FTN dosud hospitalizovala přes 360 ukrajinských uprchlíků. Ambulantně jich ošetřila téměř 2490!

25.08.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 360 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy atp. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 164 nemocných. V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN k dnešnímu dni ošetřeno více než 2490 lidí, kteří utekli do ČR před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat i celkem 66 porodů.

Ve FTN působí i několik tzv. UA POINTŮ, a to pro dospělé či děti z Ukrajiny. Nejčastěji přicházejí ukrajinští pacienti s různými zažívacími potížemi, bolestmi zad, se záněty močového měchýře, nachlazením či se zvýšeným krevním tlakem atp. V průměru přijde do UA POINTu (pavilon A1 – dospělí) do 20 lidí za den, ale tradičně před víkendem to bývá i 30 nemocných.  Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení (pavilon U). Na Pediatrické klinice 1. LF UK (pavilon G2) poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje mj. například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem. Naprostá většina ukrajinských pacientů je řádně pojištěna. Celková vyšetření ve FTN probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací.

Vaše FTN


Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.