Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

24.10.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje na dočasné uzavření LPS – pohotovost dospělí/zubní od 24.10. do 31.10, a to z důvodu plánované rozsáhlé rekonstrukce prostor v pavilonu B1. Pohotovostní služba pro děti bude přesunuta na pracoviště Pediatrické kliniky I. LF UK, a to do pavilonu G2 (přízemí u příjmové ambulance).

21.10.2022

Upozorňujeme veřejnost, že očkovací centrum bude v době od 24.10 do 31.10. dočasně přesunuto z pavilonu B1 do pavilonu K, a to z důvodu plánované rekonstrukce prostor budovy B1. Provozní doba centra je zachována a fungovat bude nadále od 8.30 do 11.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

20.10.2022

O novou vakcínu - Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem. V minulém týdnu si pro ni přišlo do našeho OČKOVACÍHO CENTRA přes 1229 lidí. Vakcína je určena pro děti starší 12 let a dospělí s nárokem na 3. či 4. dávku.

20.10.2022

Pneumologové varují před záměnou postcovidového syndromu s jinou plicní nemocí. Nejčastěji s idiopatickou plicní fibrózou (IPF). S nemocí se léčí stovky lidí, další o ní neví. Pokud se ale neodhalí včas, pacienti nedostanou správnou léčbu a doba dožití se zkrátí. Příčiny vzniku IPF lékaři neznají, může jimi být genetika a vnější vlivy, jako je znečištěné prostředí nebo kouření. Od začátku koronavirové pandemie pneumologové také zkoumají vliv prodělání covidu-19 právě na vznik fibróz.

19.10.2022

Čeští lékaři zkouší nový postup, jak lidem s poškozenou míchou vrátit hybnost nohou. Klíčem metody je velmi přesná implantace elektrody do míchy. Prvním pacientům byla zavedena v srpnu a v budoucnu by mohla pomoct tisícům dalších. V reportáži ČT24 je rozhovor s jedním z prvních pacientů, kterému byla tato elektroda voperována, a to lékaři z VFN. Jedná se o pacienta Tomáše Sváčka, který je na invalidním vozíku již 7 let a nyní podstupuje náročnou a cílenou rehabilitaci na Klinice revmatologie a rehabilitace 3. LF UK ve FTN.

19.10.2022

Již po druhé se konala v Thomayerově kavárně vernisáž obrazů autorky Renaty Kocianové pod názvem TOULKY PŘÍRODOU. Inspirací pro její díla byla samotná příroda a její zvířecí obyvatelé v podobě např. veselého krtka, elegantního čápa či barveného stehlíka nebo roztomilé berušky a řada dalších. Fantazie, pozitivní energie, živočišnost a barevnost zvířecího světa a přírody, to vše a mnohem více se podařilo zachytit autorce vernisáže na svých dílech. Vernisáž zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel FTN.

19.10.2022

Miminko po porodu pořád u maminky a neopouští její hruď. Pečlivá příprava na kojení, kdy se maminky na kurzech učí už v těhotenství třeba práci s odsávačkou. A zdánlivě obyčejné věci, jako jsou osobní přístup a pocit bezpečí. Jak opravdu vypadá baby friendly porodnice? Více se dozvíte v reportáži webu Maminka.cz z porodnice ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN).

18.10.2022

S naším projektem Maminka v porodnici jsme tentokrát nemuseli příliš daleko. Naše kroky vedly do porodnice v pražské Krči, kde nás přivítali vřele a s úsměvem na tváři. Jakými specifiky se toto zařízení pyšní? A v čem je porodnice jedinečná? Ve vstupní hale nás vítá vrchní sestra Lenka Cejpková a jdeme dělat první rozhovor s maminkou, která tu před pár dny přivedla na svět syna. Procházíme oddělením šestinedělí a já si přesně vybavuji, ve kterém pokoji jsem před třemi lety ležela s dcerou Stellou. Měly jsme zdarma samostatný pokoj s vlastní koupelnou. To je specifikum místní porodnice – nejsou zde tzv. nadstandardy.

14.10.2022

Před časem se zdravotníci z Gynekologicko-porodnického oddělení ve FTN zúčastnili prezentace simulátorů LaparoS (laparoskopická operativa) a GynoS (gynekologické operace). Akce probíhala v mobilním showroomu VirtaMedED, ve kterém bylo potřebné zdravotnické vybavení pro nácvik operativy v rámci simulační medicíny.

14.10.2022

V Thomayerově kavárně začala před časem výstava obrazů „TOULKY PŘÍRODOU II“ a potrvá do konce roku. Součástí akce je zároveň i vernisáž obrazů, která se bude konat už 17. října. V rámci této akce je i prodej autorského kalendáře na rok 2023.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.