Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

27.02.2020

Alkohol je jakousi metlou lidstva a pokud jsou na něm závislé i děti, pak je to velice špatně. O závislosti na alkoholu u malých a dospívajících dětí hovořil MUDr. Pavel Kabíček, primář a přední pediatr z Pediatrické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

26.02.2020

Od roku 2010 se v ČR přestali očkovat novorozenci proti tuberkulóze [TBC]. Důvod zrušení vakcinace dětí v zemi byl a podle odborníků stále je příznivá epidemiologická situace. Tuberkulóza je u nás ročně potvrzena zhruba u pěti set případů. I přesto lékaři některým jedincům očkování proti TBC doporučují.

25.02.2020

Poslední díl pomyslné skládačky dokončil finální výzdobu Thomayerovy kavárny díky bustě prof. Josefa Thomayera. Kopie originálu busty je umístěna na čelní straně zdi kavárny a její pohled míří přímo na vstup do kavárny. Každý, kdo tak zavítá do TN kavárny, neujde pozornosti profesora Thomayera, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s naší nemocnicí.

21.02.2020

Thomayerova nemocnice ožila masopustním veselím. Druhý únorový čtvrtek zaměstnanci nemocnice oslavili svátkem hojnosti, humoru a dobré zábavy. Centrum podpůrné péče v TN pro ně a jejich rodiny totiž připravilo bohatý program u příležitosti oslav tzv. MASOPUSTU, který představuje období hodování a veselí, i když ho v běžném kalendáři nenajdeme.

19.02.2020

Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice zve na odbornou přednášku hostující prof. MUDr. Zuzany Diamant, Ph.D., pneumologa a klinického farmakologa na téma – Astma: nový pohled na diagnostiku a léčbu založený na patofyziologii, fenotypizaci a endotypizaci. Přednáška je zejména určena pro odbornou veřejnost, lékaře a studenty 1. LF UK v Praze.

10.02.2020

U příležitosti Světového dne nemocných Vás TN zve na mši svatou v kapli sv. Václava, za účasti opata strahovského Daniela Petera Janáčka, OPraem. Při bohoslužbě nemocní i senioři mohou přijmout svátost nemocných.

10.02.2020

Již dávno neplatí to, že alkohol je problémem jen dospělých. Bohužel toto návykové pití čím dál častěji vyhledávají děti a jejich věková hranice se nekontrolovaně stále více snižuje. Své o tom ví také MUDr. Pavel Kabíček, CSc., primář Pediatrické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, který je předním českým adiktologem zabývajícím se dětskými závislostmi nejen na alkoholu. V článku serveru G.cz se vyjadřoval k problému alkoholu a jeho vlivu na dětské konzumenty této tekuté drogy.

06.02.2020

Ve zneužívání návykových látek adolescenty je bohužel Česká republika stále na čelných místech evropských statistik. Podle Evropské školní studie pro alkohol a jiné drogy (ESPAD 2015) má v ČR zkušenost s vypitím 5 a více sklenic alkoholu při jednom posezení (půllitrů piva, 2 dcl vína nebo „panáků“ destilátu) 42 % šestnáctiletých, což je vysoko nad evropským průměrem.

05.02.2020

Vláda ČR na svém jednání schválila plán investic do českého zdravotnictví. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Ministerstvo zdravotnictví ČR investuje v příštích sedmi letech do sedmi nemocnic 12,25 miliardy korun. Ve vládním plánu je kromě celé řady investičních projektů také výstavba budovy centrálního urgentního příjmu v Thomayerově nemocnici (TN) za miliardu korun. Tu před časem rovněž veřejně podpořil i premiér Andrej Babiš při své nedávné návštěvě TN.

31.01.2020

Česká republika má ve světě bohužel jedno smutné prvenství, a to v oblasti nádorových onemocnění ledvin. Na tiskové konferenci Ligy proti rakovině o tom hovořil doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky I. LF UK a TN. V rozhovoru pro ČTK mluvil o nádorech močového měchýře, rizikových faktorech a příznacích, které se dají včas odhalit. Bohužel v případě nádorů ledvin je to naopak. Lékaři velice často nevědí, proč vznikají. Rakoviny ledvin lékaři v Česku ročně odhalí až 3000 případů a přibližně tisícovka lidí jí bohužel podlehne. U nádorů močového měchýře je zásadním rizikovým faktorem kouření a časně se projevuje příměsí krve v moči. Nových diagnóz je ročně zhruba 2000 a úmrtí 800.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.