Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

31.07.2020

Thomayerova nemocnice spustila rezervační systém pro zájemce o test na onemocnění Covid-19. Stěr pro objednané pacienty se bude provádět na infekčním oddělení - pavilon K v příslušné ambulanci. Cena testu pro samoplátce činí 1 756,- Kč (prosíme, připravte si přesnou částku). Ve všední dny probíhá testování od 7:00 do 10:30 hod. Během víkendů je provozní doba omezena na dobu od 7:30 do 9:30 hod. Doporučujeme všem, aby si termín testu dopředu předem zarezervovali, a to s ohledem na omezené technické kapacity!

30.07.2020

Šarivari, to byl název venkovního a veselého divadelního představení, které připravilo Centrum podpůrné péče při TN ve spolupráci se spolkem Loutky v nemocnici. Pod heslem „Pomáháme dětem, aby se zase smály“ přišli herci pobavit a rozesmát naše dětské pacienty a děti zaměstnanců z Thomayerovy nemocnice. Představení se odehrálo v centrálním parku areálu nemocnice a bylo se opravdu na co koukat. Loutky různých velikostí, tvarů a barev znázorňovaly například hejno cvičených ryb, zamilovanou provazochodkyni nebo klauna, který stojí na hlavě anebo třímetrového žongléra. Děti přišla pobavit i vtipná a chytrá loutka – SURIKATA a hned bylo o zábavu postaráno.

30.07.2020

Intoxikace alkoholem jsou poměrně častým důvodem přijetí dospívajících na jednotky intenzivní péče (JIP). Dětem, které se opijí, hrozí úrazy a další závažné zdravotní komplikace. Lépe než mnohý jiný to dokáže posoudit MUDr. Pavel Kabíček, CSc., který je primářem Pediatrické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice. Na lékařskou dráhu se Pavel Kabíček vypravil po vzoru svého tatínka, který je rovněž lékařem.

27.07.2020

Na základě nařízení Hygienické stanice hlavního města Prahy, platí od 27. 7. 2020 opětovné nošení roušek ve zdravotnických zařízení.

24.07.2020

Interní klinika 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice informuje o organizaci návštěv na jejím pracovišti.

24.07.2020

Od čtvrtka se rozběhl v Thomayerově nemocnici v Praze 4 provoz nové magnetické rezonance, která má patřit k těm nejmodernějším přístrojům na světě. Pacientům nabídne komplexnější vyšetření a příjemnější snímkování celého těla. Nemocnice je u nás v oblasti vyšetření pomocí magnetické rezonance průkopníkem. Právě ve zdejším IKEMu (v bývalém pracovišti) se instalovalo první takové zařízení v tehdejším Československu.

24.07.2020

Thomayerova nemocnice (TN) otevřela nový provoz moderní a jedinečné magnetické rezonance MAGNETOM Altea v ČR. Za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, ředitele TN Zdeňka Beneše a ředitele spol. Siemens Healthcare ČR, pana Michala Čecha představila TN odborné veřejnosti zařízení nové generace, které využívá tzv. technologii BioMatrix podporovanou umělou inteligencí. Ta přináší oproti starším typům přístrojů pacientům větší komfort, rychlejší průběh vyšetření a vysokou diagnostickou přesnost. Tento typ přístroje je v České republice instalován poprvé.

20.07.2020

O tom, jak jsou připraveny nemocnice na případnou druhou vlnu koronavirové epidemie, kolik lůžek mohou poskytnout pro Covid+ pacienty a na kterých pracovištích či zda mají dostatek ochranných pomůcek a zdravotního personálu, byla reportáž na CNN Prima News. V reportáži byl také rozhovor s ředitelem TN doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., který poskytl krátký komentář k připravenosti nemocnice na případný příchod další vlny pandemie koronaviru.

17.07.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice (TN) děkuje společnostem Aqualand Moravia a Oriflame Czech Republic, s.r.o. za užitečné dary v podobě volných vstupenek do aquaparku a krémů na ruce pro zdravotníky z první linie naší nemocnice. Přes 300 ks krémů a více než 200 vstupenek, to je výsledek pomoci a především poděkování zdravotníkům za jejich nasazení během koronavirové pandemii ze strany uvedených firem.

13.07.2020

POZOR! Test není určen k diagnostice akutního onemocnění COVID-19. V případě akutních příznaků (kašel, zvýšená teplota, zimnice, dušnost, ztráta chuti a čichu v posledních 14 dnech) na toto vyšetření nechoďte a kontaktujte svého praktického lékaře.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516 ... 54
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.