Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

04.11.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla slavnostně zahájena generální rekonstrukce Plicní kliniky I. LF UK, která je financována z EU dotací v rámci OP ŽP a také ze státního rozpočtu. Symbolickým poklepáním kladivem na zdi pavilonu G1, ve kterém sídlí klinika, tak odstartoval komplexní projekt zahrnující nejen samotnou rekonstrukci budovy vč. vnitřních prostor, ale i realizaci energeticky úsporných opatření. Mezi ty patří především instalace úsporných topných těles, kompletní výměna starého osvětlení na úsporná LED svítidla atd. Díky tomuto projektu dojde k výraznému snížení energetické náročnosti Plicní kliniky.

04.11.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že od 4.11. platí dobrovolné používání respirátorů ve vnitřních zdravotnických prostorách zařízení či při návštěvách pacientů, a to v souvislosti se současným příznivým vývojem epidemiologické situace. Omezení návštěv zatím platí nadále.

03.11.2022

Ministerstvo zdravotnictví vydalo stručnou brožuru k očkování, která srozumitelně a jasně odpovídá na řadu často kladených otázek kolem očkování.

02.11.2022

O novou vakcínu - Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem. V minulém týdnu si pro ni přišlo do našeho OČKOVACÍHO CENTRA přes 553 lidí. Vakcína je určena pro děti starší 12 let a dospělí s nárokem na 3. či 4. dávku. Od 1.11. opět očkujeme v pavilonu B1.

02.11.2022

FTN upozorňuje, že od 1.11. opět očkujeme proti Covidu-19 v očkovacím centru v pavilonu B1, který byl do té doby krátce uzavřen z důvodu výměny oken a vnitřní rekonstrukce.

27.10.2022

28. říjen je významným dnem, kterým si připomínáme a oslavujeme DEN VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU. U této příležitosti přeje vedení FTN všem hlavně pevné zdraví, klid a pohodu v kruhu svých nejbližších a rodiny.

26.10.2022

O novou vakcínu - Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem. V minulém týdnu si pro ni přišlo do našeho OČKOVACÍHO CENTRA přes 1032 lidí. Vakcína je určena pro děti starší 12 let a dospělí s nárokem na 3. či 4. dávku.

25.10.2022

Centrum podpůrné péče (CPP) z FTN prostřednictvím Nadačního fondu Léčivka uspořádalo začátkem října tradiční Podzimní dobročinný bazar. Díky mnoha dárcům, ať už firem (Provident, CGI, TPA, Microsoft, AT Kearney aj.) nebo drobnějších soukromých dárců, si mohli návštěvníci bazaru vybrat z velkého množství krásných a užitečných věcí. Počet kupujících byl dokonce vyšší než v předchozím roce a díky tomu se podařilo získat i úctyhodných 73 235 Kč.

25.10.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice opět získala důležitý Certifikát kvality a bezpečí od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví, s.r.o. na další tři roky, a to až do 15. října 2025. Certifikát je udělován pouze těm zdravotnickým zařízením, která splňují ty nejnáročnější kritéria a podmínky pro poskytování kvalitní a bezpečné lůžkové zdravotní péče.

24.10.2022

Energetická krize ohrozila dodávky elektřiny a plynu do řady klíčových institucí v Česku. Smlouvy na příští rok zatím nemají uzavřené nejen školy či domovy důchodců, ale také třeba nemocnice. Ty se na zvyšující ceny připravují také s předstihem, a to kupříkladu zateplováním budov. Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala největší stavební a energetickou modernizaci pavilonů za posledních čtyřicet let. Celkově tento projekt zahrnuje 20 objektů. Rozhovor pro Novinky.cz poskytl ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.