Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

04.01.2024

Ročně je v ČR nově diagnostikováno kolem 6 700 pacientů s karcinomem plic a z toho přibližně 5 300 pacientů bohužel této zákeřné nemoci podlehne. Rakovina plic je v České republice jedna z nejčastějších onkologických diagnóz a nejčastější příčina úmrtí mezi onkologickými diagnózami. Řešením, jak tuto situaci zlepšit, je odhalit nádor včas prostř. screeningu. To je cíl programu časného záchytu karcinomu plic, který již delší dobu je realizován v ČR.  Tento program přispívá k zavedení screeningu rakoviny plic v ČR a díky mezinárodnímu projektu SOLACE dochází k posílení screeningu rakoviny plic v Evropě. Celkově je do projektu SOLACE zapojeno 33 institucí z 15 členských států Evropské unie.

02.01.2024

Možnosti léčby, dostupnost léků a podmínky pro izolaci a poskytování léčby tuberkulózy (TBC), včetně její nejzávažnější formy v podobě multirezistentní TBC u dětí a dospělých v ČR, to vše zajímalo zástupce z WHO, kteří nedávno navštívili Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN).  V čele této významné delegace byl Dr. Askar Yedilbayev, regionální poradce WHO pro TBC a multirezistentní TBC a Dr. Andrei Dadu, zástupce WHO - epidemiolog, který se zaměřuje na záchyt tuberkulózy a prevenci jejího šíření. Společně navštívili pracoviště mezinárodně uznávané Pneumologické kliniky 1. LF UK a Pediatrické kliniky 1. LF UK ve FTN, na kterých se léčí dospělí a dětští pacienti s TBC.  A jaké moderní léky jsou používány k její léčbě a zda jich je dostatek, to vše bylo předmětem odborné diskuse v rámci programu.

30.12.2023

V předvánočním čase byla MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D., přednostka Pediatrické kliniky 1. LF UK z FTN hostem v pořadu Noční Mikrofórum, kde hovořila o svém životě, rodině a studiu medicíny.  V rozhovoru mluvila také o svém působení na klinice a například i o nejčastějších diagnózách u dětských pacientů, kteří podstupují léčbu na Pediatrické klinice a mnoho dalšího.

29.12.2023

V Očkovacím centru FTN nově očkujeme proti Covid-19 proteinovou vakcínou NUVAXOVID XBB 1.5. od spol. Novavax. Nová vakcína je zaměřena na aktuální mutace viru. Očkujeme i bez objednání!

29.12.2023

Zdravotníci z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK děkují lidem z květinářství VAN VLIET v Praze za originální a hezké vánoční překvapení v podobě soba, který byl celý vytvořen z chvojí.

23.12.2023

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) přeje všem hezké a klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny a svých nejbližších.

22.12.2023

FTN se podílí na pomoci lidem zasaženým včerejší tragickou událostí na FF UK!

Včera v rámci vyhlášení traumaplánu byli naši zdravotníci v pohotovosti společně s krizovým Intervenčním týmem. Přímo na místě události poskytovalo první psychickou pomoc pět našich interventů. Práce Intervenčního týmu, která je součástí profesionálně koordinovaných systémů psychosociální pomoci, nadále pokračuje formou aktivní účasti na krizových linkách.

22.12.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) začal fungovat projekt nové interaktivní navigace po areálu nemocnice, a to ve spolupráci se společností Business Systems a. s. První fáze projektu je už realizována formou testování nového navigačního systému v praxi, kdy každý návštěvník nemocnice si ho osobě může vyzkoušet. K dispozici je k tomu moderní interaktivní kiosek u hlavního vchodu nemocnice a v přístupové hale pavilonu U (mj. Gynekologicko-porodnické odd.), kde intuitivním ovládáním si člověk na monitoru vybere konkrétní pracoviště a způsob dopravy k němu (chodec, osoba s omezením pohybu, auto). Na obrazovce se tak automaticky zobrazí nejrychlejší cesta ke vchodu do příslušné budovy, kde se nachází vybraný cíl (oddělení, pracoviště, klinika).

20.12.2023

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konalo tradiční slavností setkání s dobrovolníky a spolupracovníky, kteří v roce 2023 pomáhali a aktivně se zapojili do programu Centra podpůrné péče (Centrum) ve FTN. Akce se konala v duchu velkého poděkování dobrovolníkům za jejich pomoc a entuziasmus, se kterým v letošním roce pomáhali těm, kteří to nejvíce potřebovali. Jednalo se především o pacienty, seniory, ale také i o zaměstnance. I v letošním roce se udělovala cena Anděl, a to těm dobrovolníkům, kteří si to nejvíce zasloužili. Cenu jim předali ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání a Mgr. Lada Černá, koordinátorka dobrovolníků pro dětská oddělení z Centra.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.