Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

13.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje zástupcům MČ Prahy 4 za štědrou pomoc ve formě zdravých a kvalitních potravin pro naše zdravotníky z tzv. I. linie. Podpora zdravotníků je v této době zvláště důležitá a každá taková pomoc má pro ně veliký význam.

13.11.2020

S chronickou obstrukční plicní nemocí se v Česku léčí zhruba 300 tisíc pacientů. Podle předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti a přednostky Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty UK a TN prof. MUDr. Martiny Vašákové, Ph.D. ale ve skutečnosti nemocí nejspíše trpí násobně více lidí. „Kuřáci většinou považují svůj kašel za normální, i zadýchávání se považují za zcela normální. To, co vidíme v ordinacích, je špička ledovce,“ poukázala. Zná případy, kdy chronická obstrukční plicní nemoc pacienty nijak nezatěžovala v běžném životě, ale projevila se, když se nakazili infekcí. „Doputovali třeba i do nemocnice,“ podotkla lékařka.

13.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice (TN) velice děkuje všem zdravotníkům, dobrovolníkům, studentům zdravotnických škol či medikům za pomoc a spolupráci v této složité koronavirové době. Je Vás opravdu hodně, kteří jste neváhali a přišli jste nabídnout svou pomoc. Iniciativa z Vaší strany byla a je veliká. Jen mediků do TN nastoupilo více než 100, což je více než při první jarní vlny epidemie. V současné době však již máme naplněné kapacity pomocného personálu. Aktuálně tak TN hledá už jen přímo zdravotnický personál.

12.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje soukromému dárci panu Lukášovi Brothankovi za podporu našich zdravotníků, kterou tak vyjádřil formou potravinové pomoci či ochranných zdravotních pomůcek a mnoho dalšího.

12.11.2020

Za výhodných platových podmínek okamžitě přijmeme zdravotnické záchranáře, všeobecné sestry a praktické sestry na pracoviště JIP a lůžková oddělení pacientů s onemocněním COVID 19!

09.11.2020

O rakovině prostaty, její možné léčbě a příznacích či koho se týká nejvíce a jak důležitá je prevence, poskytl online rozhovor prof. MUDr. Romana Zachoval, Ph.D., MBA, přednosta z Urologické kliniky 3. LF UK v TN pro čtenáře ze serveru idnes.cz. Karcinom prostaty je u českých mužů už několik let nejrozšířenějším typem nádorového onemocnění. Lékaři každoročně diagnostikují až osm tisíc nových případů.

09.11.2020

V týmu zlínských a českobudějovických hokejistů se nedávno rozšířil koronavirus. Po vyléčení se hráči obou týmů rozhodli pomoci dalším nemocným darováním plazmy. K podobnému kroku teď nemocnice po celé republice vyzývají všechny pacienty, kteří si onemocněním covid-19 prošli. V jejich plazmě se totiž nacházejí protilátky, které mohou ulehčit průběh nemoci u dalších nakažených. Dárců je ale stále akutní nedostatek. O podmínkách darování covidové krevní plazmy, jak důležitá je pro možnou léčbu virové infekce a jaké zkušenosti s tím mám Thomayerova nemocnice, poskytl rozhovor MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení.

06.11.2020

Celkem 20 ovocných košů putovalo tento týden pro zdravotníky z tzv. první linie v Thomayerově nemocnici (TN). Dárcem byla společnost TPA Group, která se tak rozhodla podpořit velice náročnou a zodpovědnou práci lékařů a ostatních zdravotníků z krčské nemocnice. Se zástupci TPA Group spolupracuje TN například i v rámci tradičního „Běhu pro Thomayerku“, který musel být však zrušen s ohledem na současnou koronavirovou epidemii.

05.11.2020

RADOST KAPKY NADĚJE, to je název projektu, jehož cílem je odměnit a udělat radost těm dětem, které musí projít testem na přítomnost onemocnění covid-19. Na dětském odběrovém místě v Thomayerově nemocnici tak nově malí hrdinové dostávají za svou odvahu sladkou odměnu v podobě gumových medvídků Haribo či lízátka od Chupa Chups nebo čokoládové bonbony spol. Lindt. Kromě sladkých odměn dostávají děti také drobné hračky od spol. Bambule či veselé magnetky nebo barevné fixy, a to vše díky Nadačnímu fondu Kapka naděje a dalších partnerů projektu.

05.11.2020

Covid-19 už několik týdnů významně zasahuje do chodu nemocnic, což představuje výzvu i pro jejich vedení. Hrozící kolaps se sice zatím nekoná, ale „vyhráno“ ještě není, naznačil v rozhovoru pro Pražský deník ředitel krčské Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

 
Strana: 1 ... 67891011121314151617181920 ... 65
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.