Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

10.07.2020

Rakovina je nemoc, ze které má většina lidí oprávněně velký strach. Málokdo však ví, že rakovinu prsu mohou mít i muži. Jedná se ale asi o jedno procento všech případů. O prevenci, léčbě, typech vyšetření či o výskytu rakoviny u žen a mužů poskytli lékaři z TN rozhovor pro blesk.cz. Konkrétně MUDr. László Boht, odborný lékař z mamografického pracoviště a doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN.  VÍCE o mamografickém pracovišti v TN najdete ZDE. Aktuální INFO o rakovině prsu je k dispozici také v přiloženém letáku a jak vypadá samovyšetření prsu naleznete v kapesní příručce (viz příloha).

03.07.2020

Český červený kříž eviduje přibližně 230 tis. pravidelných dárců krve, ale podle WHO bych jich mělo být daleko více. O darování krve, její nenahraditelnosti a zvýšené potřebě, a to zvláště v období letních dovolených a prázdnin, hovořil MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení v Thomayerově nemocnici pro CNN Prima News. Thomayerova nemocnice v současné době eviduje celkem 12 tis. pravidelných dárců krve, ale k ideálnímu stavu bych jich mělo být min. o 3 tisíce více.

03.07.2020

Od 1. července mají lidé starší 50 let nárok na kolonoskopické vyšetření pro prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku, které je zcela zdarma. Věková hranice pro nárok na toto preventivní vyšetření tak kleska ze současných 55 let na 50 let věku člověka. Ročně tímto nádorovým onemocněním projde na 7500 pacientů a z toho přibližně 4 tis. bohužel zemře. O prevenci, léčbě a samotném onemocnění poskytl rozhovor doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN pro CNN Prima News.

01.07.2020

TN a celý zdravotnický tým z Novorozeneckého odd. přeje všem z Nedoklubko hlavně pevné zdraví, neustálý optimismus a nadšení pro věc. Pomáháte těm, kteří to potřebují nejvíce, a to jsou malá nedonošená miminka, která se na svět narodila předčasně a o to více potřebují veškerou péči, lásku, starost, trpělivost a úsměv na tváři od svých spokojených maminek.

30.06.2020

Nadace ČEZ se před časem rozhodla pomoci dobré věci a poskytla finanční dar ve výši bezmála 1,6 mil. Kč na pořízení nové sanitky pro Thomayerovu nemocnici (TN). Na zakoupení nového sanitního vozu darovala Nadace celkem 1 562 000 Kč.

29.06.2020

Thomayerova nemocnice informuje, že od 1. července bude opět otevřena TN kavárna,  a to s provozní dobou od 7:30 do 17:00 hod. (vždy: Po-Pá).

19.06.2020

Pediatrická klinika I. LF UK a Thomayerovy nemocnice (TN) ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost (SPLDD) pořádala I. ročník Krčského pediatrického odpoledne. Seminář byl určen pro odbornou veřejnost, praktické lékaře - pediatry a místní zdravotníky. Akce byla pořádána za podpory spol. Nestlé a zúčastnilo se jí více než 80 odborníků na pediatrii.

17.06.2020

Oddělení dětské neurologie bude pro dětské pacienty ještě více přívětivější a veselejší, a to díky novým a barevným pracovním zástěrám, které pro zdravotní sestřičky navrhla umělecká a módní návrhářka Marie Zelená ve spolupráci se společností Hedva, a.s. z Moravské Třebové.  Nové zástěry mají dětské a nápadité obrázky, které jsou navrženy tak, aby dětem vykouzlily nejen úsměv na tváři, ale také je pobídly k zamyšlení. Zdravotní sestřičky dostaly několik takových zástěr, a to nejen v různých velikostech, ale také s mnoha motivy na výběr. Součástí daru byly i dětské omalovánky.

15.06.2020

O migréně a její možné léčbě či příznacích poskytla rozhovor MUDr. Jolana Marková, FEAN, primářka z Neurologické kliniky 3. LF UK a TN pro server zdravezpravy.cz. Bolest hlavy nemusí být vždy způsobena pouze změnou počasí nebo deficitem spánku. Může ukazovat i na hlubší zdravotní problém, jako je zánět nosních dutin, mozkových blan či nádor v mozku. Za bolestí hlavy ale často stojí i migréna, která z běžného života vyřazuje více než deset procent naší populace.

12.06.2020

Thomayerova nemocnice získala od Ministerstva zdravotnictví registraci pro výstavbu nového centrálního urgentního příjmu. Cílem strategické investice ve výši 835 milionů korun je především zajištění nepřetržité specializované urgentní péče a zabezpečení krizové připravenosti na mimořádné události s hromadným postižením pacientů. Jedná se celkově již o čtvrtou registrovanou strategickou investici. Dalšími registrovanými strategickými investicemi jsou IKEM, FN Hradec Králové a FN Plzeň.

 
Strana: 1 ... 34567891011121314151617 ... 54
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.