Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

03.04.2020

V souvislosti s některými mediálními výstupy, které v poslední době nepřesně či nepravdivě informují veřejnost o stavu pacientů a zdravotníků v TN v souvislosti s COVID-19, a to zvláště na oddělení následné péče, chceme uvést na pravou míru některé skutečnosti a fakta.

03.04.2020

O situaci v TN v souvislosti s COVID-19 poskytl rozhovor ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil o velikém psychickém a fyzickém tlaku na zdravotnický personál v tomto těžkém období v boji proti koronaviru. Ocenil práci zdravotníků, která je pro něj a nemocnici velice důležitá a poděkoval jim za jejich úsilí. V reportáži také hovořily zdravotní sestřičky z oddělení následné péče a infekčního oddělní, které detailně popsaly jejich každodenní práci a s čím vším si musí poradit, a to v situacích, která jsou pro ně mnohem složitější a komplikovanější než cokoliv dříve.

02.04.2020

Poděkování hlavní sestry ČR všem zdravotníkům, kteří to v tomto období nemají vůbec jednoduché a zažívají nejnáročnější období svého profesního i osobního života.

02.04.2020

V případě potřeby je připraveno pro naše zdravotníky celkem 19 ubytovacích kapacit, a to díky spol. Empirent Prague: Live with us tomorrow a spol. WOMEN FOR WOMEN. Tuto možnost zatím využije 17 našich zdravotních sestřiček. Vedení TN chce uvedeným společnostem velice poděkovat za nabídnutou pomoc, které si velice váží.

02.04.2020

O aktuální situaci v TN v souvislosti s novým typem koronaviru – COVID-19 poskytl ucelený rozhovor ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro server Deník N. Vzhledem k tomu, že si autorka článku (Thomayerova nemocnice nechce říct, jak se mohly nakazit sestry. Vaše otázky mě urážejí, vzkázal ředitel, Deník N, 2.4.2020) celý tento rozhovor záměrně upravila tak, aby vyhovoval především jejímu zadání, a to bez respektování objektivních faktů ze strany TN, které jí byly poskytnuty, rozhodli jsme se zveřejnit originál rozhovoru v plném jeho znění, a to bez jakýchkoliv úprav. Nyní má veřejnost možnost udělat si sama obrázek o tom, jak pracují některá média s informacemi a porovnat si plné znění rozhovoru s tím, co a jak nakonec použila autorka článku.

31.03.2020

Vedení TN dnes obdrželo finanční dar v hodnotě 100 000 Kč od vietnamské komunity na boj proti koronaviru – COVID19. Šek přišli do TN předat zástupci Vietnamského tenisové klubu v Praze, který funguje při Svazu Vietnamců v ČR. Za Thomayerovu nemocnici si šek z rukou Ing. Vu Phuonga převzal MUDr. Petr Čech, náměstek pro léčebnou péči. Finanční dar bude připsán na transparentní účet nemocnice, který je určen na opatření v boji proti koronaviru – COVID-19.

31.03.2020

Jak vypadají zdravé plíce člověka oproti těm, které jsou napadeny koronavirem – COVID-19 nebo jaký je průběh onemocnění u člověka, který je touto nákazou zasažen? Na tyto a podobné dotazy dnes odpovídala prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN v reportáži na čt24. V rozhovoru mluvila i o aktuální situaci na plicní klinice v souvislosti s COVID-19 a uvedla na pravou míru některé nepravdy a spekulace, které se neustále v médiích objevují o zaměstnancích a pacientech kliniky.

30.03.2020

Thomayerova nemocnice může potvrdit, že u sebe doma zemřela zdravotní sestra z naší nemocnice. S ohledem na přání rodiny se k tomu však nebudeme blíže vyjadřovat či poskytovat další podrobnosti.

30.03.2020

Thomayerova nemocnice chce uvést na pravou míru nepravdivé a zavádějící informace, které se objevily v článku „Už 14 dní nás nekoupali, sestry se objevují sporadicky, líčí tristní situaci v pražské LDN seniorka“ (novinky.cz, 30. 3.).

27.03.2020

Thomayerova nemocnice chce uvést na pravou míru nepravdivé informace, které se objevily v článku „Jak Babiš s Votěchem ohrozili lékaře a pacienty“ (Seznam Zprávy, 26. 3.).

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.