Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

18.04.2023

FTN a Centrum podpůrné péče ve FTN (CPP) děkují všem, kteří navštívili náš tradiční Jarní dobročinný bazar a podpořili tak dobrou věc. Celkový výtěžek z bazaru ve výši 78 560 Kč použije Centrum pro své aktivity na podporu pacientů a zaměstnanců v nemocnici.  Díky mnoha dárcům, ať už firem (HP, CGI, TPA, Microsoft, AT Kearney, Skanska a dalších) nebo drobnějších soukromých dárců, si mohli návštěvníci bazaru vybrat z velkého množství zajímavých věcí, dekorací, oblečení, keramiky či knih.

18.04.2023

O modernizaci a investic do českých státních nemocnic a probíhajícím velkém Projektu energetických úsporných opatření a stavební rekonstrukce několika pavilonů ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) vč. generální rekonstrukce budovy Plicní kliniky 1. LF UK ve FTN byla reportáž ČT.  Rozhovor v ní poskytl Ing. Jan Halíř, náměstek pro ekonomiku, techniku a provoz z FTN, který hovořil o projektu nemocnice a jeho financování.

13.04.2023

Martin Loučka se stal v posledních letech hlavním tahounem oboru paliativní péče v Česku. A nedávno si za to odnesl také prestižní cenu - EY Společensky prospěšný podnikatel roku. PhDr. Martin Loučka, PhD. V současné době působí na novém Oddělení paliativní péče ve Fakutlní Thomayerově nemocnici (FTN).

13.04.2023

FTN připomíná, že mamologická ambulance je od 1. 3. přestěhována z pavilonu A1 do pavilonu B1 u pohotovosti (přední vchod). Pavilon B1 najdete hned za hlavním vjezdem do areálu nemocnice po pravé straně.

13.04.2023

Rakovinou plic u nás každý rok onemocní přes 6000 pacientů a donedávna na ni většina z nich umírala. Zhruba před deseti lety se ale začaly objevovat možnosti léčby. Jak je možné, že dříve beznadějné případy dnes přežívají řadu let? A proč ani čtyřcentimetrový nádor v plicích nemusí vždy znamenat úplnou katastrofu? O tom a mnohem více jsme si povídali s naším předním pneumologem MUDr. Liborem Havlem z Plicní kliniky 1. LF UK z FTN.

13.04.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) pokračuje putovní výstava Min. zdravotnictví ČR k očkovací kampani proti covid-19. V rámci výstavy se můžete dozvědět vše zajímavé o samotném očkování, o jeho dlouhé historii, proč je důležité se nechat očkovat a jaký má význam v ochraně zdraví člověka.

12.04.2023

Naše Centrum podpůrné péče ve FTN Vás zve na tradiční Jarní dobročinný bazar, který se bude konat ve dnech: 13.4.-15.4. v kapli sv. Václava.

06.04.2023

Užijte si pohodu, klid a radost z jarních dnů v kruhu své rodiny a přátel.

Vaše FTN

06.04.2023

V roce 2022 odstartoval ve FTN největší energetický projekt úsporných opatření a stavebních prací za posledních 40 let a pokračuje i letošním roce. Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu.

30.03.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) dostala od NF Kolečko dar v podobě unikátní kostní vrtačky, která je v dětské chirurgii nepostradatelná. Dar v hodnotě přes 400 tis. Kč obdržela Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT), pro kterou je tento multifunkční nástroj velice důležitý pro operaci různých dětských zlomenin a problematických úrazů, kdy dochází k velkému poškození kostí. V reportáži o využití kostní vrtačky hovořil přednosta kliniky doc. MUDr. Tomáš Pešl, Ph.D. a také předsedkyně správní rady NF Kolečko Linda Jandová.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516 ... 98
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.