemi a porovnat si plné znění rozhovoru s tím, co a jak nakonec použila autorka článku.

02.04.2020

V případě potřeby je připraveno pro naše zdravotníky celkem 19 ubytovacích kapacit, a to díky spol. Empirent Prague: Live with us tomorrow a spol. WOMEN FOR WOMEN. Tuto možnost zatím využije 17 našich zdravotních sestřiček. Vedení TN chce uvedeným společnostem velice poděkovat za nabídnutou pomoc, které si velice váží.

02.04.2020

Poděkování hlavní sestry ČR všem zdravotníkům, kteří to v tomto období nemají vůbec jednoduché a zažívají nejnáročnější období svého profesního i osobního života.

31.03.2020

Jak vypadají zdravé plíce člověka oproti těm, které jsou napadeny koronavirem – COVID-19 nebo jaký je průběh onemocnění u člověka, který je touto nákazou zasažen? Na tyto a podobné dotazy dnes odpovídala prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN v reportáži na čt24. V rozhovoru mluvila i o aktuální situaci na plicní klinice v souvislosti s COVID-19 a uvedla na pravou míru některé nepravdy a spekulace, které se neustále v médiích objevují o zaměstnancích a pacientech kliniky.

31.03.2020

Vedení TN dnes obdrželo finanční dar v hodnotě 100 000 Kč od vietnamské komunity na boj proti koronaviru – COVID19. Šek přišli do TN předat zástupci Vietnamského tenisové klubu v Praze, který funguje při Svazu Vietnamců v ČR. Za Thomayerovu nemocnici si šek z rukou Ing. Vu Phuonga převzal MUDr. Petr Čech, náměstek pro léčebnou péči. Finanční dar bude připsán na transparentní účet nemocnice, který je určen na opatření v boji proti koronaviru – COVID-19.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.