Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

10.10.2023

Umírání je smutné a většina lidí se tomuto tématu vyhýbá. „Ale nemusí to tak být. Když dokážeme umírání přijmout, můžeme se na úplném konci života přiblížit i spokojenosti,“ říká ředitel Centra paliativní péče Martin Loučka a zároveň klinický psycholog z Oddělení paliativní péče Fakultní Thomayerově nemocnici.

10.10.2023

Do jednosměnného provozu na ambulanci Stomatologického oddělení hledáme VŠEOBECNOU SESTRU na HPM. Nástup možný ihned nebo dle dohody.

09.10.2023

S ohledem ke zvýšenému výskytu respiračních onemocnění a infekce Covid-19 doporučujeme všem návštěvám u pacientů nošení ochrany dýchacích cest - respirátoru typu FFP2. To platí i při vstupu na samotné oddělení. Cílem opatření JE OCHRANA ZDRAVÍ PACIENTŮ A NAŠICH ZDRAVOTNÍKŮ! Děkujeme za pochopení.

06.10.2023

V Očkovacím centru ve FTN jsme za tento týden (2.10.-6.10.) naočkovali přes 780 lidí novou vakcínou XBB.1.5. proti COVID-19. Jedná se o novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Zájem o očkování je veliký a prosíme všechny zájemce o strpení při čekání na vakcinaci. Naši zdravotníci dělají vše, aby proces očkování byl co nejrychlejší, ale přesto to vyžadujeme čas.

03.10.2023

Hlavní hrdina českého filmu Němá tajemství (Marián Mitaš) ochrne po těžkém úrazu hlavy na půl těla, nemůže mluvit, psát ani nerozumí okolí. O získané řečové poruše jsme hovořili s docentem Robertem Rusinou, přednostou Neurologické kliniky 3. LF UK z FTN, který se ve snímku zhostil role neurologa.

03.10.2023

Diagnózu rakoviny prostaty si u nás každoročně vyslechne 8 tisíc mužů. Jejich počet navíc rok od roku mírně stoupá. U nemalé části z nich se pak vyskytuje agresivní forma nádoru. 1500 mužů na rakovinu prostaty umírá. Jak řekl Blesk Zprávám prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., od ledna 2024 se v Česku rozběhne organizovaný systematický screening, který umožní nádory objevit v raných stadiích. Jakým způsobem bude probíhat a kdo by neměl váhat s prevencí, tak na tyto a další otázky odpovídal prof. Zachoval v rozhovoru pro blesk.cz.

03.10.2023

V Očkovacím centru ve FTN jsme za minulý týden očkování novou vakcínou XBB.1.5. proti COVID-19 naočkovali přes 805 lidí. Jedná se o novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Zájem o očkování je nečekaně veliký a prosíme všechny zájemce o strpení při čekání na vakcinaci. Naši zdravotníci dělají vše, aby proces očkování byl co nejrychlejší, ale přesto to vyžadujeme čas.

03.10.2023

Centrum podpůrné péče z FTN (CPP) a vedení nemocnice zve na podzimní DOBROČINNÝ BAZAR, který se koná ve dnech 5. – 7. října 2023 v době od 9.00 do 18.00 hod. v kapli svatého Václava. Přijďte navštívit tuto zajímavou akci a možná si vyberete něco pěkného pro sebe či jako dárek pro své blízké a rodinu.

27.09.2023

Den 25. září patřil oslavám Světového dne plic v rámci tzv. evropského projektu SOLACE (Strengthening the screening of Lung Cancer in Europe ), kterého se FTN aktivně účastní. Za FTN je zapojena do projektu prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Plicní kliniky 1. LF UK, která je součástí mezinárodního řešitelského týmu.

27.09.2023

Upozorňujeme, že Očkovací centrum ve FTN bude dne 28. září uzavřeno z důvodu státního svátku. Otevřeno bude opět v pátek dne 29. září od 8.30 do 10.00 hodin. Všem připomínáme i důležité očkování proti chřipce! Cena vakcíny je 400 Kč a lidé nad 65 let neplatí nic.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.