Napsali o nás

01.08.2019

O tom, co je migréna a jaký je rozdíl mezi ní a běžnou bolestí hlavy hovořila MUDr. Jolana Marková, přednostka Neurologické kliniky 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro TV Prima v souvislosti se změnami v úhradě léčby migrény v příštím roce.

22.07.2019

Kaplan Řehoř J. Žáček poskytl rozhovor pro TV Prima o duchovní péči v Thomayerově nemocnici, kterou pacientům a jejich rodinám poskytuje v kapli sv. Václava. Ta má v TN tradici a historii, která sahá až do 30 let minulého století.

15.07.2019

Kaple sv. Václava v Thomayerově nemocnici se stala místem, kde byla podepsána historicky první Dohoda o duchovní péči ve zdravotnictví mezi Ministerstvem zdravotnictví a zástupci církví. Stalo se tak ve čtvrtek 11. července za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěch, kardinála Dominika Duky a zástupců Ekumenické rady církví ČR.

12.07.2019

Rozhovor s Řehořem J. Žáčkem, kaplanem z TN a koordinátorkou – kaplankou Doubravkou Vokáčovou

Téměř 90 let slouží pacientům, jejich blízkým či zaměstnancům Thomayerovy nemocnice. Řeč je o nemocniční kapli a o její historii a současnosti  hovořil její kaplan Řehoř Jiří Žáček v rozhovoru pro Blesk.cz. Kaple vznikla počátkem 30. let minulého století a jejím architektem byl Bohumír Kozák, který se při stavbě inspiroval vršovickým kostelem sv. Václava od Josefa Gočára, který stojí na Čechově náměstí v Praze.

12.07.2019

V nemocnici je nejvíce v ohrožení lidská důstojnost

O poskytování duchovní péče pacientům v Thomayerově nemocnici hovořil její kaplan Řehoř Jiří Žáček v rozhovoru pro server zdravezpravy.cz.

11.07.2019

O situaci v českém zdravotnictví, nedostatku sester či o Thomayerově nemocnici poskytl rozhovor doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice pro Lidové noviny. V rozhovoru mluvil například o hlavních specifikách nemocnice, o plánovaném centrálním příjmu či o problémech, které tíží TN.

18.06.2019

V Thomayerově nemocnici byla včera zástupcům farmaceutických společností a odborné veřejnosti slavnostně představena nově zrekonstruovaná Klinicko-farmakologická jednotka, která má v TN již svou desetiletou tradici.

14.06.2019

Dnes slavíme Světový den dárcovství krve a o tomto tématu diskutoval ve Studiu 6 na ČT 1 MUDr. Petr Turek, CSc., primář z Transfuzního odd. z Thomayerovy nemocnice.

24.05.2019

Thomayerova nemocnice získala od Nadace Agrofert nový a v ČR ojedinělý ultrazvuk s elastrografií, který začal pomáhat lékařům v diagnostice nejrůznějších onemocnění především trávicího ústrojí. O tomto přístroji mluvili v krátkém rozhovoru pro časopis 5plus2 doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel TN a MUDr. Zdeněk Antoš, vedoucí lékař Endoskopického centra z Interní kliniky 3. LF UK a TN.

 
Strana: 1234
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.