Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

15.10.2019

Thomayerova nemocnice dne 12. října opět získala důležitý Certifikát kvality a bezpečí od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví, s.r.o. na další tři roky. Certifikát je udělován pouze těm zdravotnickým zařízením, která splňují ty nejnáročnější kritéria a podmínky pro poskytování kvalitní a bezpečné lůžkové zdravotní péče.

15.10.2019

Tři miliardy korun. Tolik peněz by bylo podle premiéra Andreje Babiše zapotřebí v rámci rekonstrukce a revitalizace Thomayerovy nemocnice. Vysoká částka ilustruje současný stav zdravotnického zařízení, které pozvolna stárne. Přitom nemocnice disponuje některými vysoce specializovanými odděleními, které mají celorepublikovou důležitost. S jedním z nich, konkrétně s Klinikou dětské chirurgie a traumatologie, nás seznámil její přednosta, profesor Petr Havránek.

11.10.2019

Za účasti děkana 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. MUDr. Petra Widimského, DrSc. a ředitele TN doc. MUDr. Zdeňka Beneše, CSc. byl od 1. října dočasně pověřen řízením Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a TN MUDr. Petr Kopsa.

11.10.2019

Ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš po dohodě s děkanem 3. LF UK jmenoval od 1. října novým přednostou Neurologické kliniky 3. LF UK a TN doc. MUDr. Roberta Rusinu, Ph.D. Dosud tuto pozici zastávala MUDr. Jolana Marková, FEAN, která působí v TN řadu let a velmi intenzivně se věnuje oboru neurologie. MUDr. Marková zůstává v TN a budě nově primářkou na klinice.

08.10.2019

O možnostech léčby a o Alzheimerově nemoci jako takové poskytl rozhovor uznávaný neurolog doc. MUDr. Robert Rusina, Ph.D. pro MF Dnes. Docent Rusina nově působí v Thomayerově nemocnici jako přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK.

08.10.2019

I v letošním roce se Thomayerova nemocnice zapojila do oslav Mezinárodního dne úsměvů, který se u nás slavil 4. října. Tradičně tento den vychází vždy na 5. října, který slaví lidé po celém světě. Zaměstnanci TN a nejen oni mohli tento svátek opět oslavit díky firemním dobrovolníkům a lidem z Centra podpůrné péče v TN, kteří si pro ně připravili vtipné a zajímavé masky, ve kterých se pak fotili. Za vyfocený úsměv každý dostal drobný a milý dárek.

08.10.2019

Premiér Babiš společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívili TN, kde s jejím vedením jednali o budoucnosti a investicích v nemocnici.  Zhruba tři miliardy korun si vyžádá rekonstrukce, na kterou léta čeká pražská Thomayerova nemocnice. Stavební práce mají začít počátkem roku 2021. Nejvíce peněz půjde na nový urgentní příjem a rekonstrukci plicní kliniky. Další investice budou směřovat do oplocení areálu nemocnice, zateplení pavilonů (cca 500 mil. Kč s podporou Operačního programu Životní prostředí), pořízení výtahů nebo nových systémů IT (cca 100 mil.Kč). V plánu je i přístavba gynekologicko-porodnického oddělení zhruba za 250 milionů korun.

07.10.2019

Thomayerova nemocnice v pražské Krči potřebuje investice za tři miliardy korun. Plánuje opravy budovy plicního oddělení za 270 milionů korun, stavbu urgentního příjmu za miliardu korun a zateplení budov za 500 milionů. Informace zazněly na tiskové konferenci po návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) v nemocnici. Nejstarší budovy nemocnice pocházejí z konce 20. let minulého století, jsou navíc památkově chráněné. Plicní klinika je podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše v Česku unikátní, stará se o pacienty s tuberkulózou.

07.10.2019

Thomayerovu nemocnici navštívili premiér ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, kde společně s vedením nemocnice jednali o budoucích investicích a aktuálním technickém stavu zařízení. Tématem jednání byla především kompletní rekonstrukce plicní kliniky, výstavba Centrální urgentního příjmu s napojením na budoucí stanici nového metra D a oprava ostatních pavilonů areálu za pomocí evropských dotací. O těchto prioritách hovořili premiér Babiš a ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. v rozhovoru pro blesk.cz.

04.10.2019

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívili dnes Thomayerovu nemocnici, kde jednali s ředitelem nemocnice Zdeňkem Benešem o výstavbě Centrálního urgentního příjmu (CUP) s napojením na budoucí novou stanici metra D a kompletní rekonstrukci Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN. Součástí programu byla prohlídka kliniky, prostoru pro stavbu CUP a samotného areálu nemocnice, který je ve špatném technickém stavu.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.