Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

03.04.2020

O situaci v TN v souvislosti s COVID-19 poskytl rozhovor ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil o velikém psychickém a fyzickém tlaku na zdravotnický personál v tomto těžkém období v boji proti koronaviru. Ocenil práci zdravotníků, která je pro něj a nemocnici velice důležitá a poděkoval jim za jejich úsilí. V reportáži také hovořily zdravotní sestřičky z oddělení následné péče a infekčního oddělní, které detailně popsaly jejich každodenní práci a s čím vším si musí poradit, a to v situacích, která jsou pro ně mnohem složitější a komplikovanější než cokoliv dříve.

02.04.2020

O aktuální situaci v TN v souvislosti s novým typem koronaviru – COVID-19 poskytl ucelený rozhovor ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro server Deník N. Vzhledem k tomu, že si autorka článku (Thomayerova nemocnice nechce říct, jak se mohly nakazit sestry. Vaše otázky mě urážejí, vzkázal ředitel, Deník N, 2.4.2020) celý tento rozhovor záměrně upravila tak, aby vyhovoval především jejímu zadání, a to bez respektování objektivních faktů ze strany TN, které jí byly poskytnuty, rozhodli jsme se zveřejnit originál rozhovoru v plném jeho znění, a to bez jakýchkoliv úprav. Nyní má veřejnost možnost udělat si sama obrázek o tom, jak pracují některá média s informacemi a porovnat si plné znění rozhovoru s tím, co a jak nakonec použila autorka článku.

31.03.2020

Jak vypadají zdravé plíce člověka oproti těm, které jsou napadeny koronavirem – COVID-19 nebo jaký je průběh onemocnění u člověka, který je touto nákazou zasažen? Na tyto a podobné dotazy dnes odpovídala prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN v reportáži na čt24. V rozhovoru mluvila i o aktuální situaci na plicní klinice v souvislosti s COVID-19 a uvedla na pravou míru některé nepravdy a spekulace, které se neustále v médiích objevují o zaměstnancích a pacientech kliniky.

20.03.2020

O aktuální situaci v souvislosti s testováním na koronavirus v TN poskytla krátký rozhovor pro TV Prima MUDr. Stanislava Šimková, primářka Infekčního oddělení v Thomayerově nemocnici. V rozhovoru mluvila mj. o náročné práci zdravotníků, která je v tomto složitém období velice důležitá. Testování na COVID1-19 spustila TN v pondělí 16. března, a to v novém provizorním odběrovém stanu, který je umístěn mimo areál nemocnice.

12.03.2020

O závislosti dětí na alkoholu a jeho vlivu na jejich zdraví poskytl rozhovor MUDr. Pavel Kabíček, CSc., primář pediatrické kliniky v Thomayerově nemocnici pro Pražský deník.

11.03.2020

O vyhlášeném plošném zákazu návštěv v nemocnicích, který začal platit dnes, poskytl rozhovor ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro čt24. V rozhovoru mluvil o přijatých opatřeních v TN kvůli koronaviru, o zákazu návštěv v nemocnici a o omezení pro návštěvníky či pacienty před vstupem do nemocnice, kteří docházejí do TN a mají příznaky spojené s respiračním onemocněním typu horečka, kašel, rýma či dušnost a navíc pobývali v posledních 14 dnech v zemích s vysokým či středním výskytem koronaviru anebo například přišli do styku s člověkem, který je nakažen tímto onemocněním. Pro ty je zřízena speciální telefonní linka – 731 142 517!

09.03.2020

O stavu zásob dezinfekčních prostředků, respirátorů a dalších zdravotních ochranných pomůcek v Thomayerově nemocnici v souvislosti s koronavirem - COVID 19 poskytla krátký rozhovor Mgr. Hana Šnajdrová, vedoucí lékárny v TN pro TV Prima. V reportáži mluvil i ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil mj. i o spolupráci s Min. zdravotnictví a o aktuální situaci v nemocnici.

02.03.2020

Syndromem dráždivého tračníku trpí až 20% lidí a jde o nepříjemné onemocnění, které je spojeno s bolestí břicha při vyprazdňování. Lidé trpí vysokými průjmy, častými střevními infekcemi a trpí např. poruchou trávení cukrů, změnou hybnosti střev atd. Jaká je možná léčba? Pomocí tzv. fekální transplantace (fekální bakterioterapie) a o této nové metodě poskytl rozhovor doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., přednosta Interní kliniky 3. LF UK a TN pro blesk.cz.  Thomayerova nemocnice ve spolupráci s FN Motol bude vůbec první nemocnicí v ČR, která v rámci své studie, bude nabízet tuto unikátní léčebnou metodu pro své pacienty trpící uvedeným onemocněním.

28.02.2020

Zkušenosti s pitím alkoholu má přes 40 procent šestnáctiletých. Necelé čtvrtině dětí způsobuje alkohol problémy ve vztazích s rodiči či přáteli. České děti v pití alkoholu vysoce převyšují evropský průměr. Nejraději pijí pivo a destiláty. O závislosti dětí na alkoholu poskytl krátký komentář MUDr. Pavel Kabíček, pediatr a primář z Pediatrické kliniky 1. LF UK a TN pro Pražský deník. Podle poslední Evropské školní studie pro alkohol a jiné drogy (ESPAD) je rizikové vypití již pěti a více sklenic alkoholu při jednom posezení. Tuto zkušenost má přitom v Česku 42 procent šestnáctiletých. Pití alkoholu v posledních 30 dnech ve studii udává dokonce 68,5 procent dospívajících, přitom evropský průměr činí 47,5 procent. Své „poprvé“ s alkoholem zažívají studenti nejčastěji ve věku 15 let. Nicméně čtvrtina dětí zažila první opilost před svými 15. narozeninami, uvádí dále studie.

27.02.2020

Alkohol je jakousi metlou lidstva a pokud jsou na něm závislé i děti, pak je to velice špatně. O závislosti na alkoholu u malých a dospívajících dětí hovořil MUDr. Pavel Kabíček, primář a přední pediatr z Pediatrické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

 
Strana: 123456789
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.