Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

31.03.2020

Jak vypadají zdravé plíce člověka oproti těm, které jsou napadeny koronavirem – COVID-19 nebo jaký je průběh onemocnění u člověka, který je touto nákazou zasažen? Na tyto a podobné dotazy dnes odpovídala prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN v reportáži na čt24. V rozhovoru mluvila i o aktuální situaci na plicní klinice v souvislosti s COVID-19 a uvedla na pravou míru některé nepravdy a spekulace, které se neustále v médiích objevují o zaměstnancích a pacientech kliniky.

20.03.2020

O dětských úrazech a jejich závažnosti hovořil prof. MUDr. Petr Havránek, CSc., emeritní přednosta z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice pro blesk.cz. V rozhovoru mluvil o stále se zvyšující intenzitě dětských úrazů a především o tom, že tyto úrazy jsou čím dál více závažnější, ale pro tým jeho lékařů nejsou neřešitelné. Každý případ má svá specifika a musí se k němu přistupovat individuálně.

20.03.2020

O aktuální situaci v souvislosti s testováním na koronavirus v TN poskytla krátký rozhovor pro TV Prima MUDr. Stanislava Šimková, primářka Infekčního oddělení v Thomayerově nemocnici. V rozhovoru mluvila mj. o náročné práci zdravotníků, která je v tomto složitém období velice důležitá. Testování na COVID1-19 spustila TN v pondělí 16. března, a to v novém provizorním odběrovém stanu, který je umístěn mimo areál nemocnice.

12.03.2020

O závislosti dětí na alkoholu a jeho vlivu na jejich zdraví poskytl rozhovor MUDr. Pavel Kabíček, CSc., primář pediatrické kliniky v Thomayerově nemocnici pro Pražský deník.

11.03.2020

O vyhlášeném plošném zákazu návštěv v nemocnicích, který začal platit dnes, poskytl rozhovor ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. pro čt24. V rozhovoru mluvil o přijatých opatřeních v TN kvůli koronaviru, o zákazu návštěv v nemocnici a o omezení pro návštěvníky či pacienty před vstupem do nemocnice, kteří docházejí do TN a mají příznaky spojené s respiračním onemocněním typu horečka, kašel, rýma či dušnost a navíc pobývali v posledních 14 dnech v zemích s vysokým či středním výskytem koronaviru anebo například přišli do styku s člověkem, který je nakažen tímto onemocněním. Pro ty je zřízena speciální telefonní linka – 731 142 517!

09.03.2020

O stavu zásob dezinfekčních prostředků, respirátorů a dalších zdravotních ochranných pomůcek v Thomayerově nemocnici v souvislosti s koronavirem - COVID 19 poskytla krátký rozhovor Mgr. Hana Šnajdrová, vedoucí lékárny v TN pro TV Prima. V reportáži mluvil i ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil mj. i o spolupráci s Min. zdravotnictví a o aktuální situaci v nemocnici.

02.03.2020

Syndromem dráždivého tračníku trpí až 20% lidí a jde o nepříjemné onemocnění, které je spojeno s bolestí břicha při vyprazdňování. Lidé trpí vysokými průjmy, častými střevními infekcemi a trpí např. poruchou trávení cukrů, změnou hybnosti střev atd. Jaká je možná léčba? Pomocí tzv. fekální transplantace (fekální bakterioterapie) a o této nové metodě poskytl rozhovor doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., přednosta Interní kliniky 3. LF UK a TN pro blesk.cz.  Thomayerova nemocnice ve spolupráci s FN Motol bude vůbec první nemocnicí v ČR, která v rámci své studie, bude nabízet tuto unikátní léčebnou metodu pro své pacienty trpící uvedeným onemocněním.

28.02.2020

Zkušenosti s pitím alkoholu má přes 40 procent šestnáctiletých. Necelé čtvrtině dětí způsobuje alkohol problémy ve vztazích s rodiči či přáteli. České děti v pití alkoholu vysoce převyšují evropský průměr. Nejraději pijí pivo a destiláty. O závislosti dětí na alkoholu poskytl krátký komentář MUDr. Pavel Kabíček, pediatr a primář z Pediatrické kliniky 1. LF UK a TN pro Pražský deník. Podle poslední Evropské školní studie pro alkohol a jiné drogy (ESPAD) je rizikové vypití již pěti a více sklenic alkoholu při jednom posezení. Tuto zkušenost má přitom v Česku 42 procent šestnáctiletých. Pití alkoholu v posledních 30 dnech ve studii udává dokonce 68,5 procent dospívajících, přitom evropský průměr činí 47,5 procent. Své „poprvé“ s alkoholem zažívají studenti nejčastěji ve věku 15 let. Nicméně čtvrtina dětí zažila první opilost před svými 15. narozeninami, uvádí dále studie.

27.02.2020

Alkohol je jakousi metlou lidstva a pokud jsou na něm závislé i děti, pak je to velice špatně. O závislosti na alkoholu u malých a dospívajících dětí hovořil MUDr. Pavel Kabíček, primář a přední pediatr z Pediatrické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

26.02.2020

Od roku 2010 se v ČR přestali očkovat novorozenci proti tuberkulóze [TBC]. Důvod zrušení vakcinace dětí v zemi byl a podle odborníků stále je příznivá epidemiologická situace. Tuberkulóza je u nás ročně potvrzena zhruba u pěti set případů. I přesto lékaři některým jedincům očkování proti TBC doporučují.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.