Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

04.11.2019

O onemocnění tuberkulózou (TBC) a co vše je s tím spojeno pro pacienty, ale i pro samotné lékaře se vyjádřila prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN v článku novinky.cz. Prof. Vašáková je zároveň předsedkyní České pneumologické a ftizeologické společnosti a v Thomayerově nemocnici pracuje již radu let. Patří mezi přední plicní lékaře v ČR a je respektována i v zahraničí.

29.10.2019

Nejen v pražských nonstop lékárnách dochází k problémům. Zejména v období chřipek a nachlazení tyto provozovny berou nemocní lidé nárazově útokem. Vznikají tak situace, při kterých lidé musejí čekat v dlouhých nedůstojných frontách, které připomínají doby dávno minulé. Své o tom ví i v Thomayerově nemocnici, jejíž spádová oblast kromě metropole zasahuje i do Středočeského kraje. Ten v současnosti žádnou nonstop lékárnou nedisponuje, podle vyjádření úřadu ji však ani nepotřebuje.

29.10.2019

Je kouření e-cigaret škodlivější než běžná cigareta anebo ne či jaký je vliv e-cigarety na zdraví člověka a máme se čeho obávat nebo co způsobuje kouření cigaret dýchacímu systému? Na tyto a podobné  otázky k tématu e-cigaret poskytl rozhovor primář MUDr. Luděk Stehlík z Pneumologické kliniky 1. LF UK z Thomayerovy nemocnice pro blesk.cz.

22.10.2019

Rakovina varlat nebo prostaty jsou závažná onemocnění, ale dají se léčit, pokud se nezanedbá prevence a včas přijde člověk na kontrolu. Rakovina varlat se vyskytuje nejen u mužů staršího věku, ale nejčastěji mezi 20. a 40. rokem života. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv to řekl přednosta Urologické kliniky 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D.

21.10.2019

Fyzioterapie je obdobně těžká a riziková práce jakou vykonávají například hasiči, pyrotechnici či silničáři, kteří za plného provozu opravují vozovky. Vyplývá to z rozhodnutí pražské hygienické stanice, která letos na základě měření lokální svalové zátěže zařadila profesi „fyzioterapeut – žena“ do třetí rizikové kategorie. Měření, které pro své zaměstnance zařídila pražská Thomayerova nemocnice, je průlomové a mohlo by ovlivnit situaci v ostatních zdravotnických zařízeních. Ženám fyzioterapeutkám tím totiž vzniká nárok na rizikový příplatek a speciální zaměstnanecké podmínky.

18.10.2019

Potravinová intolerance je v poslední době velice sledovaným společenským tématem, které se nevyhýbá ani sportovcům nebo mladým lidem. O problémech, které mohou nastat např. při neschopnosti dostatečně štěpit laktózu nebo při nesnášenlivosti lepku se vyjádřil RNDr. Milan Paulík, vedoucí Imunologické laboratoře z TN v článku pro blesk.cz. Článek se věnoval jednomu případu mladého sportovce, který trpěl problematickou potravinovou intolerancí, a ta mu způsobovala kožní ekzém.

15.10.2019

Tři miliardy korun. Tolik peněz by bylo podle premiéra Andreje Babiše zapotřebí v rámci rekonstrukce a revitalizace Thomayerovy nemocnice. Vysoká částka ilustruje současný stav zdravotnického zařízení, které pozvolna stárne. Přitom nemocnice disponuje některými vysoce specializovanými odděleními, které mají celorepublikovou důležitost. S jedním z nich, konkrétně s Klinikou dětské chirurgie a traumatologie, nás seznámil její přednosta, profesor Petr Havránek.

08.10.2019

Premiér Babiš společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívili TN, kde s jejím vedením jednali o budoucnosti a investicích v nemocnici.  Zhruba tři miliardy korun si vyžádá rekonstrukce, na kterou léta čeká pražská Thomayerova nemocnice. Stavební práce mají začít počátkem roku 2021. Nejvíce peněz půjde na nový urgentní příjem a rekonstrukci plicní kliniky. Další investice budou směřovat do oplocení areálu nemocnice, zateplení pavilonů (cca 500 mil. Kč s podporou Operačního programu Životní prostředí), pořízení výtahů nebo nových systémů IT (cca 100 mil.Kč). V plánu je i přístavba gynekologicko-porodnického oddělení zhruba za 250 milionů korun.

08.10.2019

O možnostech léčby a o Alzheimerově nemoci jako takové poskytl rozhovor uznávaný neurolog doc. MUDr. Robert Rusina, Ph.D. pro MF Dnes. Docent Rusina nově působí v Thomayerově nemocnici jako přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK.

07.10.2019

Thomayerovu nemocnici navštívili premiér ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, kde společně s vedením nemocnice jednali o budoucích investicích a aktuálním technickém stavu zařízení. Tématem jednání byla především kompletní rekonstrukce plicní kliniky, výstavba Centrální urgentního příjmu s napojením na budoucí stanici nového metra D a oprava ostatních pavilonů areálu za pomocí evropských dotací. O těchto prioritách hovořili premiér Babiš a ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. v rozhovoru pro blesk.cz.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.