Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

23.04.2024

FTN upozorňuje, že ve dnech 24. a 27. května nebude Transfuzní oddělení provádět standardní odběry krve ani plazmy, a to z technických a provozních důvodů.

22.04.2024

Výhody jako nižší daně či den volna bývají hlavním důvodem, proč darovat krev. Párek navíc může pak být motivem výběru, kde lidé krev darují. „Po odběru si může dát kávu, čaj nebo šťávu a obvykle párek, ale může si vybrat i vegetariánské či veganské občerstvení, jako sýry, jogurt, ovocnou přesnídávku a na cestu domů si vzít sušenku a čokoládu,“ jmenuje MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního odd. ve FTN s tím, že hodnota potravin je asi 120 korun. Dárci tady dále dostanou vitaminy či jiné drobnosti od zdravotních pojišťoven.

22.04.2024

Většina nevyléčitelně nemocných chce znát svou prognózu a stále více lidem se daří prožít poslední dny doma. Závěry nového průzkumu překvapily i mnohé odborníky. Jen třetina oslovených ale dokázala popsat význam paliativní péče, která pomáhá pacientům s těmi nejvážnějšími diagnózami. Paliativní péče znamená celkovou péči o nemocné, kteří se dostali do takového stadia, které se již nedá léčit. „Staráme se o to, aby se měli dobře, aby ta nemoc co nejmíň zlobila, aby měli služby, když docházejí síly. Můžou mít prognózu v řádu dlouhých měsíců nebo krátkých let,“ popsala vedoucí lékařka Oddělení paliativní péče Fakultní Thomayerovy nemocnice MUDr. Zuzana Křemenová.

18.04.2024

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se ohrazuje proti článku v Seznam Zprávách (V nemocnici fouká starými okny na nemocné děti a mimina? Dejte tam peřinu, z.d.17.4.), který se týká údajně špatné situace na Pediatrické klinice 1. LF UK v souvislosti s jejím technickým stavem. Celý článek byl redaktorem záměrně a jednostranně napsán negativně, aniž by použil objektivní informace, které jsme mu poskytli v souvislosti s rekonstrukcemi, opravami a plány do budoucna, které se už realizovaly nebo se budou realizovat a týkají se kliniky. Redaktor měl tyto informace z naší strany rovněž k dispozici v písemně formě, ale přesto je ve svém článku účelově nepoužil i přesto, že jsme mu s rozhovorem vyšli vstříc. Redaktora jsme žádali o vyvážený a objektivní rozhovor. Bohužel se tak nestalo. Nicméně FTN rekonstruuje, investuje a opravuje své pavilony tak, jak je to jen časově a finančně možné, a to se týká také Pediatrické kliniky. Jen za období 2020 až 2023 byly ve FTN realizovány investiční projekty na různé rekonstrukce, opravy či přestavby budov v celkové hodnotě 2,4 mld. Kč, a to díky EU fondům a za podpory Min. zdravotnictví. Dále se jednalo o investice do nového přístrojového vybavení, techniky, nové technologie a provozu díky programu REACT-EU, které byly ve výši za téměř 650 mil. Kč. To vše za plného provozu nemocnice a bez jakéhokoliv omezení zdravotní péče.

16.04.2024

V březnu 2024 se v naší porodnici (pavilon U) ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) narodilo celkem: 187 miminek. Nejvíce bylo Davidů, Elišek, Viktorií a Leontýnek. Všem maminkám a jejich dětem přejeme hlavně pevné zdraví, štěstí a pohodu.

 

11.04.2024

Nadační fond Davida Švestky (NF) byl založen zaměstnanci Pediatrické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to za účelem podpory a rozvoje aktivit kliniky. Příkladem toho byla i veřejná sbírka fondu na studii k projektové dokumentaci plánovaného nového centrálního pediatrického pracoviště. To by v budoucnosti mělo vzniknout v prostorách pavilonu B5, kde se mj. nachází i Klinika dětské chirurgie a traumatologie. Z tohoto důvodu se zaměstnanci kliniky prostř. NF rozhodli pomoci, a přišli s myšlenkou mj. podpořit plánovaný vznik tohoto pediatrického centra, kde by se soustředila veškerá zdravotní péče o dětské pacienty. Aktuálně byla veřejná sbírka již zastavena a vybrané prostředky budou účelně využity dle předmětu jejího zadání, a tedy na zmíněnou studii. Zástupci Nadačního fondu všem dárcům ještě jednou děkují za vyjádřenou podporu.

09.04.2024

Centrum podpůrné péče ve FTN vás zve na tradiční JARNÍ DOBROČINNÝ BAZAR, který začíná dne 11.4. v 9.00 hod. v kapli sv. Václava. Doplňte si vaše šatníky pěkným, originálním a levným oblečením. Svými nákupy také podpoříte projekty Dobrovolnického centra, herní terapie a duchovní péče ve FTN. Kromě oblečení na vás bude čekat mnoho dalších zajímavých věcí jako například bižuterie, porcelán, knihy, kabelky, dekorace či hračky pro vaše děti.

04.04.2024

Ve Vídni se před časem konala konference s názvem #ECR2024 (EUROPEAN CONGRESS OF RADIOLOGY), která byla zaměřena na dosavadní úspěchy a prezentace mezinárodního projektu SOLACE. Ten se zabývá implementací a optimalizací efektivního a pokročilého screeningu karcinomu plic v rámci EU. Tento projekt je spolufinancovaný programem EU4Health. Za FTN se konference zúčastnila prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka z Pneumologické kliniky 1. LF UK, která zhodnotila dosavadní zkušenosti a úspěchy projektu zaměřeného na program časného záchytu rakoviny plic v ČR. Zpětná vazba a diskuse o nových směrech ve screeningu rakoviny plic byla živá a zajímavá.

03.04.2024

Preventivní program na odhalení rakoviny plic je skoro v půlce pětileté pilotní doby. Určený je pro čtvrt milionu silných kuřáků nad 55 let věku. Lékaři za tu dobu oslovili každého desátého z nich, zapojila se polovina. Nádor se bez screeningu často projeví příliš pozdě na to, aby se dal zvládnout. Ročně na něj v tuzemsku umírá pět tisíc lidí.

03.04.2024

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání
  • odbornou a zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost podle zákona č. 95/2004 Sb.
  • zájem o obor
  • krátká praxe v oboru vítána, není podmínkou
  • jazykové znalosti
  • ochotu podílet se na zajištění nočního provozu

 

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.