Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

06.01.2023

Ročně podlehne rakovině plic v Česku kolem pěti tisíc lidí. Bohužel ji nelze odhalit v počátku, ale zpravidla až když je pozdě. Nemoc si většina z nás spojuje hlavně s kuřáky, ale týká se i nekuřáků. V pořadu Neklepat! hovoří přední český pneumoonkolog z Fakultní Thomayerovy nemocnice Libor Havel, který sice všem doporučuje nekouřit, ale navrhuje i alternativní řešení, když prostě kouřit chcete…

04.01.2023

Vedení FTN se po delší přestávce z důvodu covidové pandemie opět setkalo s dobrovolníky v místní kapli sv. Václava, aby jim poděkovalo za jejich spolupráci, energii a aktivity realizované v roce 2022 v rámci dobrovolnického programu. Ten ve FTN probíhá prakticky již od roku 2005 a patří mezi nejdéle fungující programy zaměřené na dobrovolnictví ve státních zdravotnických zařízeních.  K tradičnímu setkání došlo za účasti ředitele nemocnice doc. MUDr. Zdeňka Beneše, CSc. a rovněž náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Mgr. Jaroslavy Mrkvičkové, MBA a dalších.

30.12.2022

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) chce velice poděkovat spisovatelce Věře Krpálkové za její dětské knihy, kterými udělala radost našim nejmladším pacientům v době vánočních svátků. Celkem šlo o 80 dětských ilustrovaných knih s příběhy strýčka Bena.

27.12.2022

Hezké a klidné Vánoce všem a především pevné zdraví Vám přeje

Vaše FTN

22.12.2022

Zdravotníci z Odd. geriatrie a následné péče z FTN velice děkují dětem z Dětského domova Dolní Počernice za dárky a milé překvapení v podobě vlastnoručně vyrobených kreseb a dalších hezkých věcí. Šlo o velice příjemné setkání, zajímavou diskusi s dětmi z dětského domova a příjemnou atmosféru.

21.12.2022

Dětské centrum z FTN velice děkuje dětem z mateřských a základních škol z Prahy 4 za vánoční dárky a nejrůznější užitečné věci, které se podařilo získat v rámci tradiční sbírky „Děti dětem“, a to v celkové hodnotě neuvěřitelných 400 tis. korun. Šlo již o dvanáctý ročník této sbírky, kterou organizuje Praha 4.  Celkem se do sbírky zapojily děti z 34 základních a mateřských škol.

19.12.2022

Očkovací centrum ve FTN stále nabízí veřejnosti očkování proti chřipce. V současné době, kdy chřipková epidemie nabírá na síle, je očkování tím nejúčinnějším způsobem ochrany, a to zvláště u starších lidí, seniorů či chronicky nemocných lidí.

19.12.2022

FTN upozorňuje, že od 1.1.2023 se Očkovací centrum přesouvá z pavilonu B1 na pavilon K. Týká se to očkování proti covid-19, očkování cestovatelů, zájemce o očkování proti hepatitidám, klíšťové meningoencefalitidě, tetanu i dalším chorobám vyskytujícím se v ČR. Proti infekční nemoci - covid 19 nadále očkujeme bez registrace!

16.12.2022

Zdravotníci z Novorozeneckého oddělení ve FTN převzali z rukou žáků 3.třídy ze ZŠ Nový PORG dárky pro naše nejmenší dětské pacienty. Ve škole se totiž konala tradiční školní slavnost, kde v dobročinném stánku třeťáci prodávali své výrobky. Výtěžek ve výši 20 tis. Kč se škola rozhodla svěřit do rukou neziskové organizace NEDOKLUBKO, která dlouhodobě spolupracuje s Novorozeneckým oddělením z FTN. Z části daru byly pořízeny deky a podhlavníčky do inkubátorů pro děti hospitalizované na Neonatologickém oddělení ve FTN.

16.12.2022

Z důvodu vysokého počtu hospitalizovaných i ambulantních pacientů s respiračními onemocněními, kdy kapacita lůžek na oddělení je již velmi omezená a hrozí další šíření nákazy, platí ve FTN zákaz návštěv, a to od soboty 17.12.2022.

 

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.