FTN SE STALA ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM PROJEKTU „KVALITNÍ A BEZPEČNÁ NEMOCNICE 2023“

13.09.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) získala ocenění absolutního vítěze projektu – Kvalitní a bezpečná nemocnice 2023. Stalo se tak u příležitosti vyhlášení výsledků již XV. ročníku zmínění ankety, kterou tradičně vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Za FTN si ocenění přišli převzít ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA a Mgr. Pavla Jamrichová, vedoucí Oddělení kvality.

Plaketu Kvalitní a bezpečné nemocnice získávají ty nemocnice, které byly v uplynulém roce akreditovány a současně byly auditory vyhodnoceny jako kvalitní a bezpečné zdravotnické zařízení, a to za nadstandardní a vysoce kvalitní přístup k řízení kvality a bezpečí, pacientům a zaměstnancům. Významným kritériem je také dosažený pokrok v oblasti kvality poskytované zdravotní a ošetřovatelské péče. Hlavním smyslem ankety je ocenit a motivovat odpovědné pracovníky, kteří se podílejí na řízení kvality a bezpečí poskytované péče i zaměstnance, kteří nastavená pravidla dodržují.

„Jsem velice rád, že jsme jako nemocnice opět obstáli v uvedené anketě a stali jsme se absolutním vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice za rok 2023. Chtěl bych tímto všem našim zdravotníkům a ostatním zaměstnancům upřímně poděkovat za jejich práci, přístup a zodpovědnost, protože bez nich by to nešlo. Získané ocenění je zároveň výsledkem naší společné a usilovné práce,“ řekl ředitel FTN Zdeněk Beneš a dodal: „Doufám, že neusneme na vavřínech a udržíme si kvalitu zdravotní péče a bezpečnost v naší nemocnici na stále vysoké úrovni.“

Konference se konala pod záštitou ministra zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimila Válka, CSc., MBA, EBIR a České asociace sester.

Více o České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.