Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

28.05.2020

Zdravotníky z Thomayerovy nemocnice dnes navštívil zpěvák Marek Ztracený, aby jim osobně předal téměř 600 vstupenek na jeho koncert pod názvem – RESTART, který se bude konat příští rok. Tímto způsobem jim vyjádřil svůj obdiv a poděkoval za jejich náročnou a těžkou práci během současné epidemie. Koncert se bude konat 20. 2. a 21. února v O2 aréně a zdravotníci z TN budou u toho!

27.05.2020

Celkem 30 kusů domácích spotřebičů v hodnotě za téměř 200 tis. Kč darovala spol. AMICA zdravotníkům z Thomayerovy nemocnice (TN). AMICA se tak rozhodla podpořit zdravotníky z tzv. první linie a tímto darem jim trochu více zpříjemnit jejich pracovní prostředí. V rámci ČR je to největší jednorázová podpora nemocnice ze strany výrobce domácích spotřebičů.

25.05.2020

O vývoji koronavirové pandemie, zkušenostech během ní v rámci nemocnice a blízké budoucnosti hovořil ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. v rozhovoru pro server G.cz. Ředitel nemocnice Zdeněk Beneš za sebou nemá klidné období. Pražská "Thomayerka" patří mezi zdravotnická zařízení, která rozhodně o pacienty nemá nouzi a jejíž záběr, i co se například spádové oblasti týká, je značný, a to i bez Covidu - 19. I toto zařízení, jeho chod a životy jeho zaměstnanců poslední dobou ovládala epidemie, kterou způsobil nový typ koronaviru. V průběhu uplynulých více než dvou měsíců tak musel její ředitel řešit celou řadu situací, které by ho před pár měsíci nenapadly a bez kterých by se, podle našeho názoru, asi i rád obešel. Ale i on je v zásadě optimista a jak sám deklaruje, nemocnice se vrátila do standardního režimu.

20.05.2020

Výpomoc mediků v Thomayerově nemocnici již skončila a při této příležitosti chce vedení nemocnice poděkovat všem studentům z 1. a ze 3. LF UK za obětavou práci a pomoc v kontrolním stanu, který byl v dubnu 2020 otevřen pro příchozí pacienty, a to z důvodu povinných zdravotních kontrol v souvislosti s koronavirovou epidemií. Poděkování patří také těm medikům, kteří zároveň pomáhali na jednotlivých odděleních nemocnice.

19.05.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice chce všem zástupcům společností, firem, institucí a dobrovolníkům poděkovat za dosavadní spolupráci a pomoc našim zdravotníkům, která je v této složité době nanejvýš důležitá.

15.05.2020

Pražská Thomayerova nemocnice po šesti týdnech zruší od pondělí povinné prohlídky v kontrolním stanu u svého vstupu. Absolvovat je nyní musejí pacienti přicházející na vyšetření, hospitalizaci či zdravotní kontrolu. Od 18. května budou muset už jen vyplnit dotazník s otázkami ke koronavirové infekci, který dostanou na oddělení, kam půjdou. Dotazník museli vyplnit i ve stanu, kde jim navíc zdravotníci v ochranných oblecích měří teplotu. ČTK to sdělil mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek.

13.05.2020

U příležitosti včerejšího Mezinárodního dne zdravotních sester připravila TV ÓČKO pro zdravotníky z Thomayerovy nemocnice překvapení v podobě hudebního vystoupení úspěšného saxofonisty, který si říká „saxofrancis“.  Velice děkujeme za skvělý nápad a úžasnou atmosféru.

12.05.2020

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a upřímně poděkovat za Vaší práci, kterou s profesionálním přístupem odvádíte v naší Thomayerově nemocnici. Vím, že je to práce velmi namáhavá a zvláště v dnešní těžké době to platí dvojnásob. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

05.05.2020

Okrasou či symbolem většiny staveb bývá zpravidla nějaký zajímavý prvek či architektonická zajímavost a ne jinak tomu je i v případě Thomayerovy nemocnice. Tou dominantou jsou bezesporu její věžní hodiny umístěné na hlavní budově, a které jsou součástí více jak devadesátileté historie nemocnice. Nyní aktuálně prošly žádanou generální opravou a od 29. dubna jsou již plně funkční!

04.05.2020

Je přední českou specialistkou na léčbu plicních onemocnění. Její klinikou už prošly bezmála čtyři desítky pacientů s onemocněním COVID-19, devět z nich zemřelo. Profesorka Martina Vašáková (56) z Thomayerovy nemocnice přesto nebo právě proto považuje humbuk kolem nového koronaviru za nebezpečnější než virus samotný – na pomyslné stupnici od 1 do 10 mu za sebe dává tak dvojku či trojku. Rozhovor k současné virové epidemii  poskytla prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN pro týdeník Reflex.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.