Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

09.04.2020

Thomayerova nemocnice se od začátku vypuknutí epidemie v ČR aktivně zapojila do boje proti novému typu koronaviru – COVID-19. V rámci své Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN, jako vůbec první nemocnice v Praze, vyzkoušela experimentální lék Plaquenil pro léčbu Covid+ pacientů na této klinice, a to hned u druhého pacienta hospitalizovaného pro COVID už v polovině března. Jen na plicní klinice bylo dosud tímto lékem léčeno více než 11 pacientů po dobu pěti dní s dobrou tolerancí a klinicky příznivým průběhem nemoci. V současné době je tento lék podáván dalším dvěma novým pacientům a čekáme na výsledky léčby.

07.04.2020

Barevné a nápadité roušky, štíty, upravené respirátory z plaveckých brýlí, čerstvé a sušené ovoce od spol. Sady, čokolády od Gurmetéka.cz, pití od spol. Mattoni, občerstvení od rohlik.cz či Libeřské lahůdky, kávovar zn. Delonghi, pračku od spol. DATART.cz či lednice a mikrovlnné trouby od značky Amica, kosmetické přípravky, to vše a celou řadu dalších darů jsme obdrželi od dobrovolníků, lidí a firem pro naše zdravotní sestřičky, lékaře a pacienty.

07.04.2020

Zdravotníci z pediatrie všem velice děkují za dětské roušky, kterých se nashromáždilo opravdu veliké množství. Především dětem udělaly velikou radost a sestřičkám pomohly při jejich práci. Nyní má pediatrie již dostatek roušek a není zatím třeba dalších.

07.04.2020

Thomayerova nemocnice získala od společnosti Amica Commerce, s.r.o. dar v podobě nových ledniček a mikrovlnných trub pro své zdravotníky. Celková hodnota daru byla téměř 31 000 Kč. Radost z takových darů mají sestřičky a lékaři z Oddělení geriatrie a následné péče a jejich pacienti. Další část daru putovala na jedno oddělení v rámci Interní kliniky 3. LF UK a TN.

07.04.2020

Kolegové z Thomayerovy nemocnice v Praze drží smutek za svoji zemřelou kolegyni Věru z Říčan. 47letá sestřička v neděli náhle zemřela a byla nakažená koronavirem COVID-19. Podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše zachránila nakaženému taxikáři život a sama se od něj nakazila. Pouhé dva dny před smrtí si volala s kolegyní a plakala. Ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. vysvětlil proč.

07.04.2020

Díky finančnímu příspěvku ve výši téměř 1,6 mil. Kč od Nadace ČEZ získá Thomayerova nemocnice svou první speciální sanitku určenou pro pacienty s onemocněním COVID-19. Vedení TN chce velice poděkovat Nadaci ČEZ za tento štědrý dar, který pomůže dobré věci. TN doposud nedisponovala žádným sanitním vozem uzpůsobeným pro převoz vysoce infekčních pacientů, mezi které spadají i lidé s pozitivním nálezem koronavirové onemocnění.

06.04.2020

Zdravotní prohlídky probíhají v kontrolním stanu, a to každý den v nonstop režimu.

Kontrolní stan je umístěn za hlavním vjezdem do areálu TN, a to po levé straně. Pro ty, kteří do TN přijedou vozem, bude možné zaparkovat u kontrolního stanu, ale pouze po dobu zdravotní prohlídky. Kontrola je rychlá a komfortní. Každý musí vyplnit jednoduchý dotazník. Po základním vyšetření dostane pacient potvrzení o jeho absolvování a s tím pak nadále pokračuje na konkrétní oddělení k cílenému vyšetření či léčbě. Bez tohoto potvrzení nebude člověk vpuštěn na oddělení. Kontroly se týkají i dětských pacientů (dotazník vyplní rodič nebo doprovázející dospělá osoba). Dosud byly tyto zdravotní kontroly individuálně na jednotlivých pavilonech, ale z důvodu velkého počtu pacientů, vedení TN rozhodlo o centrálním kontrolním stanovišti, které bude mnohem efektivnější.

03.04.2020

O situaci v TN v souvislosti s COVID-19 poskytl rozhovor ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil o velikém psychickém a fyzickém tlaku na zdravotnický personál v tomto těžkém období v boji proti koronaviru. Ocenil práci zdravotníků, která je pro něj a nemocnici velice důležitá a poděkoval jim za jejich úsilí. V reportáži také hovořily zdravotní sestřičky z oddělení následné péče a infekčního oddělní, které detailně popsaly jejich každodenní práci a s čím vším si musí poradit, a to v situacích, která jsou pro ně mnohem složitější a komplikovanější než cokoliv dříve.

03.04.2020

V souvislosti s některými mediálními výstupy, které v poslední době nepřesně či nepravdivě informují veřejnost o stavu pacientů a zdravotníků v TN v souvislosti s COVID-19, a to zvláště na oddělení následné péče, chceme uvést na pravou míru některé skutečnosti a fakta.

02.04.2020

O aktuální situaci v TN v souvislosti s novým typem koronaviru – COVID-19 poskytl ucelený rozhovor ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro server Deník N. Vzhledem k tomu, že si autorka článku (Thomayerova nemocnice nechce říct, jak se mohly nakazit sestry. Vaše otázky mě urážejí, vzkázal ředitel, Deník N, 2.4.2020) celý tento rozhovor záměrně upravila tak, aby vyhovoval především jejímu zadání, a to bez respektování objektivních faktů ze strany TN, které jí byly poskytnuty, rozhodli jsme se zveřejnit originál rozhovoru v plném jeho znění, a to bez jakýchkoliv úprav. Nyní má veřejnost možnost udělat si sama obrázek o tom, jak pracují některá média s informacemi a porovnat si plné znění rozhovoru s tím, co a jak nakonec použila autorka článku.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.