Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

25.03.2020

Thomayerova nemocnice informuje, že dne 25. března ve věku 75 let zemřel polymorbidní pacient v terminálním stádiu srdečního selhání. Šlo o diabetika, který bohužel trpěl celou řadou dalších chronických zdravotních problémů, které souvisely s jeho věkem.

25.03.2020

Zároveň chceme všechny poprosit o strpení a ohleduplnost, a to v případě dlouhého čekání na výsledky testů, které dostáváme ze Státního zdravotního ústavu.

24.03.2020

Výsledky testů se všichni dozví od našich zdravotníků, a to ve chvíli, kdy je dostaneme ze státní laboratoře. To obvykle bývá do pěti pracovních dnů či déle. Dříve to bohužel není možné a není v našich silách to ovlivnit. Zdravotníci budou všem volat, a to bez ohledu na výsledek testu (pozitivní - negativní).

23.03.2020

Thomayerova nemocnice informuje všechny o novém videospotu Min. zdravotnictví ČR, který má název - Jak chránit sebe a své okolí.

20.03.2020

O aktuální situaci v souvislosti s testováním na koronavirus v TN poskytla krátký rozhovor pro TV Prima MUDr. Stanislava Šimková, primářka Infekčního oddělení v Thomayerově nemocnici. V rozhovoru mluvila mj. o náročné práci zdravotníků, která je v tomto složitém období velice důležitá. Testování na COVID1-19 spustila TN v pondělí 16. března, a to v novém provizorním odběrovém stanu, který je umístěn mimo areál nemocnice.

20.03.2020

O dětských úrazech a jejich závažnosti hovořil prof. MUDr. Petr Havránek, CSc., emeritní přednosta z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice pro blesk.cz. V rozhovoru mluvil o stále se zvyšující intenzitě dětských úrazů a především o tom, že tyto úrazy jsou čím dál více závažnější, ale pro tým jeho lékařů nejsou neřešitelné. Každý případ má svá specifika a musí se k němu přistupovat individuálně.

19.03.2020

Upozornění se týká pouze lidí, kteří mají zdravotní problémy typu: KAŠEL, ZVÝŠENÁ TEPLOTA, DUŠNOST atd. anebo budou mít doporučení od lékaře či hygieny. Samoplátci (prevence) budou mít možnost se nechat otestovat vždy od PO do PÁ, a to od 7:00-15:00 hod.

18.03.2020

Thomayerova nemocnice chce uvést na pravou míru zavádějící informace, které se aktuálně objevily v médiích v souvislosti s údajným pochybením zdravotnického personálu v případě hospitalizace pacienta (taxikáře) na plicním oddělení v TN.

17.03.2020

Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu v ČR je TN kavárna uzavřena, a to až do odvolání.

16.03.2020

Vzhledem k eskalaci situace s nákazou COVID-19 bude omezen provoz v Thomayerově nemocnici. Nebudou prováděny žádné elektivní zákroky, neakutní kontroly, bude prováděna pouze akutní medicína s tím, že výjimky může udělit primář nebo přednosta příslušného pracoviště.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.