Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

19.12.2019

Být zdravotní sestřičkou bývalo dříve jakýmsi posláním a lidé si její práce velice vážili a respektovali ho. A o profesi zdravotní sestry byl veliký zájem. Bohužel dnes je doba jiná a práce zdravotníků je čím dál tím více náročnější, rizikovější a zájem o toto povolání spíše stagnuje. Své o tom ví i například zdravotní sestra Christie Watsonová, která je autorkou nové knihy Sestřička – Profese, která mi změnila život…a vám možná taky. TN tuto knihu doporučuje všem, kteří vědí nebo nemají potuchy, ale chtějí vědět, co znamená být zdravotní sestřičkou.

18.12.2019

Vánoční písně a koledy v podání malých dětí z mateřské školky Thomayerovy nemocnice doslova rozezpívaly všechny přítomné na tradičním předvánočním setkání dětí s vedením nemocnice a jeho zaměstnanci. Své představení děti věnovaly také všem rodičům, kteří se na ně přišli rovněž podívat. Za jejich píli a krásné vystoupení dostaly děti plyšové hračky, které jim rozdával ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. Celkem přišlo zazpívat 17 malých zpěvaček a zpěváků.

18.12.2019

Provoz TN kavárny bude  mezi vánočními svátky uzavřen, a to ve dnech 23. 12. a 27. prosince. Během vánočních svátků a na Nový rok bude rovněž provoz kavárny uzavřen (tj. 24. 12., 25. 12., 26. 12. a 1. 1. 2020).

18.12.2019

V historických prostorách kaple sv. Václava v TN se sešli zástupci vedení TN v čele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., aby poděkovali dobrovolníkům za jejich usilovnou a velice důležitou spolupráci v roce 2019. Celkem 96 pravidelných a 149 tzv. jednorázových dobrovolníků pomáhalo letos v TN. Kromě nich se dobrovolnického programu zúčastnilo též 17 firem, jejichž zaměstnanci nám svou dobrovolnickou činností v roce 2019 věnovali celkem 1 486 odpracovaných hodin. Celkem jich bylo 273. Koordinátorem bylo tradičně Centrum podpůrné péče pod vedením Ing. Dagmary Hrubcové, které v TN funguje již od roku 2005.

18.12.2019

Praha 4 předala Dětskému centru při Thomayerově nemocnici výnos ze sbírky nazvané Děti dětem. Ta se konala už podeváté na 20 základních a 17 mateřských školách v městské části. Dětem se během týdne podařilo shromáždit potřebné věci v hodnotě více než 300 tisíc korun. I letos v Praze 4 proběhla sbírka pod názvem Děti dětem. Do té se zapojilo celkem 20 základních a 17 mateřských škol.

18.12.2019

Dětské značkové pleny, plyšové či jiné hračky, zdravá výživa nebo kvalitní dětská kosmetika či další věci, to vše formou sbírky v rámci již 9. ročníku „Děti dětem“ darovaly i v letošním roce malé děti z mateřských a základních škol svým malým vrstevníkům z Dětského centra (DC) Thomayerovy nemocnice. Veřejnou sbírku tradičně pořádala MČ Prahy 4 v čele s její starostkou paní Irenou Michalcovou.

16.12.2019

Rakovina plic patří mezi nejvíce zákeřná onemocnění vůbec, která ohrožuje stále více lidí.  Podle průzkumů jsou nejvíce ohroženy ženy starší 35 let, které pravidelně kouří a k tomu ještě nadměrně konzumují uzeniny. Kombinace těchto dvou nešvarů více zvyšuje možné riziko onemocněním plicní nemocí. Tématem rakoviny plic se zabývá článek v idnes.cz, ve kterém se také vyjádřila přední česká pneumoložka prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

16.12.2019

Jedná se snad o nejvíce skloňovanou rostlinu ve všech pádech na světě, řeč je o konopí nebo chcete-li marihuaně. O tom, zda tato rostlina  je prospěšná pro zdraví člověka a dá se bezpečně a efektivně využívat i pro lékařské účely, hovořil doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN v rozhovoru pro blesk.cz.

16.12.2019

Odložené děti to nemají v životě vůbec lehké. Rodiče se jich hned po narození zřeknou z nejrůznějších důvodů a pak takové děti putují do náhradních či pěstounských rodin bez jakékoliv bližší vlastní identity či zaznamenaných vzpomínek o nich. Na cestě novým životem jim však může pomoci i tzv. Kufřík vzpomínek v rámci projektu "Život v kufříku".

13.12.2019

V souvislosti s tragickou událostí ve Fakultní nemocnici Ostrava se vedení TN rozhodlo, zapojit se do veřejné sbírky na podporu pozůstalých obětí útoku ve Fakultní nemocnici Ostrava. FN Ostrava v souvislosti s mimořádnou událostí ze dne 10. prosince, při které následkem střelby pachatele došlo k usmrcení a poranění několika osob v budově polikliniky, vyhlásila veřejnou sbírku na podporu pozůstalých obětí tohoto brutálního útoku.

 
Strana: 1 ... 67891011121314151617181920 ... 45
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.