- Úřední deska
- Rezidenční místa
- Pacientům a veřejnosti
- O nás
- Centrum pro vzdělávání
- Věda, výzkum a EK
- Sponzoři a dárci
- Kariéra
- Veřejné zakázky
Novinky a aktuality

Jak náročná je péče o pacienty s onemocněním Covid-19 a co všechno si musí zdravotník na sebe obléci, pokud pracuje na izolovaném oddělení s těmito nemocnými? O jaké zdravotnické ochranné pomůcky se jedná a jak se v nich zdravotníci cítí, tak na tyto a další otázky odpovídala zdravotní sestra z plicní kliniky v rozhovoru pro CNN Prima News.

Jaká hygienická a protiepidemická opatření zavedla porodnice v Thomayerově nemocnici v souvislosti s koronavirovou pandemií, aby se budoucí maminky a jejich novorozeňata cítila v bezpečí? Jaká platí pravidla pro otce při porodu a jaké ochranné pomůcky je nutné použít či jak dlouho může být přítomen při porodu, to vše se dozvíte v reportáži na CNN Prima News.

Počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním Covid-19 se neustále zvyšuje a ne jinak tomu je i v Thomayerově nemocnici. Od začátku vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN s tímto onemocněním léčeno více než 170 pacientů. S nárůstem počtu těchto pacientů přirozeně rostou i nároky na další lůžka, kterých je čím dál více zapotřebí. Jen za poslední dobu TN pro tyto účely vytvořila více než 18 speciálních lůžek v rámci plicní kliniky. Pacienti jsou zde převážně léčeni lékem remdesivir či krevní plazmou.

Čeští pneumologové doporučují preventivní kontrolní plicní vyšetření pacientům, kteří prodělali covid-19. U části vyléčených totiž nemoc zřejmě zanechává stopy, a to na plicích nebo srdci.

Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví uděluje ceny každý rok. V několika kategoriích vyhrávají ty nemocnice, které podle poroty udělaly v minulém roce největší pokrok. Letos uspěla Thomayerova nemocnice i LDN v Hradci Králové. Hlavní cenu v kategorii nejlepší fakultní nemocnice si odnesla Thomayerova nemocnice v Praze.

Thomayerova nemocnice získala ocenění absolutního vítěze projektu – Kvalitní a bezpečná nemocnice 2020. Stalo se tak u příležitosti vyhlášení výsledků již 8. ročníku zmínění ankety, kterou tradičně vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Za TN si ocenění přišli převzít ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA a Mgr. Pavla Jamrichová, manažerka kvality.

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem DEN ZDRAVÍ, kterou pořádala MČ Prahy 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a poradenství v nejrůznějších oblastech medicíny či zdravého životního stylu. Zdravotníci z TN nabídli návštěvníkům například kurz PRVNÍ POMOCI, poradenství v oblasti celiakie či měření cukru v těle, informace o prevenci rakoviny plic či představili projekt pro děti s názvem „Šetři své plíce“. Zájem o prevenci byla vysoká a například hladinu cukru v těle si ve stánku TN nechalo změřit více než 250 lidí.

14. září 2020 začíná národní týden kojení, který chce podpořit a oslavit význam kojení v České republice. V tomto týdnu je plánována tisková a odborná konference v Praze a v rámci celého Česka byla tradičně vyhlášena Akce řetěz, do které se zapojují jednotlivci i organizace s cílem upozornit veřejnost na důležitost kojení.

Podzemní chráněný kryt s označením KO 17 v TN byl tématem reportáže na CCN Prima News, která informovala veřejnost o tomto jedinečném objektu v rámci dne otevřených dveří festivalu Open House Praha. Festivalu se Thomayerova nemocnice zúčastnila již poněkolikáté a v letošním roce opět umožnila všem zájemcům prohlídku krytu, který slouží jako záložní zdravotnické pracoviště v případě nebezpečných a krizových situací.

Thomayerova nemocnice se již poněkolikáté zúčastnila festivalu OPEN HOUSE PRAHA, který letos slavil své šesté výročí. V rámci dne otevřených dveří tak zpřístupnila veřejnosti podzemní chráněný kryt – KO 17, který slouží jako záložní zdravotnické pracoviště v případě nenadálých a krizových situací. Během víkendu kryt navštívilo více než 700 lidí. Stavba krytu byla započata v 50. letech minulého století a byla dokončena o deset let později v době tzv. studené války. Šlo o utajený objekt a byl přísně chráněn. Veřejnosti byl poprvé otevřen až na začátku 90. let. Kryt byl aktivně využit např. při povodních v roce 2002, kdy pomohl přečkat toto náročné období seniorům z Karlína. Při oslavách příchodu Nového roku v letech 1999/2000 v něm zase bylo provizorně otevřeno detoxikační pracoviště pro lidi, kteří to přehnali s pitím alkoholu. Kryt - KO 17 se nachází mimo zátopovou oblast Vltavy a je umístěn za pavilon K.