Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

24.11.2020

MISE SPLNĚNA – tak nazvali svou dobročinnou akci žáci 7. A ze ZŠ Jílové u Prahy, kteří vyrobili celkem 70 kusů korálkových andělíčků pro zdravotníky z tzv. I. linie v Thomayerově nemocnici (TN). Tímto darem jim poděkovali za jejich obětavou a náročnou práci v současné koronavirové pandemii. Andělíčky nejrůznějších barev přivezli do TN zástupci třídy v čele s třídní učitelkou paní Hankou Semeckou. Za TN si tyto nápadité a veselé dary převzala Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA, hlavní sestra a náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání v TN.

24.11.2020

Thomayerova nemocnice v Praze půjčuje pacientům po léčbě koronaviru speciální přístroj – oxygenátor. Ten zlepšuje zásobování organismu kyslíkem. Pacienti pak díky němu mohou dřív domů. Jak lidem pomáhá během domácí léčby pro CNN Prima NEWS popsal jeden z bývalých pacientů nemocnice. Přístroj se jednoduše zapne, pacient si ho nasadí a dýchá kyslík. Při jeho užívání může sedět, ležet, nebo třeba jezdit na rotopedu.

24.11.2020

Pacientům, kteří prodělávají onemocnění covid-19 a mají poruchu okysličení krve, nicméně jsou již ve stabilizovaném stavu, pomáhá domácí oxygenoterapie pomocí  tzv. kyslíkového koncentrátoru. Ten je určen pro ty, kteří již nepotřebují lékařskou ani ošetřovatelskou péči v nemocničním zařízení, ale je u nich ještě nutná kyslíková terapie, která jim umožní být doma.  Thomayerova nemocnice (TN) ve spolupráci se společností Oxytechnic zprostředkovává těmto pacientům zapůjčení zmíněného přístroje - tzv. OXYGENÁTORU.

20.11.2020

Celkem 300 kusů dárkových voucherů od Kadeřnického ateliéru Kotlár dostala Thomayerova nemocnice (TN) pro své zdravotníky z tzv. I. linie jako výraz poděkování a podpory za jejich práci, která je v této době zvláště namáhavá a obtížná. Dárkové vouchery v hodnotě 300 Kč jsou postupně distribuovány na jednotlivá covidová pracoviště. Vážíme si Vaší podpory!

20.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje soukromým dárcům za vitamínovou a potravinovou podporu pro naše zdravotníky. Každá taková pomoc je v této složité době vítána a je to zároveň výraz určitého poděkování ze strany veřejnosti vůči zdravotníkům, pro které to mnoho znamená.

19.11.2020

Krve a plazmy není nikdy dost! V duchu bohulibého hesla vyrazila do Thomayerovy nemocnice hodně povedená partička, kterou dal dohromady moderátor Petr Vágner (43). Nechyběli například hokejista Radko Gudas, fotbalista Vladimír Šmicer  nebo herec Martin Písařík. Do Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice (TN) přišel darovat krev i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a celá řada dalších známých osobností.

19.11.2020

Kvůli zákazu návštěv v nemocnicích v době epidemie covidu-19 pacienti prožívají velkou osamělost. Více než jindy je pro pacienty potřebná služba nemocničních kaplanů, kteří k nim i jako zaměstnanci nemocnic mohou přicházet a být jim nablízku. Lidé teď využívají příležitost svěřit se v daleko větší míře, řekla v rozhovoru kaplanka TN v Praze Doubravka Vokáčová. Lidé podle ní vedle péče o zdraví jejich těla potřebují také vědět, co je v nemocnici čeká, jak bude léčba probíhat nebo jakou mají perspektivu. Potřebují podle ní také cítit, že mají hodnotu jako člověk a podpořit vlastní sebeúctu v situaci, kdy jsou odkázaní na péči druhých.

13.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje zástupcům MČ Prahy 4 za štědrou pomoc ve formě zdravých a kvalitních potravin pro naše zdravotníky z tzv. I. linie. Podpora zdravotníků je v této době zvláště důležitá a každá taková pomoc má pro ně veliký význam.

13.11.2020

S chronickou obstrukční plicní nemocí se v Česku léčí zhruba 300 tisíc pacientů. Podle předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti a přednostky Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty UK a TN prof. MUDr. Martiny Vašákové, Ph.D. ale ve skutečnosti nemocí nejspíše trpí násobně více lidí. „Kuřáci většinou považují svůj kašel za normální, i zadýchávání se považují za zcela normální. To, co vidíme v ordinacích, je špička ledovce,“ poukázala. Zná případy, kdy chronická obstrukční plicní nemoc pacienty nijak nezatěžovala v běžném životě, ale projevila se, když se nakazili infekcí. „Doputovali třeba i do nemocnice,“ podotkla lékařka.

13.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice (TN) velice děkuje všem zdravotníkům, dobrovolníkům, studentům zdravotnických škol či medikům za pomoc a spolupráci v této složité koronavirové době. Je Vás opravdu hodně, kteří jste neváhali a přišli jste nabídnout svou pomoc. Iniciativa z Vaší strany byla a je veliká. Jen mediků do TN nastoupilo více než 100, což je více než při první jarní vlny epidemie. V současné době však již máme naplněné kapacity pomocného personálu. Aktuálně tak TN hledá už jen přímo zdravotnický personál.

 
Strana: 1 ... 8910111213141516171819202122 ... 66
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.