Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

04.12.2020

Přes 200 lahví kvalitního vína dostali zdravotníci z Pneumologické kliniky 1. LF UK v TN od vinařů ze Svazku obcí Modré Hory. Vinaři z vinařství, vinných sklepů i restaurací se tímto způsobem rozhodli podpořit zdravotní personál z tzv. I. linie a zároveň jim tak poděkovat za náročnou a obětavou práci během koronavirové pandemie.

04.12.2020

Zdravotníci z Infekčního oddělení v Thomayerově nemocnici velice děkují zaměstnancům ze společnosti MARIMEX, a to za dary v podobě ovoce či nejrůznějších vitamínových doplňků stravy. Zaměstnanci uvedené firmy uspořádali finanční sbírku a z té pak nakoupili potraviny, produkty zdravé výživy a mnoho dalšího pro zdravotníky z I. linie.

03.12.2020

Klinika revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a TN má od 1. prosince 2020 nového přednostu, kterým se na základě výběrového řízení stal MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA. Do té doby byl touto pozicí pověřen MUDr. Petr Kopsa, který však kliniku neopouští a nadále bude na tomto pracovišti působit v pozici primáře.  Za účasti zástupců vedení TN, a to v čele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., se aktu jmenování zúčastnil rovněž prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., děkan 3. LF UK v Praze.

02.12.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje společnostem Janssen – Cilag, s.r.o. a Jasmino Foods, s.r.o. za jejich dary v podobě značkových krémů na ruce – NEUTROGENA a gelových dezinfekcí s aloe vera pro zdravotníky z tzv. I. linie v TN. Celkem 320 kusů krému zn. Neutrogena a 360 kusů gelové dezinfekce na ruce je postupně distribuováno zdravotnickému personálu z převážně covidových pracovišť.

01.12.2020

Celkem 48 monitorů a PC sestavy získali zdravotníci z I. linie v TN od společnosti Provident Financial (Provident). Zaměstnanci Providentu tímto způsobem poděkovali zdravotním sestrám a lékařům za jejich usilovnou a zodpovědnou práci během koronavirové pandemie. Monitory a dvě PC sestavy jsou postupně distribuovány do několika pracovišť v rámci Thomayerovy nemocnice (TN), a to ve spolupráci s Centrem podpůrné péče při TN.

01.12.2020

Spinální svalová atrofie (SMA) je pořádný prevít, který v tělíčkách bezbranných miminek umí nadělat pořádnou paseku. Ročně se s ní v Čechách narodí okolo 10 dětí. Mezi nimi loni byla i teprve třináctiměsíční Lucinka, u níž lékaři toto onemocnění rozpoznali až letos. V pražské Thomayerově nemocnici prodělala unikátní léčbu nejdražším lékem světa – Zolgensmou. A lék již přináší první kýžené výsledky. SMA je závažným onemocněním, s nímž si doposud současná medicína neví tak úplně rady. Dětem, které jsou spinální svalovou atrofií nemocné, schází při narození gen označovaný jako SMN 1, který je nezbytný pro přežití míšních buněk, skrz které člověk ovládá svaly.

01.12.2020

V našem Centru očkování a cestovní medicíny v Thomayerově nemocnici stále nabízíme mj. i OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE, a to až do vyčerpání zásob vakcíny.

30.11.2020

Celkem 200 kusů vánočních hvězd a dva vzrostlé vánoční stromy putovaly zdravotníkům  do Thomayerovy nemocnice (TN), a to díky zaměstnancům ze společnosti Bauhaus. Tímto darem poděkovali zdravotním sestřičkám a lékařům z tzv. I. linie za jejich náročnou a tolik důležitou práci, a to zvláště v této složité době, kdy každá taková veřejná podpora má pro ně veliký význam. Vánoční hvězdy udělaly všem velikou radost. Součástí darů byla i výzdoba vánočních stromků a rovněž potřebné stojany.

30.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje zástupcům společnosti Sense Vital Air, s.r.o. za užitečný dar v podobě výkonných čističek vzduchu, které jsou určené zvláště pro covidová pracoviště. Celkem TN získala 5 takových čističek, které najdou využití všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienická a protiepidemiologická opatření. Čističky byly speciálně navrženy pro boj proti nemoci covid-19. Jejich funkčnost a účinnost byla prokázána i měřením Chemického ústavu AV ČR.

27.11.2020

Další dětská pacientka, která trpí spinální svalovou atrofií (SMA), je teprve šestiměsíční Barborka. Ta se rovněž začala léčit v Thomayerově nemocnici stejně jako malá Lucinka. Bohužel v tomto případě jde o horší průběh nemoci, protože se diagnostikovala později. Pokud by ale došlo k jejímu dřívějšímu odhalení, a to hned po narození, vše by mohlo dopadnout jinak. U SMA hraje totiž důležitou roli čas a rychlé zahájení genové léčby, která je u tohoto onemocnění velice účinná. K samotné diagnóze nemoci přitom stačí odběr krve.

 
Strana: 1 ... 456789101112131415161718 ... 65
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.