Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

09.01.2020

Pražští policisté darovali krev 

Celkem 23 policistů z Prahy 1 darovali krev pro dobrou věc. Zúčastnili se totiž hromadného odboru krve v Thomayerově nemocnici na místním Transfuzním oddělení, které vede primář MUDr. Petr Turek. Dva dny věnovali policisté svůj čas, aby přispěli dobré věci, a to v období, kdy je tradičně nejméně dárců krve. Takové slabé období bývá vždy začátkem nového roku nebo během jarních či letních prázdnin, kdy lidé cestují do zahraničí. Naopak nejvíce dárců bývá vždy před vánočními svátky, kdy lidé možná více myslí na ostatní. Avšak obecně dárců pomalu ubývá, nejde však o žádné dramatické propady.

07.01.2020

Krve není nikdy dost a bude stále zapotřebí. Svým způsobem můžeme mluvit o unikátní „tekutině,“, která nemá konkurenci, pro život člověka je nenahraditelná a zachraňuje lidské životy. To si uvědomili i policisté z Prahy 1, kteří přišli darovat svou krev do Thomayerovy nemocnice, kde se o ně postaral zdravotnický personál místního Transfuzního oddělení. Dva dny za sebou věnovali policisté svůj čas dobré věci. Celkem se jich sešlo přes 20. Vedení Thomayerovy nemocnice jim velice děkuje za pomoc a spolupráci.

03.01.2020

O práci nemocniční kaplanky a co vše obnáší tato specifická profese v prostředí velké pražské nemocnice, hovořila Doubravka Vokáčová z Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro iDnes.cz. V rozhovoru například prozradila to, kolik lidí se na ní obrací se svými problémy, jaká přání či obavy mají nebo jaké nejčastější předsudky mají lidé o práci kaplanky atd. Kaple sv. Václava v TN, kde kaplanka Vokáčová působí, má za sebou velikou historii a je neodmyslitelně spjata se vznikem nemocnice před více než devadesáti lety.

02.01.2020

Chirurgická klinika 1. LF UK v TN má od 1. ledna 2020 nového primáře, kterým se stal MUDr. Marek Mráček. Do funkce ho jmenoval ředitel TN Zdeněk Beneš. Do té doby pozici primáře chirurgie zastával MUDr. Pavel Bergmann, který však tento obor neopouští a nadále bude na klinice pracovat.

31.12.2019

"ať se vám v něm daří lépe a je lepší než ten předešlý"

Vaše TN

20.12.2019

Thomayerova nemocnice vás zve na novoroční Tříkrálový koncert smíšeného pěveckého sboru Gabriel. Přijďte s námi uzavřít vánoční čas a třeba si s námi i zazpívat.

Těšit se můžete i na minimuzikál Sněhurka.

A možná přijdou i tři králové…

20.12.2019

Vážení zaměstnanci, pacienti a naši spolupracovníci, 

jelikož se blíží vánoční svátky a je před námi konec roku, chtěl bych vám všem popřát především pevné zdraví, bohatého Ježíška, spokojené a klidné prožití Vánoc a úspěšné vykročení do nového roku.

Hodně štěstí, lásky a pohody v roce 2020.

S přátelským pozdravem

Zdeněk Beneš
ředitel Thomayerovy nemocnice

19.12.2019

Opět je tu důvod k radosti, a to díky zaměstnancům Ministerstva zdravotnictví ČR, kteří svou štědrostí přispěli Dětskému centru v TN neuvěřitelnou částkou ve výši 29 518 Kč. Tu se povedlo vybrat pouze z prodeje vánočního cukroví, které napekli sami někteří zaměstnanci úřadu. Kromě finanční podpory však šlo také o věcnou sbírku v podobě hraček, oblečení, bot a dalších užitečných věcí, které udělají radost nejen dětem, ale i jejich maminkám – samoživitelkám.

19.12.2019

Být zdravotní sestřičkou bývalo dříve jakýmsi posláním a lidé si její práce velice vážili a respektovali ho. A o profesi zdravotní sestry byl veliký zájem. Bohužel dnes je doba jiná a práce zdravotníků je čím dál tím více náročnější, rizikovější a zájem o toto povolání spíše stagnuje. Své o tom ví i například zdravotní sestra Christie Watsonová, která je autorkou nové knihy Sestřička – Profese, která mi změnila život…a vám možná taky. TN tuto knihu doporučuje všem, kteří vědí nebo nemají potuchy, ale chtějí vědět, co znamená být zdravotní sestřičkou.

18.12.2019

Vánoční písně a koledy v podání malých dětí z mateřské školky Thomayerovy nemocnice doslova rozezpívaly všechny přítomné na tradičním předvánočním setkání dětí s vedením nemocnice a jeho zaměstnanci. Své představení děti věnovaly také všem rodičům, kteří se na ně přišli rovněž podívat. Za jejich píli a krásné vystoupení dostaly děti plyšové hračky, které jim rozdával ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. Celkem přišlo zazpívat 17 malých zpěvaček a zpěváků.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.