Novinky

03.07.2019

Pod záštitou České pneumologické a ftizeologické spol. (ČLS JEP), Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN a Oddělení hrudní chirurgie TN se v červnu konalo již tradiční XXIV. setkání pneumologů a zároveň také VIII. setkání pneumologů a pneumochirurgů v Emauzském klášteře. Cílem kongresu byla výměna nových poznatků a praxe mezi odborníky na léčbu např. tuberkulózy nebo bronchogenního karcinomu či novinky v oblasti pneumologie a intenzivní péče atd. Kongres zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel TN. Prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky TN a doc. MUDr. Vladislav Hytych, Ph.D., primář Oddělení hrudní chirurgie TN se ujali předsednictví kongresu.

01.07.2019

Co dělat a jak se chránit před vysokými teplotami? Co nejlépe pomáhá a čemu se naopak vyvarovat, když člověka trápí nesnesitelné vedro? Thomayerova nemocnice Vám přináší užitečné rady.

21.06.2019

XII. Sympozium dětské zlomeniny, Zbiroh 2019

Odborníci na dětské zlomeniny z ČR a ze Slovenska se v polovině května sešli na již dvanáctém celostátním sympoziu na Zámku Zbiroh. Tématem konference byla dětská skeletální traumatologie. Akce se konala pod záštitou děkana 3. LF UK prof. MUDr. Petra Widimského, DrSc., ředitele TN doc. MUDr. Zdeňka Beneše, CSc., nadačního fondu Kolečko a Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a TN, kterou zastupoval její přednosta prof. MUDr. Petr Havránek, CSc.

20.06.2019

Thomayerova nemocnice díky finanční podpoře Nadace ČEZ získala dva vysoce kvalitní a důležité přístroje, a to endoskopickou sušící a skladovací skříň a tzv. Thermocycler v celkové výši 949 850,- Kč. Slavnostní předání přístrojů se konalo ve středu 19. června za účasti zástupců Interní kliniky 3. LF UK a TN, ředitele nemocnice doc. MUDr. Zdeňka Beneše, CSc. a Mgr. Daniela Nováka, manažera Nadace ČEZ.

20.06.2019

Pro zástupce farmaceutických společností a odborné veřejnosti byla v pondělí 17. června v Thomayerově nemocnici představena nově zrekonstruovaná Klinicko-farmakologická jednotka (KFJ). Slavnostní otevření zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice a vedoucí lékař jednotky MUDr. Jiří Škopek, Ph.D.

10.06.2019

V Thomayerově nemocnici se 6. června konal již VII. ročník Memoriálu Lenky Hejzlarové a v rámci něj se tradičně hrálo o Putovní pohár ve volejbale. Za účasti vedení TN a příznivců volejbalu odstartoval sportovní klání doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice. Letošní sošku „Skokan roku“ získala za svou techniku Romana Vojíková, fyzioterapeutka z Revmatologického a rehabilitačního oddělení. Kromě zaměstnanců TN se turnaje zúčastnili i kolegové z IKEMU.

06.06.2019

Thomayerova nemocnice oznamuje, že od 10. června začne fungovat centrální rehabilitace opět na svém původním pracovišti – pavilon A2, suterén.

05.06.2019

V letních měsících bude na Interní klinice 3. LF UK a TN v Thomayerově nemocnici mnohem příjemněji, a to díky získaným 12 ventilátorům od soukromého dárce, který se dokonce v TN i před mnoha lety narodil. Ventilátory jsou umístěny na pokojích pacientů a jeden z nich pomůže i sestřičkám na sesterně.

04.06.2019

Cirkus Paciento byl název dětského představení, které si připravili a nacvičili zdravotní klauni společně s dětskými pacienty z Thomayerovy nemocnice. Publikum jim dělali rodiče dětí a zdravotní personál z Oddělení dětské psychiatrie.

04.06.2019

V Thomayerově nemocnici bylo opět veselo. Herci z primáckého seriálu Modrý kód přišli udělat radost našim nejmenším dětským pacientům, kteří momentálně tráví svůj čas na dětské chirurgii a traumatologii. Rozveselit je přišli herci Sabina Laurinová, Eva Burešová a David Gránský.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.