Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

18.08.2023

Svět Džungle, to je název projektu Nadace Archa Chantal, který se před časem realizoval v prostorách Střediska péče o děti s tuberkulózou a mykobakteriózami na Pediatrické klinice 1. LF UK ve FTN.  Velká část oddělení byla díky projektu zrekonstruována za téměř 350 tisíc korun. V celém prostoru byla položena nová podlahová krytina vč. výmalby světlými a pestrými barvami v duchu džungle a tím se celý prostor opticky projasnil a zvětšil.

16.08.2023

Před časem jsme si připomněli Světový den rakoviny plic. Akce zaměřené na prevenci, možnosti léčby a osvětu. Jde o typ rakoviny, která patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění. Ročně postihne okolo 6700 pacientů.  Bohužel na tento zhoubný nádor plic posléze zemře přibližně 5300 lidí za rok. Rakovina plic tak patří mezi nejčastější příčinu úmrtí mezi onkologickými diagnózami. Nejvíce postihuje samozřejmě kuřáky, kdy přibližně 85 ze 100 pacientů s karcinomem plic kouří cigarety nebo někdy v minulosti kouřilo. O prevenci, léčbě, rizikových faktorech či koho se tato nemoc nejvíce týká nebo zda rakovinou plic může onemocnět i nekuřák a jak hodně jsou škodlivé i různé náhražky cigaret, tak o tom všem a mnohem více hovořil MUDr. Libor Havel, vedoucí klinických studií pneumoonkologicé ambulance z Plicní kliniky 3. LF UK ve FTN ve Snídani s Novou.

11.08.2023

Cenu zdánlivě nejobyčejnějších věcí poznáme, až když je ztratíme. Pneumoonkolog MUDr. Libor Havel z Plicní kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici se zabývá nemocí, na kterou většina z nás nepomýšlí. Přitom často si rakovinu plic způsobujeme sami.  A nejen kouřením. Co způsobuje rakovinu plic, koho nejčastěji postihuje a jaké jsou možnosti léčby, tak na tyto a další otázky odpovídal MUDr. Havel v rozhovoru pro magazín Víkend v MF Dnes.

11.08.2023

Tuberkulóza je infekční onemocnění, o kterém se u nás příliš nemluví, protože jím trpí málo lidí. Momentálně je v českém registru necelých 400 pacientů. Podle odborníků ale přibylo nemocných, kteří mají takzvanou multirezistentní tuberkulózu, na niž běžné léky nezabírají. O tom, jak se této zákeřné chorobě vyhnout a jak ji léčit, hovoří v podcastu Neklepat! předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti prof. Martina Koziar Vašáková.

10.08.2023

Desítky volně se pohybujících muflonů, kteří jsou unikátní atrakcí Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči, nijak neznepokojuje čilý stavební ruch spojený s rekonstrukcí řady budov v areálu. V poklidu si žijí vlastním životem bez ohledu na množství lidí i aut a svojí přítomností těší návštěvníky. Někdy dokonce zapózují tak, že přimějí vytáhnout telefony a natáčet i zaměstnance nemocnice, pro něž jsou tato setkání prakticky každodenní.

10.08.2023

Díky dotačnímu programu REACT-EU začala před časem kompletní rekonstrukce Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT) ve FTN.  Nyní se projekt s názvem „Zvýšení bezpečnosti a kvality chirurgických výkonů realizovaných ve Fakultní Thomayerově nemocnici s r.č. CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_121/0016367“ blíží ke zdárnému konci a brzy bude možné otevřít nově zrekonstruovanou a vybavenou lůžkovou část dětské chirurgie a traumatologie.

09.08.2023

Mufloni patří neodmyslitelně k naší nemocnici a jsou takovým naším nekorunovaným maskotem. V rámci českých nemocnic, a dá se říci i v rámci min. Evropy, tvoří určitou raritu, která nemá obdoby v žádném jiném zdravotnickém zařízení. Aktuálně tvoří veliké stádo, které čítá přibližně kolem sto muflonů a "muflonek".

09.08.2023

Nejčastější zdravotní komplikací, která Čechy postihne přimo na dovolené, nebo po návratu, je průjem. Podle MUDr. Stanislavy Šimkové, primářky Infekčního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), by cestovatelský průjem neměli podceňovat senioři, děti a imunitně oslabení jedinci. Zároveň uvedla, že na cestovatelský průjem většinou nezaberou léky, ale přísná dieta a zavodňování. Proč nepomůže kola nebo piškoty? A kdy se vydat s průjmem k lékaři?

03.08.2023

Začal již 22. ročník prestižní soutěže Sestra roku, ve které se oceňují ti nejlepší z nejlepších z řad zdravotních sester či pečovatel a pečovatelů v sociálních službách. I v letošním roce tomu nebude jinak. Do finále soutěže se za Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN) úspěšně probojovala naše vrchní sestra z Interní kliniky 3. LF UK paní Mgr. Karolína Vaicová. Hlasovat pro ni můžete v anketě již od 1. srpna, a to na webových stránkách: https://www.soutez-sestraroku.cz/hlasovani/.

03.08.2023

Dárcovství krve, to bylo tématem reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima News, a to u příležitosti zahájení II. ročníku výzvy „I tobě v žilách koluje naše krev!“, která odstartovala na Transfuzním oddělení ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) a pokračuje dál. Kampaň na podporu dárcovství krve potrvá dva měsíce a tradičně ji vyhlásili složky IZS (Police ČR, HZS Praha a ZZS) s cílem zapojit veřejnost do této akce.

 
Strana: 1 ... 8910111213141516171819202122 ... 109
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.