Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

27.01.2020

I v novém roce se najdou lidé, kteří chtějí pomáhat a mají srdce na správném místě. To je také případ pana Jana Dobrovodského, který již podruhé za sebou podpořil Thomayerovu nemocnici, a to ve formě finančního daru ve výši 30 855 Kč. Za tyto prostředky byly pořízeny 3 kusy Elektrického drtiče léků zn. SEVERO 3.0. Přístroje jsou určeny pro Interní kliniku 3. LF UK a TN. Z rozpočtu nemocnice a kliniky pak byly pořízeny ještě další tři takové přístroje.

23.01.2020

Vánoce patří tradičně mezi nejvíce oblíbené svátky, které dělají radost nejen dětem, ale i dospělým lidem. Je to období plné radosti, příjemné atmosféry, různých překvapení, ale je to také čas, který člověk tráví obvykle se svou rodinou a v okruhu svých přátel. Bohužel ne každý má takové štěstí. Řeč je například o pacientech z Oddělení geriatrie a následné péče v TN, kteří museli trávit Štědrý den v nemocnici mimo svůj domov. I přesto však pro ně byl připraven vánoční program, který pro ně přichystala nemocniční kaplanka Doubravka Vokáčová, která pracuje v TN zároveň jako koordinátorka duchovní péče.

09.01.2020

Pražští policisté darovali krev 

Celkem 23 policistů z Prahy 1 darovali krev pro dobrou věc. Zúčastnili se totiž hromadného odboru krve v Thomayerově nemocnici na místním Transfuzním oddělení, které vede primář MUDr. Petr Turek. Dva dny věnovali policisté svůj čas, aby přispěli dobré věci, a to v období, kdy je tradičně nejméně dárců krve. Takové slabé období bývá vždy začátkem nového roku nebo během jarních či letních prázdnin, kdy lidé cestují do zahraničí. Naopak nejvíce dárců bývá vždy před vánočními svátky, kdy lidé možná více myslí na ostatní. Avšak obecně dárců pomalu ubývá, nejde však o žádné dramatické propady.

07.01.2020

Krve není nikdy dost a bude stále zapotřebí. Svým způsobem můžeme mluvit o unikátní „tekutině,“, která nemá konkurenci, pro život člověka je nenahraditelná a zachraňuje lidské životy. To si uvědomili i policisté z Prahy 1, kteří přišli darovat svou krev do Thomayerovy nemocnice, kde se o ně postaral zdravotnický personál místního Transfuzního oddělení. Dva dny za sebou věnovali policisté svůj čas dobré věci. Celkem se jich sešlo přes 20. Vedení Thomayerovy nemocnice jim velice děkuje za pomoc a spolupráci.

03.01.2020

O práci nemocniční kaplanky a co vše obnáší tato specifická profese v prostředí velké pražské nemocnice, hovořila Doubravka Vokáčová z Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro iDnes.cz. V rozhovoru například prozradila to, kolik lidí se na ní obrací se svými problémy, jaká přání či obavy mají nebo jaké nejčastější předsudky mají lidé o práci kaplanky atd. Kaple sv. Václava v TN, kde kaplanka Vokáčová působí, má za sebou velikou historii a je neodmyslitelně spjata se vznikem nemocnice před více než devadesáti lety.

02.01.2020

Chirurgická klinika 1. LF UK v TN má od 1. ledna 2020 nového primáře, kterým se stal MUDr. Marek Mráček. Do funkce ho jmenoval ředitel TN Zdeněk Beneš. Do té doby pozici primáře chirurgie zastával MUDr. Pavel Bergmann, který však tento obor neopouští a nadále bude na klinice pracovat.

31.12.2019

"ať se vám v něm daří lépe a je lepší než ten předešlý"

Vaše TN

20.12.2019

Thomayerova nemocnice vás zve na novoroční Tříkrálový koncert smíšeného pěveckého sboru Gabriel. Přijďte s námi uzavřít vánoční čas a třeba si s námi i zazpívat.

Těšit se můžete i na minimuzikál Sněhurka.

A možná přijdou i tři králové…

20.12.2019

Vážení zaměstnanci, pacienti a naši spolupracovníci, 

jelikož se blíží vánoční svátky a je před námi konec roku, chtěl bych vám všem popřát především pevné zdraví, bohatého Ježíška, spokojené a klidné prožití Vánoc a úspěšné vykročení do nového roku.

Hodně štěstí, lásky a pohody v roce 2020.

S přátelským pozdravem

Zdeněk Beneš
ředitel Thomayerovy nemocnice

19.12.2019

Opět je tu důvod k radosti, a to díky zaměstnancům Ministerstva zdravotnictví ČR, kteří svou štědrostí přispěli Dětskému centru v TN neuvěřitelnou částkou ve výši 29 518 Kč. Tu se povedlo vybrat pouze z prodeje vánočního cukroví, které napekli sami někteří zaměstnanci úřadu. Kromě finanční podpory však šlo také o věcnou sbírku v podobě hraček, oblečení, bot a dalších užitečných věcí, které udělají radost nejen dětem, ale i jejich maminkám – samoživitelkám.

 
Strana: 1 ... 5678910111213141516171819 ... 45
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.