Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

02.09.2020

Thomayerova nemocnice se zúčastní již 6. ročníku festivalu Open House Praha a v rámci něj zpřístupní veřejnosti podzemní nemocniční kryt, který se nachází pod pavilonem K. Akce se bude konat od 5. do 6. 9. v čase od 10:00 do 18:00 hod. Kryt se nachází pod pavilonem K a vstup do něj bude možný pouze v roušce!

01.09.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice Vám děkuje za dodržování tohoto opatření. Tím ochráníte nejen sebe, ale i ostatní.
Povinnost nošení roušek platí také například ve veřejné dopravě, v budovách sociálních služeb či na úřadech atd.

31.08.2020

Pouze tři venkovní sezónní učebny v Praze získaly finanční dotazy na jejich stavbu od Magistrátu HMP a rovnou dvě z nich byly přímo z Thomayerovy nemocnice (TN). Jedná se o dřevěné malé stavby, které byly postaveny pro  zdejší základní a mateřskou školu a dokončeny byly na konci minulého roku. Venkovní učebny mateřské školy jsou umístěny v areálu nemocnice (ul. Vídeňská 800) a dále v mateřské škole pro děti zaměstnanců TN v Kukučínově ulici. A právě tato druhá stavba získala první místo v soutěži „DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2020“  v kategorii – Dřevěná hřiště-malá“.

28.08.2020

Když v březnu letošního roku vypukla tzv. koronavirová krize, tak nikdo netušil, co všechno s sebou přinese a jak náročné až vyčerpávající to bude pro samotné zdravotníky. Ti se museli obratem přizpůsobit novým a těžkým pracovním podmínkám, se kterými se většina z nich nikdy nesetkala. Pro mnohé zdravotníky je tato pandemie novou zkušeností v jejich profesním životě. Zachytit je v jejich pracovním prostředí se pokusil umělecký a módní fotograf Vojtěch Vlk.

27.08.2020

O bolestech hlavy, způsobech léčby a koho se nejvíce týká migréna a jak s ní účinně bojovat hovořila MUDr. Jolana Marková, primářka z Neurologické kliniky 3. LF UK a TN ve Snídani s Novou. V rozhovoru mluvila také o tom, koho se tato nepříjemná věc nejvíce týká a jak se nejčastěji projevuje. V produktivním věku trpí migrénou více ženy než muži, ale i ti jsou častými pacienty. Odhaduje se, že až 15% populace má zkušenosti s touto nepříjemnou bolestí hlavy. Dalším tématem rozhovoru bylo dárcovství krve, o kterém hovořil MUDr. Petr Turek, CSc., primář z Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice.

26.08.2020

Vedení TN chce poděkovat společnosti Rosenberger-Lipno-Line, s.r.o. za poskytnutí celkem 267 volných voucherů na vyhlídkovou plavbu lodí po Lipně, které byly určeny pro naše zdravotníky z Thomayerovy nemocnice. Uvedená společnost se tak rozhodla podpořit zdravotníky a poděkovat jim za jejich obětavost a nasazení v době koronavirové pandemie.

25.08.2020

Nošení roušky bude povinné např. ve veřejné dopravě, ve vnitřních prostorách nemocnic či v zařízení sociálních služeb anebo na úřadech.

18.08.2020

Thomayerova nemocnice radí, co dělat a jak se chránit před vysokými teplotami v horkých letních měsících.

13.08.2020

Thomayerova nemocnice (dále TN) se ohrazuje a dementuje rozhovor uveřejněný v dnešních Hospodářských novinách (13. 8.) ohledně vyšetření na COVID-19 a jeho souvislostí. Vedení nemocnice se zcela distancuje od skutečností uvedených v tomto rozhovoru.

05.08.2020

Nadace Křižovatka předala darem 20 monitorů dechu v Thomayerově nemocnici a 20 monitorů dechu dovezla do Fakultní nemocnice v Motole.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.