Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

04.12.2019

V Thomayerově nemocnici se v polovině listopadu konala tradiční konference – Den Marie Španělové pro zdravotnické pracovníky. V tomto roce šlo již o dvacáté třetí setkání zdravotních sestřiček a bratrů v TN. Konferenci zahájila Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání. Přivítala přítomné účastníky, poděkovala jim za jejich usilovnou a namáhavou práci, kterou vykonávají mnohdy i nad rámec svých pracovních povinností pro své pacienty. Tématem letošního ročníku konference bylo – „Co chceme/nechceme vědět“, které nabízí mnohé úhly pohledu, významy a asociace.

03.12.2019

Strom života - to je název výstavy obrazů z dílny autorky Marcely Pušové, kterou v pondělí dne 2. prosince odstartovala vernisáží v Thomayerově kavárně za účasti ředitele TN Zdeňka Beneše a dalších oficiálních hostů a příznivců umění. Prodejní výstava obrazů potrvá až do 31. prosince letošního roku.

29.11.2019

Celkem 380 mobilů darovala společnost Provident Financial (Provident) Nadačnímu fondu Centra podpůrné péče Thomayerovy nemocnice Léčivka (Centrum) v rámci projektu „Pomáháme spolu“. Darem byly zánovní mobily značky Samsung (model J3) v celkové hodnotě 60 tisíc koruna a budou určeny pro pracovní účely Centra a Thomayerovy nemocnice.

29.11.2019

Thomayerova nemocnice Vás zve na I. vernisáž obrazů v tomto roce pod názvem – Strom života, která je autorských dílem malířky Marcely Pušové. Vernisáž uvede Blanka Vogelová z Muziky Judaiky.

28.11.2019

Život v kufříku, to je název projektu Nadačního fondu LA VIDA LOCA, který je zaměřen na odložené děti mířící do adopce nebo náhradní rodinné péče. Na cestě novým životem je doprovází tzv. „kufřík vzpomínek“, který jim pomáhá neztratit jejich vlastní identitu a připomíná jim první krůčky strávené v porodnici. Součástí vybavení kufříku je např. první dětská výbavička či oblíbená hračka, fotoalbum, památníček nebo porodní náramky či osobní vzkazy a přání od zdravotních sester, které se o ně v porodnici staraly. Miminko poté putuje do adoptivní či náhradní rodiny, která jim kufřík postupně doplňuje o další osobní věci.

22.11.2019

O tzv. chronické plicní obstrukční nemoci (CHOPN), co tato nemoc znamená, koho se týká či jaké jsou její příčiny a následky pro zdraví člověka – kuřáka a jaké jsou možnosti její léčby, o tom všem hovořila prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky I. LF UK a Thomayerovy nemocnice v reportáži na čt.24.cz. V Česku se s touto nemocí léčí přibližně 300 tisíc pacientů a stejné množství lidí o nemoci vůbec neví. Diagnóza je přitom jednoduchá: Funkci plic lékaři poznají ze spirometrie – neboli vyšetření přístrojem, který zaznamenává pacientovo dýchání. Pomoci by mohla moderní léčba, ale důležitá je spolupráce pacienta s lékaři a jeho ochoty se postupně vzdát své závislosti na cigaretě.

21.11.2019

Thomayerova nemocnice ve spolupráci s Centrem podpůrné péče při TN Vás zve na předvánoční koncert žáků a pedagogů ZUŠ Křtinská z Jižního města. Přijďte si vychutnat předvánoční čas se svou rodinou, přáteli nebo kolegy z práce a načerpejte pohodu a klid při poslechu příjemných tónů hudby v podání nadějných umělců.

21.11.2019

Thomayerova nemocnice upozorňuje na dočasné uzavření lůžek na Infekčním oddělení ve dnech od 22. 11. do min. 1. 12. 2019 (možné prodloužení o tři dny) z technických důvodů. Během této doby bude vstup na oddělení uzavřen i pro personál a značně omezen prostor čekárny na akutní ambulanci. Ambulance na pavilonu K bude v omezeném režimu fungovat. Kontrolní ambulance na pavilonu B1 bude v provozu bez omezení. Pohotovostní služba na pavilonu K bude zajištěna s omezením na ležící pacienty. O znovuotevření oddělení Vás budeme včas informovat.

21.11.2019

Co to je celiakie, jaké jsou její příznaky a co nejčastěji způsobuje, koho postihuje a jaká je její léčba, to byly otázky, kterým se věnoval v rozhovoru pro blesk.cz uznávaný gastroenterolog doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., přednosta Interní kliniky 3. LF UK a TN. Celiakie je tzv. autoimunitním onemocněním, při kterém dochází k chronickému zánětu tenkého střeva. V ČR tímto onemocněním trpí přibližně 60 tisíc lidí. Správnou diagnózu ale uslyší jen 20 % nemocných.

20.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu se konalo tradiční setkání vedení Thomayerovy nemocnice se zaměstnanci a zástupci odborů. Tématem jednání byl především aktuální hospodářský a technický vývoj nemocnice a její budoucí investiční plány. Jednání zahájil ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který zaměstnancům poděkoval za jejich celoroční usilovnou práci a aktivity vykonávané mnohdy nad rámec pracovních povinností. Poděkování směřovalo také všem, kteří se spolupodíleli na opětovném získání Certifikátu kvality a bezpečí. Certifikát TN získala na další tři roky.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.