Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

13.01.2021

O očkování proti nemoci covid-19 u onkologických pacientů poskytl rozhovor doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) pro odborný časopis Medical Tribune. Za Českou onkologickou společnost (ČOS) ČLS JEP doc. Büchler předložil jednu z prvních tuzemských odborných doporučení pro očkování proti covid-19, která vycházejí především z obecných zásad pro podání inaktivovaných vakcín a zohledňují také vyšší výskyt rizikových faktorů pro těžký průběh virového onemocnění SARS-CoV-2 v onkologické populaci.

08.01.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) děkuje mladým skautům ze spolku Junák – český skaut, 5. středisko Modřany za novoroční dar v podobě domácích buchet, jablečného štrůdlu či chutných muffinů pro naše zdravotníky z tzv. I. linie. Velice nás tato iniciativa potěšila a našim zdravotníkům udělala velikou radost.

08.01.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkuje všem dárcům, kteří si na konci minulého roku vzpomněli na zdravotníky z tzv. I. linie. Poděkování patří například zástupcům ze Základní školy Sofie či občanům ze spolku Braník a celé řadě dalším jednotlivcům. Dárky v podobě zdravé výživy, vitamínů, energetických nápojů či müsli tyčinek nebo zdravých čajů anebo kávy putovaly na jednotlivá covidová pracoviště, kde si je převzali zdravotníci.

07.01.2021

Hotový zázrak! Tak se dá bez nadsázky nazvat to, co se 4. prosince odpoledne odehrálo v pražských Hájích. Teprve 15letý chlapec se zřítil z 19. patra tamní budovy, vážně se zranil, ale přežil. Měsíc po neštěstí už zase sám dýchá, plynule komunikuje, dokonce si vše před úrazem pamatuje a chodí. Hochova prognóza pro život je podle jeho ošetřujícího lékaře MUDr. Martina Prchlíka z Fakultní Thomayerovy nemocnice velmi dobrá, prozradil v rozhovoru pro Blesk.

06.01.2021

Ke konci loňského roku měli starší pacienti z Oddělení geriatrie a následné péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) důvod k radosti, a to díky malým školákům z 2.D ze ZŠ Barrandov, kteří jim a místnímu zdravotnímu personálu přinesli ručně vyráběná vánoční přáníčka a domácí perníčky.

06.01.2021

Rozhovor s dětským chirurgem MUDr. Martinem Prchlíkem, vedoucím lékařem JIRP z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK ve FTN o aktuálním zdravotním stavu malého chlapce, který před časem vypadl z 19. patra vysoké budovy a utrpěl celou řadu velmi závažných poranění vnitřních orgánů či těžkou zlomeninu pánve.  Patnáctiletý chlapec však naštěstí strašlivý pád z výšky zázrakem přežil a jeho stav se dokonce začíná postupně zlepšovat, a to díky lékařům uvedené kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN).

05.01.2021

Hlídání dětí zaměstnanců Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v době zavření základních škol úspěšně skončilo. Pomoc rodičům nabídlo Centrum podpůrné péče při FTN, a to od 19. do 27. listopadu 2020. Program pro děti zajišťovali dobrovolníci - studentky střední pedagogické školy a studentky různých vysokých škol.

04.01.2021

S platností od 1. ledna 2021 je TN opět fakultní nemocnicí a její název je nově FAKULTNÍ THOMAYEROVA NEMOCNICE (FTN). S touto významnou událostí dojde i ke změně loga nemocnice, které bude v nejbližší době představeno.

04.01.2021

Rozhovor s MUDr. Martinem Prchlíkem, vedoucím lékařem JIRP z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK, který hovořil o aktuálním stavu malého pacienta po nedávném pádu z vysoké budovy. Díky péči lékařů z dětské chirurgie pacient přežil a jeho zdravotní stav se začal velice zlepšovat. Měsíc po pádu z devatenáctého patra panelového domu na pražských Hájích je stav patnáctiletého chlapce stabilizovaný. Vše před úrazem si pamatuje, sám dýchá, pohyb mu nedělá problém, říká jeho lékař MUDr. Martin Prchlík z Fakultní Thomayerovy nemocnice.

23.12.2020

Thomayerova nemocnice (TN) se zapojí do systému očkování proti nemoci covid-19. To bude probíhat v prostorách vakcinologického centra v areálu nemocnice, které funguje pro dospělé i děti. V první vlně bude očkování zaměřeno na rizikové skupiny lidí, kterými jsou zdravotníci a senioři. Očkování budou provádět zkušení lékaři a specializované zdravotní sestry. Očkování je zdarma a je dobrovolné! Více informací Vám přineseme v dohledné době.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516 ... 65
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.