Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

24.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice začala nabízet budoucím maminkám čtyři porodní pokoje domácího typu s vlastním sociálním zařízením. Stalo se tak díky rekonstrukci, která proběhla v rekordním čase 15 dnů. Při rekonstrukci se nemyslelo ale pouze na budoucí maminky. Zázemí tu najdou také jejich partneři. Nové porodní pokoje pochválila také starostka Městské části Prahy 4 – Irena Michalcová. Městská část Fakultní Thomayerovu nemocnici dlouhodobě podporuje formou grantů či jednorázových příspěvků.

20.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice ve středu představila čtyři nové porodní pokoje, které nabízí větší soukromí a pohodlí pro rodičky i jejich doprovod. Rekonstrukcí za 1,4 milionu korun tak reaguje na zvyšující se zájem o přirozené porody. Na pokoje i jedno z prvních miminek, které v nich přišlo na svět, se podívejte v reportáži.

20.05.2021

Porody ve Fakultní Thomayerově (FTN) nemocnici budou pro rodičky o něco příjemnější, a to i díky nově vybaveným pokojům v tamní porodnici. V nemocnici vznikly čtyři nové pokoje tzv. „domácího typu“. Mnohem více než porodní sál totiž připomínají domácí pokoje, lze tu nalézt například křesla, malou kuchyňku a vlastní sociální zařízení.

20.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze už má stavební povolení na dlouhodobě plánovanou rekonstrukci plicní kliniky a zateplení několika pavilonů. V příštích letech chystá investice za zhruba 2,5 miliardy korun, plánuje rovněž výstavbu nového urgentního příjmu a nákup přístrojů pro onkologickou léčbu. Napsal to mluvčí nemocnice Petr Sulek.

20.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) nově začala nabízet budoucím maminkám porodní pokoje domácího typu s vlastním sociálním zařízením a relaxačním koutem pro jejich partnery. Stalo se tak díky kompletní a velice vkusné proměně stávajících kapacit, které byly již prostorově nevyhovující i s ohledem na současnou pandemii koronaviru.  Porodní pokoje byly představeny veřejnosti za účasti vedení FTN, zástupců spol. Nestlé a známé herečky, moderátorky a dabérky Sabiny Laurinové. Realizace projektu trvala 15 dní a výsledkem jsou 4 moderní porodní pokoje ve vysokém standardu. Ženám je tak umožněn porod v komfortním a v domácím prostředí, ve kterém je kladen důraz na soukromí, bezpečí a individuální přístup. A to vše ve standardu!

18.05.2021

Celkem 20 lahodných a zdravých SMOOTHIE koktejlů přivezl malý Adam se svou maminkou do FTN, aby potěšil zdravotníky z pracoviště ARO a zároveň jim poděkoval za jejich nasazení a práci během koronavirové pandemie. SMOOTHIE koktejly plné různého ovoce a vitamínů vlastnoručně vyrobil právě malý Adam, který si tímto způsobem a vlastní aktivitou přivydělává na svůj první počítač.

18.05.2021

Zdravotníci z Gynekologicko-porodnického oddělení velice děkují zaměstnancům firmy ATOS za milé překvapení v podobě lahodného občerstvení. Společnost ATOS totiž tímto způsobem poděkovala zdravotníkům za jejich práci a nasazení při koronavirové pandemii. Radost z darů měli všichni zdravotníci, kteří jsou součástí týmu zmíněného pracoviště.

17.05.2021

Honza Pavlík (63) je velkým fanouškem amerického sci-fi seriálu Star Trek. Jeho přátelé a známí ho znají po přezdívkou Praotec Trekkie. Trekkies si říkají právě fanoušci tohoto fenoménu, který se dočkal filmových i knižních zpracování. Honza je prokazatelně prvním a nejstarším fanouškem Star Treku v Česku od roku 1987, kdy si přečetl knížní zpracování jednoho ze startrekovských filmů. Tento týden vyrazil na očkování proti covidu-19 do Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze v uniformě kapitána Hvězdné flotily. A vzbudil velkou vlnu nadšení. Co vzkázal Praotec Trekkie mladé generaci?

14.05.2021

U příležitosti oslav Mezinárodního dne sester dostali zdravotníci tzv. UNBOXERS – potravinové boxy plné překvapení, radosti a novinek. Celkem 192 takových boxů putovalo do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to díky týmu z Unboxers, kteří tak poděkovali zdravotníkům za jejich práci a nasazení během koronavirové pandemie. Každý box obsahoval novinky ze světa potravin, sladkých pamlsků a také slevové vouchery.

 

13.05.2021

Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem navštívili Fakultní Thomayerovu nemocnici. Při příležitosti Mezinárodního dne sester vyjádřili zdravotním sestrám poděkování za práci, kterou při pandemii covidu-19 vykonávají.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.