Oddělení paliativní péče

V rámci ambulance paliativní medicíny poskytujeme komplexní péči dětským i dospělým pacientům s nevyléčitelnou nemocí. Pečujeme o to, aby nemocný netrpěl bolestí ani jinými nepříjemnými příznaky, snažíme se o zmírnění fyzického, psychosociálního i spirituálního utrpení a zlepšení kvality života pacienta. Náš multidisciplinární tým ve složení lékař, sestra, psycholog, sociální pracovník a kaplan Vám dokáže poradit a podpořit Vás  v těžké životní situaci, kterou je pokročilá nemoc. V centru naší péče je nemocný a jeho rodina, s pacientem uděláme plán dalšího postupu dle jeho preferencí, zajistíme podpůrné služby  a pomůžeme mu žít důstojně tam, kde si to přeje.


Dále poskytujeme komplexní konziliární činnost v oboru paliativní medicína, může si nás přizvat zdravotnický tým na kterémkoliv oddělení nemocnice v případě, že pečuje o dětského nebo dospělého pacienta s nevyléčitelnou nemocí. Pečujeme o to, aby nemocný netrpěl bolestí ani jinými nepříjemnými příznaky, snažíme se o zmírnění fyzického, psychosociálního i spirituálního utrpení a zlepšení kvality jeho života. Náš multidisciplinární tým ve složení lékař, sestra, psycholog, sociální pracovník a kaplan Vám dokáže poradit a podpořit Vás v těžké životní situaci, kterou je pokročilá nemoc. S pacientem a jeho rodinou probereme jejich situaci tak, aby jí rozuměli, plánujeme za hospitalizace další kroky po propuštění z nemocnice, pomáháme se zajištěním návazných služeb, které jsou potřeba pro to, aby pacient s pokročilou nemocí mohl žít důstojně a v prostředí, kde je mu nejlépe.

vedoucí lékař:
MUDr. Zuzana Křemenová
zuzana.kremenova@ftn.cz


vedoucí sestra:
Mgr. Jana Šrámková
jana.sramkova@ftn.cz


kontakt:
tel.: 261 083 409

dospělí:
tel.: 703 193 591

děti:
tel.: 739 381 088


umístění:
pavilon F1


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.