Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

01.04.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byl dne 1.4. 2021 zahájen projekt – „Podpora rozvoje dobrovolnické činnosti a pilotní ověření nově zaváděných prvků Metodiky Programu dobrovolnictví v Thomayerově nemocnici“ č. DOB-00064190, který je financován prostř. Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

01.04.2021

FTN upozorňuje na technickou chybu v rezervačním systému k očkování proti covid-19, kdy omylem došlo k objednávání termínů již od 5:00 hod.
Očkování však probíhá až od 7:00 hod.!

Během velikonočních svátků ve dnech 2. a 5. dubna bude očkovací centrum i odběrové centrum uzavřeno (antigenní testování, PCR testy)!

01.04.2021

Jen stěží uvěřitelný je příběh 15letého chlapce, který se 4. prosince loňského roku zřítil z 19. patra budovy v pražských Hájích. Padal zhruba z 60metrové výšky, vážně se zranil a jeho šance na život byly mizivé. Přesto ale přežil, měsíc po pádu se již dokázal omezeně pohybovat i plynule komunikovat a přesně po 70 dnech ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) ho lékaři propustili domů bez vážnějších následků. „Člověk tomu skoro až nevěří,“ řekl Blesku jeho ošetřující lékař Martin Prchlík.

31.03.2021

Dárkové tašky plné energetických nápojů a tyčinek putovaly zdravotníkům z tzv. I. linie ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to od zástupců hotelu The President – Hotel Prague. Ti tak poděkovali zdravotníkům z covidových odděleních za jejich náročnou a vyčerpávající práci, kterou denně odvádějí při současné koronavirové pandemii.

30.03.2021

O chutné a milé překvapení pro zdravotníky z tzv. I. linie ve Fakultní Thomayerově nemocnici se tentokrát postarali zástupci Policie ČR. Ti během pondělního odpoledne dovezli do FTN dary v podobě domácích buchet, bábovek či koláčů jako výraz poděkování a podpory vůči našim zdravotníkům, kteří pracují na covidových odděleních.

29.03.2021

Rozhovor s prof. MUDr. Martinou Vašákovou, Ph.D., přednostkou Pneumologické kliniky I. LF UK ve FTN o léku bamlanivimabu a dalších možnostech léčby nemoci covid-19. Máme nadějné léky, Češi by ale jako ochranu před virem měli především zhubnout, říká expertka. Lék bamlanivimab se osvědčil, navíc jsme u pacientů nepozorovali vedlejší účinky, chválí jeden z léků proti koronaviru přednostka Pneumologické kliniky I. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici Martina Vašáková.

26.03.2021

Do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) dorazil první tzv. lineární urychlovač, který je určen pro léčbu onkologických pacientů.  Ozařovač - TrueBeam (Varian Medical Systems) poskytuje nejmodernější techniky radioterapie. Ozařování lze bezproblémově přizpůsobit dýchání pacienta (tj. DIBH-deep inspiration breathhold, 4D radioterapie). Přesné nastavení pacienta před ozářením je zabezpečeno díky speciálnímu polohovacímu 6D stolu. Lineární ozařovač umožňuje vysoce přesné ozáření zhoubných nádorů s účinným šetřením okolních zdravých orgánů. V nejbližší době dorazí do FTN ještě druhý tento unikátní přístroj.

26.03.2021

O možnostech léčby nemoci covid-19 a o různých přístupech k ní, o očkování či o novém bamlanivimabu, který je určen pro léčbu rizikových pacientů s mírným průběhem nemoci, poskytla rozhovor prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky I. LF UK ve FTN pro redakci DVTV. Tématem rozhovoru byl i lék – Ivermektin a postoji k němu ze strany Plicní kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN).

24.03.2021

Premiér Andrej Babiš o víkendu vyzval nemocnice, aby více používaly experimentální lék bamlanivimab od firmy Eli Lilly, který pomáhá předejít těžkému průběhu nemoci u rizikových pacientů. Zájem lékařů je podle něj zatím malý. Ze sta nemocnic se ozvalo šest desítek, které převzaly šest set balení. Česká republika jich přitom objednala tři tisíce. Více informací o bamlanivimabu na webu FTN.

24.03.2021

S chutí pečeme pro zdravotníky a rádi!, tak by se dala nazvat veřejná podpora ze strany několika lidí, dětí či dobrovolníků, kteří se rozhodli poděkovat zdravotníkům z Fakultní Thomayerovy nemocnice za jejich nekonečné úsilí během současné koronavirové pandemie. Doslova desítky pečených koláčů, sladkých dezertů, buchet, cukroví či domácích bábovek nebo doplňků zdravé výživy, energetických nápojů a mnoho dalšího, to vše putovalo zdravotníkům z tzv. I. linie ve FTN jako podpora místních covidových oddělení.

 
Strana: 1 ... 5678910111213141516171819 ... 72
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.