Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

15.12.2020

Krevní skupina by mohla mít vliv na závažnost infekce covid-19. U koronavirového onemocnění je známo, že aktivuje krevní srážení a lidé s krevní skupinou A mají větší sklon k tvorbě sraženin a častěji trpí infarkty a mrtvicemi. Mezi těmi, kteří pak skončí v nemocnici, může být krevní skupina A více zastoupena, říká pro Aktuálně.cz MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice.

14.12.2020

Dnes ráno (dne 10.12.) byl do venkovního areálu Thomayerovy nemocnice (TN) vypuštěn muflon, který byl v květnu odvezený s tříštivou zlomeninou do Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Do nemocnice se vrátil už uzdravený, po dlouhé léčbě a rehabilitaci. Nyní se znovu připojil k domovskému stádu, které v areálu nemocnice a okolním lese žije mnoho let a rozptyluje zdejší pacienty. Muflon byl do volné přírody vypuštěn za účasti zástupců Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a Magistrátu hl. m. Prahy.

14.12.2020

Darovat krev je normální. Nebo by přinejmenším mělo být a totéž lze říci o tzv. rekonvalescentní krevní plazmě, která účinně bojuje s následky nemoci covid-19. Jde o plazmu, kterou mohou darovat lidé, kteří se z nemoci vyléčili. Na to, jak působí, zda je jí dostatek a zda je, nebo není třeba se při odběru bát, se Blesk.cz zeptal doktora Petra Turka, který je primářem Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice v pražské Krči.

11.12.2020

Hotový zázrak! Tak se dá bez nadsázky nazvat to, co se 4. prosince odpoledne odehrálo v pražských Hájích. Teprve 15letý chlapec se zřítil z 19. patra tamní budovy, pád z obrovské výšky přežil. Velkou měrou se o to zasloužili záchranáři, kteří vážně zraněného chlapce na místě pečlivě a ukázkově ošetřili, a také tým jednotky intenzivní péče Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Thomayerově nemocnici, který se o chlapce nyní stará. O tom, jak se mu daří, pro Blesk.cz promluvil vedoucí lékař MUDr. Martin Prchlík.

10.12.2020

Nadace Křižovatka ke konci listopadu předala darem celkem 30 monitorů dechu v celkové hodnotě 60 000,- Kč, které byly určeny pro Novorozenecké oddělení v Thomayerově nemocnici (TN). Za TN monitory převzal primář oddělení MUDr. Jiří Zach. Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti CHAPS, NOVATO, PRO.MED.CS., GreenSwan Pharmaceuticals, Společné obalovny (PORR) a LIGHT WORKS v rámci projektu „Maminko, dýchám“.

01.12.2020

Celkem 48 monitorů a PC sestavy získali zdravotníci z I. linie v TN od společnosti Provident Financial (Provident). Zaměstnanci Providentu tímto způsobem poděkovali zdravotním sestrám a lékařům za jejich usilovnou a zodpovědnou práci během koronavirové pandemie. Monitory a dvě PC sestavy jsou postupně distribuovány do několika pracovišť v rámci Thomayerovy nemocnice (TN), a to ve spolupráci s Centrem podpůrné péče při TN.

01.12.2020

Spinální svalová atrofie (SMA) je pořádný prevít, který v tělíčkách bezbranných miminek umí nadělat pořádnou paseku. Ročně se s ní v Čechách narodí okolo 10 dětí. Mezi nimi loni byla i teprve třináctiměsíční Lucinka, u níž lékaři toto onemocnění rozpoznali až letos. V pražské Thomayerově nemocnici prodělala unikátní léčbu nejdražším lékem světa – Zolgensmou. A lék již přináší první kýžené výsledky. SMA je závažným onemocněním, s nímž si doposud současná medicína neví tak úplně rady. Dětem, které jsou spinální svalovou atrofií nemocné, schází při narození gen označovaný jako SMN 1, který je nezbytný pro přežití míšních buněk, skrz které člověk ovládá svaly.

01.12.2020

V našem Centru očkování a cestovní medicíny v Thomayerově nemocnici stále nabízíme mj. i OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE, a to až do vyčerpání zásob vakcíny.

30.11.2020

Celkem 200 kusů vánočních hvězd a dva vzrostlé vánoční stromy putovaly zdravotníkům  do Thomayerovy nemocnice (TN), a to díky zaměstnancům ze společnosti Bauhaus. Tímto darem poděkovali zdravotním sestřičkám a lékařům z tzv. I. linie za jejich náročnou a tolik důležitou práci, a to zvláště v této složité době, kdy každá taková veřejná podpora má pro ně veliký význam. Vánoční hvězdy udělaly všem velikou radost. Součástí darů byla i výzdoba vánočních stromků a rovněž potřebné stojany.

30.11.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje zástupcům společnosti Sense Vital Air, s.r.o. za užitečný dar v podobě výkonných čističek vzduchu, které jsou určené zvláště pro covidová pracoviště. Celkem TN získala 5 takových čističek, které najdou využití všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienická a protiepidemiologická opatření. Čističky byly speciálně navrženy pro boj proti nemoci covid-19. Jejich funkčnost a účinnost byla prokázána i měřením Chemického ústavu AV ČR.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.