Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

14.09.2020

14. září 2020 začíná národní týden kojení, který chce podpořit a oslavit význam kojení v České republice. V tomto týdnu je plánována tisková a odborná konference v Praze a v rámci celého Česka byla tradičně vyhlášena Akce řetěz, do které se zapojují jednotlivci i organizace s cílem upozornit veřejnost na důležitost kojení.

10.09.2020

Thomayerova nemocnice informuje o novém opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které se týká opětovného zavedení povinnosti nošení roušek ve vnitřních prostorách budov v celé ČR, a to od 10. září. Ministerstvo zdravotnictví tak reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.

09.09.2020

Thomayerova nemocnice informuje o nové centrální informační lince ke koronaviru – 1221, kterou nově spustilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Linka 1221 slouží pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění COVID-19. V provozu je každý všední den od 8:00 do 19:00 hodin, o víkendech pak od 9:00 do 16:30 hodin. Dotazy veřejnosti zodpoví proškolení medici a medičky. V pravidelných směnách se jich na lince střídá téměř stovka.

09.09.2020

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to je heslo tradiční akce pod názvem DEN ZDRAVÍ, kterou pro veřejnost pořádá MČ Prahy 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN), a to dne 15. září od 10:00 hod. u OC Arkády. Událost se koná ve venkovním prostoru u obchodního centra a pro účastníky je připraven pestrý program plný prevence, osvěty a poradenství v nejrůznějších oblastech medicíny či zdravého životného stylu. Na místě nabídne TN účastníkům akce například kurz PRVNÍ POMOCI, poradnu v oblasti celiakie či měření cukru v těle, informace o prevenci rakoviny plic či představí projekt pro děti s názvem „Šetři své plíce“.

08.09.2020

Podzemní chráněný kryt s označením KO 17 v TN byl tématem reportáže na CCN Prima News, která informovala veřejnost o tomto jedinečném objektu v rámci dne otevřených dveří festivalu Open House Praha. Festivalu se Thomayerova nemocnice zúčastnila již poněkolikáté a v letošním roce opět umožnila všem zájemcům prohlídku krytu, který slouží jako záložní zdravotnické pracoviště v případě nebezpečných a krizových situací.

08.09.2020

Thomayerova nemocnice informuje o přerušení provozu tzv. „spánkové laboratoře“, a to od 2. září až do odvolání.

Důvodem omezení provozu je využití okolních prostor laboratoře pro izolaci případných pacientů s onemocněním Covid-19.

07.09.2020

Thomayerova nemocnice se již poněkolikáté zúčastnila festivalu OPEN HOUSE PRAHA, který letos slavil své šesté výročí. V rámci dne otevřených dveří tak zpřístupnila veřejnosti podzemní chráněný kryt – KO 17, který slouží jako záložní zdravotnické pracoviště v případě nenadálých a krizových situací. Během víkendu kryt navštívilo více než 700 lidí. Stavba krytu byla započata v 50. letech minulého století a byla dokončena o deset let později v době tzv. studené války. Šlo o utajený objekt a byl přísně chráněn. Veřejnosti byl poprvé otevřen až na začátku 90. let. Kryt byl aktivně využit např. při povodních v roce 2002, kdy pomohl přečkat toto náročné období seniorům z Karlína. Při oslavách příchodu Nového roku v letech 1999/2000 v něm zase bylo provizorně otevřeno detoxikační pracoviště pro lidi, kteří to přehnali s pitím alkoholu. Kryt - KO 17 se nachází mimo zátopovou oblast Vltavy a je umístěn za pavilon K.

04.09.2020

Thomayerova nemocnice upozorňuje na změny v provozu Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN (pavilon G1) z důvodu plánované kompletní rekonstrukce budovy. Jednotlivá pracoviště kliniky jsou průběžně přemísťována do jiných pavilonů a tyto změny budou i nadále pokračovat.

Děkujeme za pochopení.

04.09.2020

Thomayerova nemocnice aktuálně hledáme tyto pracovní pozice:

03.09.2020

Ke konci srpna se v Thomayerově nemocnici konalo již druhé divadelní představení pro dětské pacienty a děti zaměstnanců z TN. Tentokrát se jednalo o loutkovou verzi dávného a tolik známého biblického příběhu – Noemova archa, který měl i detektivní zápletku.  

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.