Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

08.10.2020

S nárůstem pozitivních pacientů s onemocněním covid-19 roste i tlak na zvyšování kapacit lůžek pro tyto nemocné. Tato lůžka však musí někdo obsluhovat a je to zdravotnický personál, kterého bohužel není dostatek. Aktuálně chybí v TN přibližně 50 zdravotních sester a dalšího pomocného personálu, bez kterého se žádná nemocnice neobejde. O tom, jak náročná je práce zdravotníků při péči o pozitivní pacienty, kolik hodin navíc musí sloužit na úkor svého osobního a rodinného života či jak vypadá taková práce v praxi, tak o tom všem byla reportáž na CNN Prima News, ve které hovořily přímo samotné zdravotní sestřičky z nově vytvořeného specializovaného lůžkového oddělení s JIP pro pacienty s koronavirovou infekcí.


TN hledá nové posily pro práci s covid+ pacienty – více najdete na webu TN ZDE.

06.10.2020

Kromě vakcíny, která pomůže ve vítězném boji s novým koronavirem, se medicínský svět intenzivně zabývá i hledáním vhodné léčby nemoci COVID - 19, kterou tento vir způsobuje. Jednou z možností, která se ukazuje jako účinná, je použití krevní plazmy těch, kteří mají nákazu již za sebou. Rozhovor na téma krevní plazmy od vyléčených pacientů z nemoci Covid-19, která může pomoci v léčbě této virové infekce, mluvil v rozhovoru pro server – G.cz MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení TN.

06.10.2020

O příznacích chřipky anebo rýmy či obyčejném nachlazení v souvislosti s onemocněním Covid-19 hovořil MUDr. Jan Paska, MBA, primář z ORL v rozhovoru pro aktualne.cz. Poznat rozdíl mezi příznaky chřipky a onemocněním Covid-19 není jednoduché a prakticky jediným vodítkem je testování s potvrzeným a jednoznačným výsledkem.

05.10.2020

V TN přibývá stále více pacientů s onemocněním Covid-19 (k 5. 10. – 41 pacientů) a tento růst si vyžaduje i vyšší nároky na uvolnění lůžkových kapacit v nemocnici na úkor ostatní zdravotní péče. Jak náročná je práce zdravotníka při péči o Covid+ pacienty a jaká pracoviště se musela během krátké doby přetransformovat na speciální covidová oddělení s JIP, tak na tyto a další otázky odpovídali zdravotníci z TN v reportáži pořadu Události na ČT.

01.10.2020

Lékaři v pondělí přinesli lidem s idiopatickou plicní fibrózou pozitivní zprávu. Pacientům už nově nehrozí, že by v případě snížení funkce plic přišli o moderní léky, které jim mohou prodloužit život o více než dva a půl roku. Bez léčby se jejich doba dožití krátila na týdny, maximálně měsíce. Nemoc, která poškozuje plicní sklípky, postupně pacientovi ztěžuje dýchání. Komentář pro server iDnes.cz k tomuto tématu poskytla prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN. V Česku se nyní s nemocí léčí 624 pacientů.

30.09.2020

Jak náročná je péče o pacienty s onemocněním Covid-19 a co všechno si musí zdravotník na sebe obléci, pokud pracuje na izolovaném oddělení s těmito nemocnými? O jaké zdravotnické ochranné pomůcky se jedná a jak se v nich zdravotníci cítí, tak na tyto a další otázky odpovídala zdravotní sestra z plicní kliniky v rozhovoru pro CNN Prima News.

29.09.2020

Jaká hygienická a protiepidemická opatření zavedla porodnice v Thomayerově nemocnici v souvislosti s koronavirovou pandemií, aby se budoucí maminky a jejich novorozeňata cítila v bezpečí? Jaká platí pravidla pro otce při porodu a jaké ochranné pomůcky je nutné použít či jak dlouho může být přítomen při porodu, to vše se dozvíte v reportáži na CNN Prima News.

29.09.2020

Počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním Covid-19 se neustále zvyšuje a ne jinak tomu je i v Thomayerově nemocnici. Od začátku vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN s tímto onemocněním léčeno více než 170 pacientů. S nárůstem počtu těchto pacientů přirozeně rostou i nároky na další lůžka, kterých je čím dál více zapotřebí. Jen za poslední dobu TN pro tyto účely vytvořila více než 18 speciálních lůžek v rámci plicní kliniky. Pacienti jsou zde převážně léčeni lékem remdesivir či krevní plazmou.

23.09.2020

Čeští pneumologové doporučují preventivní kontrolní plicní vyšetření pacientům, kteří prodělali covid-19. U části vyléčených totiž nemoc zřejmě zanechává stopy, a to na plicích nebo srdci.

23.09.2020

Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví uděluje ceny každý rok. V několika kategoriích vyhrávají ty nemocnice, které podle poroty udělaly v minulém roce největší pokrok. Letos uspěla Thomayerova nemocnice i LDN v Hradci Králové. Hlavní cenu v kategorii nejlepší fakultní nemocnice si odnesla Thomayerova nemocnice v Praze.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.