Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

13.05.2020

Thomayerova nemocnice informuje o iniciativě nemocničních kaplanů, která má za cíl lidem pomáhat a duševně je podpořit v době současné koronavirové epidemie. Pomoc se týká zdravotníků, pacientů i jejich blízkých.

13.05.2020

U příležitosti včerejšího Mezinárodního dne zdravotních sester připravila TV ÓČKO pro zdravotníky z Thomayerovy nemocnice překvapení v podobě hudebního vystoupení úspěšného saxofonisty, který si říká „saxofrancis“.  Velice děkujeme za skvělý nápad a úžasnou atmosféru.

12.05.2020

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a upřímně poděkovat za Vaší práci, kterou s profesionálním přístupem odvádíte v naší Thomayerově nemocnici. Vím, že je to práce velmi namáhavá a zvláště v dnešní těžké době to platí dvojnásob. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

11.05.2020

V TN začal před časem fungovat KONTROLNÍ STAN s povinnými zdravotními prohlídkami, ale ne pro každého jsou tyto prohlídky povinné. Povinné vstupní zdravotní prohlídky se týkají pouze těch lidí, kteří do TN přicházejí z důvodů vyšetření, hospitalizace či zdravotních kontrol. Všichni příchozí do kontrolního stanu vyplní jednoduchý dotazník a bude jim změřena teplota. Dotazník bude brzy k dispozici také v e-podobě na webu TN a fcb nemocnice.

06.05.2020

Aktuální informace o vývoji koronavirové epidemie, postupné rozvolňování opatření, rady a typy nebo informační letáky ke stažení, to vše a mnohem více najdete na speciálním webu Ministerstva zdravotnictví ČR, který se věnuje situaci v ČR v souvislosti s onemocněním COVID-19.

05.05.2020

Okrasou či symbolem většiny staveb bývá zpravidla nějaký zajímavý prvek či architektonická zajímavost a ne jinak tomu je i v případě Thomayerovy nemocnice. Tou dominantou jsou bezesporu její věžní hodiny umístěné na hlavní budově, a které jsou součástí více jak devadesátileté historie nemocnice. Nyní aktuálně prošly žádanou generální opravou a od 29. dubna jsou již plně funkční!

05.05.2020

Vedení TN chce velice poděkovat zaměstnancům společnosti Novartis za spolupráci a skvělý nápad v podobě daru kvalitních dortů z belgické čokolády pro zdravotníky v tzv. první linii z Thomayerovy nemocnice. Společnost Novartis jich objednala celkem 5, a to v pražské cukrárně OLLIES, která je tradičním výrobcem sladkého sortimentu.

04.05.2020

Je přední českou specialistkou na léčbu plicních onemocnění. Její klinikou už prošly bezmála čtyři desítky pacientů s onemocněním COVID-19, devět z nich zemřelo. Profesorka Martina Vašáková (56) z Thomayerovy nemocnice přesto nebo právě proto považuje humbuk kolem nového koronaviru za nebezpečnější než virus samotný – na pomyslné stupnici od 1 do 10 mu za sebe dává tak dvojku či trojku. Rozhovor k současné virové epidemii  poskytla prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN pro týdeník Reflex.

04.05.2020

Imunologická laboratoř má od 1. května 2020 nového vedoucího laboratoře, kterým se stala RNDr. Markéta Jelínková-Ibrahimová, Ph.D. Do té doby tuto pozici zastával RNDr. Milan Paulík, CSc., který však pracoviště neopouští a nadále zde bude pracovat.

30.04.2020

Vážení občané ze Senohrab,

za všechny naše zdravotníky, kteří pracují v Thomayerově nemocnici, bych Vám chtěl upřímně poděkovat za dosavadní pomoc a spolupráci. Musím říci, že Vaše iniciativa, v podobě šití bavlněných roušek, mě příjemně překvapila a udělala mi velikou radost. Vaše nadšení a odhodlání pomáhat je neuvěřitelné, protože ušít více jak 1000 roušek, to už zabere určitě mnoho hodin práce a času.

 
Strana: 1 ... 67891011121314151617181920 ... 54
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.