Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

15.11.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) jsme začali očkovat 30. prosince 2020 a od té doby jsme v našem novém očkovacím centru aplikovali dávku vakcíny celkem 186 tisícům lidí. Většina zdravotníků ve FTN je k dnešnímu dni také již naočkována, a to i 3. posilující dávkou vakcíny. Očkujeme i bez REGISTRACE!

11.11.2021

U lidí s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) se může rozvinout rakovina plic, a to až pětkrát častěji ve srovnání se zdravou populací. Pneumologové varují, že asi 70 % zhoubných nádorů plic vzniká právě v souvislosti s touto nemocí. Právě kvůli propojení obou nemocí a jejich záludnosti v tom, že se zpočátku téměř nijak neprojevují, chtějí plicní lékaři v rámci nového screeningu rakoviny plic sledovat i CHOPN.

11.11.2021

Sedmdesát procent případů rakoviny plic souvisí podle lékařů s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Nemocí, o jejímž vzniku se často rozhoduje už v dětství, může v ČR trpět odhadem asi 700.000 lidí, léčí se však jen asi 250.000 pacientů. Zástupci České pneumologické a ftizeologické společnosti o tom informovali na tiskové konferenci. Předpoklady pro vznik CHOPN podle odborníků vznikají už v dětství, mohou být vrozené, způsobené kouřením matky v těhotenství nebo narozením jako nedonošené dítě. Plíce se vyvíjejí podle Koblížka do 25 let, mohou je ovlivnit i dětské nemoci, astma nebo obezita. Poprvé se CHOPN na plicních buňkách projeví kolem 30 let.

10.11.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) děkuje MUDr. Jiřímu Běhounkovi za reprezentaci nemocnice na 25. ročníku DNE ZDRAVÍ, který se konal pod záštitou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha v Konferenčním centru City na Pankráci.  Akce se konala v říjnu a zúčastnilo se jí více než 600 návštěvníků. MUDr. Běhounek na Dni zdraví zastupoval Kliniku revmatologie a rehabilitace 3. LF UK ve FTN.

08.11.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) rozšiřuje své kapacity pro aplikaci tzv. monoklonálních protilátek, které se používají k léčbě počáteční fáze nemoci Covid-19, a to až na 40 lidí denně.  Mezi tyto protilátky patří bamlanivimab a etesevimab a FTN je jejich centrálním výdejovým místem pro ostatní zdravotnická zařízení v ČR. Důležité je podat tyto protilátky včas, a to nejdéle do 7 dnů od pozitivního testu na Covid-19. Aktuálně se rozšířila kapacita aplikacích míst v rámci plicního oddělení a nově rovněž na pracovišti Interní kliniky 3. LF UK ve FTN.

04.11.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) společně se zdravotníky z Neurologické kliniky 3. LF UK děkuje společnosti BAUHAUS, resp. jejím zaměstnancům z pobočky Pankrác – Budějovická za užitečný dar v podobě celkem 14 ks bílé barvy a barvy mix v desetilitrových balení.

04.11.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) okamžitě přijme zdravotní sestry a sanitáře na JIP a lůžková oddělení pacientů s nemocí Covid-19.

04.11.2021

Prodlužující se věk ruku v ruce s rostoucím výskytem civilizačních chorob jsou velkou výzvou nejen pro české zdravotnictví. Klíčem k udržitelnosti systému je hlavně prevence – v jejímž dodržování však u nás máme značné mezery. Situaci ještě zhoršil covid, kvůli němuž v loňském roce někteří nedorazili na preventivní prohlídky, což se odrazilo i na nižším počtu nově diagnostikovaných s rakovinou. A platí to i o rakovině prostaty, která je u mužů vůbec nejčastěji se vyskytujícím nádorem. Na důležitost prevence upozorňuje právě startující osvětová akce Movember.

04.11.2021

Lék na covid, který zachraňuje lidské životy. I tak by se daly popsat monoklonální protilátky, které jsou v boji proti koronaviru určené především pro rizikové skupiny. Na vysoké účinnosti monoklonálních protilátek panuje shoda v odborných kruzích po celém světě. Například americký imunolog Anthony Fauci poznamenal, že lék může snížit riziko hospitalizace nebo úmrtí na covid o 70 až 85 procent. Podle Zdeňka Beneše, ředitele pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice, odkud se u nás monoklonální protilátky distribuují do celé republiky, je ještě vyšší. „Monoklonální protilátky jsou velice účinné, u 95 až 97 procent lidí se neprojeví progrese nemoci,“ řekl.

03.11.2021

Centrum podpůrné péče z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) Vás srdečně zve na koncert – REQUIEM od W. A. MOZARTA, který se koná 4. listopadu v 17.00 hod. v nemocniční kapli sv. Václava v Krči.

 
Strana: 1 ... 789101112131415161718192021 ... 74
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.