Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

10.09.2021

Jako poděkování všem zdravotníkům za jejich náročnou práci a vysoké nasazení během covidové pandemie, a to někdy bohužel i za cenu nejvyšší, byla ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) odhalena pamětní deska s bustou zdravotní sestry za účasti zdravotníků z FTN, ředitele nemocnice Zdeňka Beneše, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, Martiny Koziar Vašákové, přednostky Plicní kliniky z FTN a zároveň náměstkyně pro zdravotní péči z MZ a Alice Strnadové, Hlavní sestry ČR a rovněž ředitelky Odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání z MZ.

09.09.2021

Již po druhé se Fakultní Thomayerova nemocnice  (FTN) zúčastnila DNE ZDRAVÍ, který v tomto týdnu pořádala MČ Prahy 4. FTN byla tradičním partnerem zmíněné akce a nabídla veřejnosti hned několik preventivních vyšetření, odborných rad a doporučení. V rámci Dne zdraví mohli lidé navštívit naše stánky a nechat si například změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi anebo se něco nového dozvědět o zdravé výživě a tématu celiakie.

06.09.2021

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo leták se stručným přehledem o platných koronavirových opatřeních, která začala platit od 1. září 2021.

03.09.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) dostala darem nové invalidní vozíky, a to od společnosti Na Stáří Doma, s.r.o. Vozíky byly postupně distribuovány na jednotlivá pracoviště, kde najdou své největší uplatnění. Radost z nich měli zdravotníci například z Interní kliniky nebo z Odd. geriatrie a následné péče či z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie atp.

01.09.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) aktuálně hledá následující pracovní pozice:

31.08.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) společně s MČ Prahy 4 zvou na DEN ZDRAVÍ, který se bude konat dne 7. září od 11.00 do 18.00 hod. u OC Arkády Pankrác. Jedná se již o druhý ročník, kterého se FTN opět aktivně účastní.

31.08.2021

Velký krok k výzkumu neurodegenerativních onemocnění udělala Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze. V těchto dnech v ní totiž naplno začíná fungovat mozková banka. Je jediná ve střední Evropě a jsou v ní části mozkové tkáně pacientů zemřelých třeba na Alzheimerovu nebo Parkinsonovu nemoc. Podle vědců může zkoumání takových vzorků pomoci najít účinný lék na zatím nevyléčitelné choroby. O významu, fungování a zaměření mozkové banky poskytli rozhovor pro iRozhlas.cz přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK ve FTN doc. MUDr. Robert Rusina, Ph.D. a přednosta Ústavu patologie a molekulární medicíny 3. LF UK ve FTN prof. MUDr. Radoslav Matěj, Ph.D.

27.08.2021

Vedení FTN informuje o režimu návštěv v nemocnici. S ohledem na současnou epidemiologickou situaci a v souladu s mimořádným opatřením MZ ČR platí ve FTN nový režim návštěv!

19.08.2021

Centrum podpůrné péče (CPP) ve spolupráci s Nadačním fondem CPP FTN – Léčivka zve na Dobročinný podzimní bazar, který se bude konat ve dnech 9. - 11. 9. 2021 v kapli sv. Václava v areálu nemocnice, a to vždy od 9:00 do 18:00 hod. Nákupem uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň podpoříte aktivity Centra podpůrné péče, které prostřednictvím Dobrovolnického centra získává dobrovolníky, aby zpříjemnili pobyt pacientům v nemocnici.

18.08.2021

Hlavně na začátku léta si nemocnice stěžovaly na akutní nedostatek dárců krve. Jak to vypadá nyní? Na dotazy serveru Pražský patriot odpovídal primář Transfuzního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) MUDr. Petr Turek, CSc.

 
Strana: 1 ... 34567891011121314151617 ... 79
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.