Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

18.12.2019

V historických prostorách kaple sv. Václava v TN se sešli zástupci vedení TN v čele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., aby poděkovali dobrovolníkům za jejich usilovnou a velice důležitou spolupráci v roce 2019. Celkem 96 pravidelných a 149 tzv. jednorázových dobrovolníků pomáhalo letos v TN. Kromě nich se dobrovolnického programu zúčastnilo též 17 firem, jejichž zaměstnanci nám svou dobrovolnickou činností v roce 2019 věnovali celkem 1 486 odpracovaných hodin. Celkem jich bylo 273. Koordinátorem bylo tradičně Centrum podpůrné péče pod vedením Ing. Dagmary Hrubcové, které v TN funguje již od roku 2005.

18.12.2019

Praha 4 předala Dětskému centru při Thomayerově nemocnici výnos ze sbírky nazvané Děti dětem. Ta se konala už podeváté na 20 základních a 17 mateřských školách v městské části. Dětem se během týdne podařilo shromáždit potřebné věci v hodnotě více než 300 tisíc korun. I letos v Praze 4 proběhla sbírka pod názvem Děti dětem. Do té se zapojilo celkem 20 základních a 17 mateřských škol.

18.12.2019

Dětské značkové pleny, plyšové či jiné hračky, zdravá výživa nebo kvalitní dětská kosmetika či další věci, to vše formou sbírky v rámci již 9. ročníku „Děti dětem“ darovaly i v letošním roce malé děti z mateřských a základních škol svým malým vrstevníkům z Dětského centra (DC) Thomayerovy nemocnice. Veřejnou sbírku tradičně pořádala MČ Prahy 4 v čele s její starostkou paní Irenou Michalcovou.

16.12.2019

Rakovina plic patří mezi nejvíce zákeřná onemocnění vůbec, která ohrožuje stále více lidí.  Podle průzkumů jsou nejvíce ohroženy ženy starší 35 let, které pravidelně kouří a k tomu ještě nadměrně konzumují uzeniny. Kombinace těchto dvou nešvarů více zvyšuje možné riziko onemocněním plicní nemocí. Tématem rakoviny plic se zabývá článek v idnes.cz, ve kterém se také vyjádřila přední česká pneumoložka prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

16.12.2019

Jedná se snad o nejvíce skloňovanou rostlinu ve všech pádech na světě, řeč je o konopí nebo chcete-li marihuaně. O tom, zda tato rostlina  je prospěšná pro zdraví člověka a dá se bezpečně a efektivně využívat i pro lékařské účely, hovořil doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN v rozhovoru pro blesk.cz.

16.12.2019

Odložené děti to nemají v životě vůbec lehké. Rodiče se jich hned po narození zřeknou z nejrůznějších důvodů a pak takové děti putují do náhradních či pěstounských rodin bez jakékoliv bližší vlastní identity či zaznamenaných vzpomínek o nich. Na cestě novým životem jim však může pomoci i tzv. Kufřík vzpomínek v rámci projektu "Život v kufříku".

13.12.2019

V souvislosti s tragickou událostí ve Fakultní nemocnici Ostrava se vedení TN rozhodlo, zapojit se do veřejné sbírky na podporu pozůstalých obětí útoku ve Fakultní nemocnici Ostrava. FN Ostrava v souvislosti s mimořádnou událostí ze dne 10. prosince, při které následkem střelby pachatele došlo k usmrcení a poranění několika osob v budově polikliniky, vyhlásila veřejnou sbírku na podporu pozůstalých obětí tohoto brutálního útoku.

13.12.2019

V neděli 8. prosince se konalo benefiční představení s názvem „Mesiáš“ pod taktovkou herců Divadla Verze, které se mj. konalo také u příležitosti 15 let výročí fungování Nadačního fondu Kolečko. Představení se konalo ve Vršovickém divadle MANA a díky této benefici se podařilo ze vstupného vybrat neuvěřitelných 100 747 Kč, které později soukromý dárce rozšířil ještě o dalších dvacet tisíc korun.

13.12.2019

O léčbě špičkovými moderními přístroji a dalšími účinnými postupy jsme si povídali s MUDr. Petrem Kopsou, přednostou Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a TN. Klinika je moderní, dynamicky se rozvíjející pracoviště. Proto se stále snažíme sledovat moderní a účinné trendy v terapii pohybového aparátu a tyto poznatky aplikovat do praxe. Toto obnáší nejen proškolování našich odborných pracovníků v nových metodách, ale i vybavení moderními špičkovými technologiemi. Jsme rádi, že i díky tomu můžeme našim pacientům dopřát nadstandardní péči.

12.12.2019

Thomayerova nemocnice se i v letošním roce zúčastnila již 14. ročníku celostátní soutěže o nejlepší českou nemocnici pod názvem „Nemocnice ČR 2019“, kterou tradičně pořádá organizace HealthCare Institute, o.p.s. Ankety se celkem zúčastnilo 154 nemocnic s akutními lůžky z celé ČR. Soutěžilo se v několika kategoriích a TN se úspěšně umístila hned ve dvou z nich. 1. místo v kraji (za hl. m. Praha) získala za bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů a 2. místo v ČR v kategorii – Nejlepší on-line komunikace nemocnic.

 
Strana: 1 ... 8910111213141516171819202122 ... 47
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.