Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

03.08.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že od dnešního dne platí na Interní klinice 3. LF UK omezení návštěv, a to z důvodu aktuální epidemiologické situace a zvyšujícímu se počtu covid pozitivních lidí. Z těchto důvodů bylo přistoupeno k omezení doby návštěvních hodin na klinice.  Nově jsou návštěvy možné ve STŘEDU a v NEDĚLI v režimu: 14.00 – 16.00 hodin. Během návštěvy je potřeba se chránit respirátorem a na pokoje pacientů vstupovat max. ve dvou osobách!

03.08.2022

Na koho a kam se obrátit, to je stručný přehled základních informací pro ukrajinské pacienty o poskytování zdravotní péče v ČR, který vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Informační letáky jsou v ukrajinském jazyce a lze je používat ve zdravotnických zařízeních (např. při UA POINTech) při komunikaci s pacienty z Ukrajiny.

02.08.2022

Dnes začíná slavnostní premiéra dokumentární filmu Jana Hoška pod názvem „Planeta Praha“ od tvůrců Planeto Česko a Fakultní Thomayerova nemocnice patří mezi partnery tohoto projektu. Ten z části vznikal i v areálu nemocnice, a to díky filmovým zvířecím hrdinům, kterými jsou místní MUFLONI EVROPŠTÍ. Ti patří neodmyslitelně k zvířecím obyvatelům areálu nemocnice, a to již po několik desetiletí. Film Planeta Praha se věnuje různorodé a pestré fauně, která překvapivě obývá městkou džungli zvanou Praha. Filmem provází hlas Jiřího Macháčka.

02.08.2022

V pondělí 1. srpna se konal Světový den rakoviny plic a k této příležitosti poskytla ve Snídani s Novou rozhovor prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednosta Plicní kliniky 1. LF UK z FTN. V pořadu mluvila prof. Vašáková o problému rakoviny plic, která patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR a postihuje především aktivní kuřáky.  „Je to nemoc, která má vysokou úmrtnost, nějakou dobu byla dokonce považována za neléčitelnou,“ řekla v pořadu prof. Vašáková. Důležitá je prevence a včasné řešení zdravotního problému, a proto byl v ČR z kraje letošního roku spuštěn Program časného záchytu karcinomu plic.

01.08.2022

Rakovina plic patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR, která ročně zabíjí přes 5400 lidí. A právě dnešní den připomíná všem tuto zákeřnou nemoc v rámci Světového dne rakoviny plic. Díky Programu časného záchytu karcinomu plic, který v ČR začal fungovat z kraje letošního roku, se zapojilo do prevence už 1 152 lidí (zdroj: VZP), u některých z nich pak vyšetření skutečně odhalilo karcinom plic či jiná závažná plicní onemocnění (např. plicní fibróza, CHOPN aj.).

29.07.2022

Ve FTN se již druhý týden očkuje proti nemoci Covid-19 tzv. druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka) a je o ni stále veliký zájem. V tomto týdnu si pro svou 4. dávku přišlo do našeho očkovacího centra přes 892 lidí. V minulém týdnu to bylo přes 930.

29.07.2022

FTN upozorňuje, že od dnešního dne dochází k omezení návštěv v Oddělení geriatrie, a to až do odvolání. Důvodem je aktuální covidová situace a naší snahou je především ochránit zdraví pacientů a našich zdravotníků. Návštěvy jsou možné pouze po individuální domluvě s ošetřujícím či vedoucím lékařem oddělení. V případě návštěvy důrazně doporučujeme mít respirátor a dodržovat pokyny zdravotníků!

28.07.2022

I Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se zapojila do projektu Policie ČR pod názvem "I tobě v žilách koluje naše krev!", který je realizován i ve spolupráci s HZS Praha. Projekt je zaměřen na podporu dárcovství krve, která hraje v boji o záchranu lidského života tu nejdůležitější roli a je nenahraditelná!

27.07.2022

Do FTN hledáme novou posilu, a to vedoucí nutriční terapeutku/a do Odboru léčebné výživy a stravování. Přijďte a zapojte se do koncepce zabezpečení nutriční péče napříč celou nemocnicí a podílejte se na dietním systému pro naše pacienty vč. možností zavedení nových trendů v oblasti pacientského stravování.

26.07.2022

„Rozsáhlé studie potvrdily, že káva prodlužuje lidský život a odkládá nástup Alzheimerovy choroby,“ tvrdí gastroenterolog doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D. ze 3. lékařské fakulty UK. Roku 2014 stál u zrodu nezávislého Institutu kávy. O kávě i její historii dokáže zaníceně hovořit hodiny; je jejím horlivým „obhájcem“. Už během studia medicíny měl jasno – chtěl se stát chirurgem. Osud a alergie na všemožné dezinfekce však tomu chtěly, že svoji „chirurgickou razanci“ k řešení zdravotnických problémů nakonec uplatňuje ve zcela odlišném oboru: v gastroenterologii. Pavel Kohout se stal výživovým guru, dlouho vedl Centrum výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze a nyní je přednostou Interní kliniky 3. LF UK tamtéž.

 
Strana: 1 ... 67891011121314151617181920 ... 87
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.