Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

04.01.2021

S platností od 1. ledna 2021 je TN opět fakultní nemocnicí a její název je nově FAKULTNÍ THOMAYEROVA NEMOCNICE (FTN). S touto významnou událostí dojde i ke změně loga nemocnice, které bude v nejbližší době představeno.

04.01.2021

Rozhovor s MUDr. Martinem Prchlíkem, vedoucím lékařem JIRP z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK, který hovořil o aktuálním stavu malého pacienta po nedávném pádu z vysoké budovy. Díky péči lékařů z dětské chirurgie pacient přežil a jeho zdravotní stav se začal velice zlepšovat. Měsíc po pádu z devatenáctého patra panelového domu na pražských Hájích je stav patnáctiletého chlapce stabilizovaný. Vše před úrazem si pamatuje, sám dýchá, pohyb mu nedělá problém, říká jeho lékař MUDr. Martin Prchlík z Fakultní Thomayerovy nemocnice.

23.12.2020

Thomayerova nemocnice (TN) se zapojí do systému očkování proti nemoci covid-19. To bude probíhat v prostorách vakcinologického centra v areálu nemocnice, které funguje pro dospělé i děti. V první vlně bude očkování zaměřeno na rizikové skupiny lidí, kterými jsou zdravotníci a senioři. Očkování budou provádět zkušení lékaři a specializované zdravotní sestry. Očkování je zdarma a je dobrovolné! Více informací Vám přineseme v dohledné době.

22.12.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice (TN) děkuje dětem ze ZŠ K Dolům v Praze 12 za jejich nápad a vyjádřenou podporu vůči našim lékařům a zdravotním sestrám. Více než 140 dětí z druhého a z části i prvního stupně ZŠ se rozhodly poděkovat zdravotníkům z TN za jejich náročnou a zodpovědnou práci. Od svých učitelek dostaly děti zadání, aby vytvořily poděkování ve formě nápaditého a vtipného kresleného přání, kterým by nejvíce vystihly náročnou práci zdravotníka a zároveň mu tím udělaly i radost.

22.12.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice (TN) děkuje zástupcům MAGISTRÁTU HL. M. PRAHY za předvánoční dárky pro naše dětské pacienty. Ne všichni z nich budou totiž trávit vánoční svátky doma se svými rodiči. Zástupci pražského magistrátu se rozhodli těmto malým hrdinům zpříjemnit jejich pobyt v nemocnici tím, že jim poslali do TN veliké množství nejrůznějších dárků od přímo řízených organizací a partnerů města. Celkem se podařilo nashromáždit přes 1800 nejrůznějších dětských her a dalších věcí.

22.12.2020

O případu mladíka, který spadl z jedné z nejvyšších budov v Česku a přežil, vás redakce CNN Prima NEWS již informovala. Policisté stále nechtějí komentovat průběh vyšetřování. Lékaři jsou ale sdílnější. Mluví o zázraku. Mladík se totiž probral z umělého spánku a jeho prognózy jsou den ode dne lepší. Patnáctiletý mladík se zřítil z okna v devatenáctém patře a dopadl na přístřešek zdravotní pojišťovny. Policejní ubytovna je vysoká přes osmdesát metrů. Za několik málo minut o jeho život začali bojovat záchranáři. Převezli ho do Thomayerovy nemocnice. Už od začátku se o chlapce starají lékaři na Jednotce intenzivní péče dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici. Jeho stav byl velmi kritický. Stabilizovat se ho lékařům podařilo během prvních osmačtyřiceti hodin.

18.12.2020

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici přijalo velké množství dárků od dětí ze základních škol a mateřinek Prahy 4. V centru se starají o matky s dětmi, které nemají dostatečné sociální zázemí. Hygienické potřeby nebo hračky, tak ve vánočním období potěší všechny obdarované. Děti dětem, tak jmenuje sbírka, kterou organizuje Praha 4. Děti ze základních a mateřských škol z městské části, v ní finančními prostředky a věcnými dary pomáhají Dětskému centru při Thomayerově nemocnici. To pečuje o děti a maminky, které nemají potřebné zázemí, ale chtějí se zařadit do běžného života.

17.12.2020

Stát se rodičem bývá pro mnohé ten nejradostnější pocit ze všech. Mnohdy ale i ta nepopsatelná radost umí krutě zhořknout. Své o tom vědí rodiče teprve třináctiměsíční Lucinky. Před časem jí byla diagnostikována spinální svalová atrofie (SMA), načež se rodiče museli pomalu smiřovat i s těmi nejčernějšími scénáři. Lucince, coby vůbec první Češce, z nejhoršího pomohl nejdražší lék světa Zolgensma. Ani tak není zdaleka vyhráno.

15.12.2020

Krevní skupina by mohla mít vliv na závažnost infekce covid-19. U koronavirového onemocnění je známo, že aktivuje krevní srážení a lidé s krevní skupinou A mají větší sklon k tvorbě sraženin a častěji trpí infarkty a mrtvicemi. Mezi těmi, kteří pak skončí v nemocnici, může být krevní skupina A více zastoupena, říká pro Aktuálně.cz MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice.

14.12.2020

Dnes ráno (dne 10.12.) byl do venkovního areálu Thomayerovy nemocnice (TN) vypuštěn muflon, který byl v květnu odvezený s tříštivou zlomeninou do Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Do nemocnice se vrátil už uzdravený, po dlouhé léčbě a rehabilitaci. Nyní se znovu připojil k domovskému stádu, které v areálu nemocnice a okolním lese žije mnoho let a rozptyluje zdejší pacienty. Muflon byl do volné přírody vypuštěn za účasti zástupců Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a Magistrátu hl. m. Prahy.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.