Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

14.04.2020

Kvůli koronaviru pracují nemocnice v omezeném režimu, některým pacientům s rakovinou se proto odsouvá léčba. Podle lékařů je u onkologicky nemocných v případě onemocnění koronavirem vyšší riziko zdravotních komplikací. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v neděli však uvedl, že nemocnice by od příštího týdne mohly začít s neakutní léčbou a operacemi. O situaci kolem onkologické léčby v Thomayerově nemocnici během koronavirové epidemie poskytl komentář doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN v Praze pro server idnes.cz.

14.04.2020

Plicní zdraví Čechů není úplně špatné, ale ani dobré, říká předsedkyně České pneumologické společnosti Martina Vašáková. Přitom stav plic může být pro zvládnutí nakažení koronavirem a potažmo nemoci covid-19 klíčový. Dnes se už také ví, že někteří nakažení nemají žádné příznaky. U jiných virus napadá horní cesty dýchací, což se projevuje mírnějšími obtížemi. U části lidí ale může vyvolat vážnější průběh. Přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice profesorka Martina Vašáková vysvětluje, co se s plícemi děje, když je virus napadne.

14.04.2020

Byť některá opatření pomalu slábnou, vypadá to, že roušky na ústech nám zůstanou ještě řadu týdnů, možná měsíců. Jenomže v České republice je mnoho lidí, kteří se při jejich nošení dusí. Jsou to pacienti s chronickými plicními nemocemi, plicními fibrózami, těžkým astmatem a aktuálně čekají problémy i pylové alergiky. O problémech v době koronavirové epidemie, se kterými se lidé s plicními onemocněními musejí vypořádat, poskytla komentář prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN.

09.04.2020

Thomayerova nemocnice se od začátku vypuknutí epidemie v ČR aktivně zapojila do boje proti novému typu koronaviru – COVID-19. V rámci své Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN, jako vůbec první nemocnice v Praze, vyzkoušela experimentální lék Plaquenil pro léčbu Covid+ pacientů na této klinice, a to hned u druhého pacienta hospitalizovaného pro COVID už v polovině března. Jen na plicní klinice bylo dosud tímto lékem léčeno více než 11 pacientů po dobu pěti dní s dobrou tolerancí a klinicky příznivým průběhem nemoci. V současné době je tento lék podáván dalším dvěma novým pacientům a čekáme na výsledky léčby.

09.04.2020

Před více než týdnem zemřela zdravotní sestra Věra Hanušová z Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem od pacienta. Nejen její rodina, ale i kolegové nesou ztrátu jejího života velmi těžce. Město Říčany, kde žila, pořádá sbírku na pomoc zdravotníkům nakaženým koronavirem. Část peněz dostane i rodina po zesnulé sestřičce. Sbírka, jejíž výtěžek bude věnován zdravotníkům, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí covid-19, a tedy i rodině tragicky zesnulé zdravotní sestry, je uskutečněna prostřednictvím účtu číslo 19-6131000227/0100.

09.04.2020

Thomayerova nemocnice zkouší léčbu experimentálním lékem Plaquenilem a je tak dosud jedinou nemocnicí v Praze. Lék vyzkoušela už na jedenácti pacientech, nyní se podává dalším dvěma a čeká se na výsledky. Nemocnice zároveň testuje nové léčebné prostředky, které by v boji proti koronaviru mohly zabrat.

07.04.2020

Díky finančnímu příspěvku ve výši téměř 1,6 mil. Kč od Nadace ČEZ získá Thomayerova nemocnice svou první speciální sanitku určenou pro pacienty s onemocněním COVID-19. Vedení TN chce velice poděkovat Nadaci ČEZ za tento štědrý dar, který pomůže dobré věci. TN doposud nedisponovala žádným sanitním vozem uzpůsobeným pro převoz vysoce infekčních pacientů, mezi které spadají i lidé s pozitivním nálezem koronavirové onemocnění.

07.04.2020

Kolegové z Thomayerovy nemocnice v Praze drží smutek za svoji zemřelou kolegyni Věru z Říčan. 47letá sestřička v neděli náhle zemřela a byla nakažená koronavirem COVID-19. Podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše zachránila nakaženému taxikáři život a sama se od něj nakazila. Pouhé dva dny před smrtí si volala s kolegyní a plakala. Ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. vysvětlil proč.

07.04.2020

Thomayerova nemocnice získala od společnosti Amica Commerce, s.r.o. dar v podobě nových ledniček a mikrovlnných trub pro své zdravotníky. Celková hodnota daru byla téměř 31 000 Kč. Radost z takových darů mají sestřičky a lékaři z Oddělení geriatrie a následné péče a jejich pacienti. Další část daru putovala na jedno oddělení v rámci Interní kliniky 3. LF UK a TN.

07.04.2020

Barevné a nápadité roušky, štíty, upravené respirátory z plaveckých brýlí, čerstvé a sušené ovoce od spol. Sady, čokolády od Gurmetéka.cz, pití od spol. Mattoni, občerstvení od rohlik.cz či Libeřské lahůdky, kávovar zn. Delonghi, pračku od spol. DATART.cz či lednice a mikrovlnné trouby od značky Amica, kosmetické přípravky, to vše a celou řadu dalších darů jsme obdrželi od dobrovolníků, lidí a firem pro naše zdravotní sestřičky, lékaře a pacienty.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.