Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

26.07.2022

FTN upozorňuje na dočasné uzavření Oddělení dětské neurologie z technických důvodů, a to od 22.7./14:00 hod. do 8.8.2022. V akutních případech kontaktujte Pediatrickou kliniku, pavilon G2 nebo Kliniku dětské chirurgie a traumatologie (KDCHT), pavilon B4, odkud volají i dětského neurologa ve službě.

25.07.2022

Reportáž ČT o Programu časného záchytu karcinomu plic, který v ČR začal fungovat z kraje letošního roku. Plicní klinika ve FTN je jedním z pracovišť, kde se tento program začal mezi prvními realizovat.  Zatím přes něj prošlo v rámci ČR více než 400 lidí a u desítky z nich již lékaři diagnostikovali různá plicní onemocnění (např. plicní fibróza, CHOPN aj.) a také bohužel stádia rakoviny plic. Program je určený nejen pro aktivní kuřáky, ale i pro ty, kteří s kouřením přestali či jsou tzv. pasivními kuřáky anebo pracují v těžkých prašných podmínkách. Rakovina plic patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR. Ročně na rakoviny plic umírá přes 5 400 lidí.

25.07.2022

Reportáž ČT o malém Adámkovi, který před časem prodělal těžký Covid-19 a byl kvůli této nemoci 40 dní v kómatu. Zdravotníci z naší Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT) mu zachránili doslova život. Dnes Adámek plně rehabilituje a opět má důvod k radosti ze života. Má však ještě před sebou kus cesty, kterou musí ujít, aby se opět plně vrátil mezi své vrstevníky.

25.07.2022

S ohledem na současnou covidovou situaci doporučujeme všem při návštěvách svých blízkých nemocných nošení RESPIRÁTORŮ! Tímto ochráníte zdraví nejen sobě, ale i pacientům a našim zdravotníkům. Velice nám tím pomůžete.

22.07.2022

Zdravotníci z našeho očkovacího centra (pavilon B1) zvládli za první týden očkování tzv. 4. dávkou proti nemoci Covid-19 naočkovat celkem přes 930 lidí!  Celkově však do našeho centra přišlo téměř 1070 zájemců o různé dávky očkování proti Covid-19. Výjimku netvořili ani lidé, kteří si přišli pro svou první dávku očkování anebo pro třetí. O očkování byl od začátku veliký zájem a očkovací centrum tak muselo prodloužit svou provozní dobu i posílit své personální kapacity. Nyní se očkuje ve dvou ordinacích.

21.07.2022

V pondělí 18. 7. začalo ve FTN očkování 4. dávkou (II. posilující dávka) vakcíny proti nemoci Covid-19. Zájem veřejnosti byl od začátku zahájení tak veliký, že bylo nutné hned v první den prodloužit provozní dobu očkovacího centra a personálně doplnit. Jen za první den očkování přišlo přes 160 lidí a v dalších dnech byl zájem ještě vyšší.  V úterý i ve středu přišlo přes 200 lidí. Více se dozvíte v rozhovoru pro TN Live, který poskytl mluvčí nemocnice Petr Sulek.

20.07.2022

Ve FTN aktuálně platí neomezený režim návštěv s výjimkou oddělení nebo klinik se specifickými požadavky a podmínkami na organizaci návštěv. Bližší informace najdete na webových stránkách jednotlivých oddělení či klinik. S ohledem na zhoršující covidovou situaci prosíme všechny o dodržování základních hygienických pravidel (tj. mytí či dezinfekce rukou) a důrazně doporučujeme nošení ROUŠEK/RESPIRÁTORŮ při návštěvách svých blízkých a respektovat pokyny přítomných zdravotníků.

18.07.2022

Ve FTN dnes začalo očkování proti Covid-19, a to II. posilující dávkou vakcíny. Vzhledem k velikému zájmu o očkování došlo k dočasnému prodloužení otevírací doby očkovacího centra, a to od 8.30 do 11.00 hod. v režimu PO-PÁ. Při organizaci očkování je nutné dodržovat všechny pokyny přítomného zdravotnického personálu. Děláme vše pro to, aby očkování probíhalo co nejrychleji a pokud stojíte ve frontě, prosíme o trpělivost. Zájem o očkování je veliký. Děkujeme všem za pochopení!

15.07.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) informuje, že Thomayerova kavárna bude opět otevřena, a to již v pondělí dne 18. července. Zároveň došlo i k úpravě otevírací doby, která NOVĚ bude od 7.30 do 16.30 hod. (PO-PÁ).

12.07.2022

Pediatrická klinika 1. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) má od 1. července novou přednostku. Stala se jí MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D. Dočasným vedením kliniky byl do té doby pověřen dlouholetý primář oddělení MUDr. Pavel Kabíček, CSc. Jmenování nové přednostky kliniky se zúčastnili zástupci vedení FTN včele s náměstkem pro léčebnou péči MUDr. Petrem Čechem a za 1. LF UK byl rovněž přítomen děkan fakulty prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc., který nové přednostce pogratuloval ke jmenování a popřál jí mnoho úspěchů v této nové a významné pozici.

 
Strana: 1 ... 91011121314151617181920212223 ... 89
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.